Nathaly Tijssen geniet nu van Vinfo Tech. profiteert van 301 sport Team Reynaert komt net tekort Schaatsdinic op kunstijsbaan in Breda Bouwman stand-by voor Oranje onder 19 dOflC'ernemer CARRIÈRESWITCH Een veelbelovende tenniscarrière lag in het verschiet voor Nathaly Tijssen uit Sint Kruis. Een blessure gooide roet in het eten. Nu is ze een amazone met toekomst. Mispeer van Wennemars bij het tanken Focus op regio PZC woensdag 4 november 2009 SPRUNDEL De driebanders van Team Reynaert verloren in de vierde divisie nipt van Aartsbouw 3 in Sprundel. De •nederlaag was enigszins ongeluk kig, omdat Bertie van Remortel slechts een punt tekortkwam en Pierre Levrier winstkansen had maar een remise moest toestaan. Rob Claerhoudt won en Carel van Meelen verloor kansloos. Wil Aarts-Rob Claerhoudt 22-30 (61); Kees van de Beemd-Bertie van Remortel 25-24 (61); John Konings-Carel van Mee len 25-9 (46); Pierre Verpaalen-Pierre Le vrier 20-20 (47). MIDDELBURG De Zeeuwse schaats- en skeelerver eniging De Poel biedt liefhebbers zaterdag de gelegenheid om mee te doen aan een kennismakingstrai ning langebaan (hardrijden) op de kunstijsbaan in Breda. De clinic be gint om 8.30 uur en duurt tot 9.45 uur. Het vertrek is om 7.00 uur van af diverse carpoolplekken. De kos ten bedragen acht euro per per soon. Het is ook mogelijk schaat sen te huren bij de ijsbaan in Bre da. Opgeven kan tot en met mor gen via schellach@wanadoo.nl of 0118-623936 (na 19.00 uur). ZEIST Pim Bouwman is door bondscoach Wim van Zwam op de stand-by- lijst van Oranje onder 19 geplaatst. De uit Oost-Souburg afkomstige voetballer van NAC Breda maakt nog kans te worden opgeroepen als spelers door blessures afhaken. Oranje onder 19 speelt vanaf 12 no vember een EK-kwalificatietoer- nooi op Malta, waar het naast het gastland ook Cyprus en Tsjechië treft. Bouwman speelde in septem ber nog een vierlandentoernooi in Ierland met de jeugdploeg. 3856838 (B fPBHBPMB MBRH MB gMWBBIg 8 296 Op 13 februari 1995 bereikte Na thaly Tijssen haar hoogste ranking op de WTA-wereldranglijst: 296e. door Aector Doorns SINT KRUIS - Ze gold in de jaren ne gentig als een groot Zeeuws tennis talent. Nathaly Tijssen speelde op haar achttiende jaar al toernooien door heel Europa en de Verenigde Staten en bereikte als A-speelster plaats 296 op de wereldranglijst. Maar aan een veelbelovende ten- nisloopbaan kwam in 1997 op 22-jarige leeftijd abrupt een eind. Het noodlot sloeg toe tijdens de kwartfinale van een 75.000 dollar- toernooi in Zwitserland. De naam van de stad is uit haar geheugen ge wist (het was Langenthal), maar het voorval weet ze zich nog goed te herinneren. „Ik won de eerste set gemakkelijk met 6-1", vertelt Tijssen. „In het begin van de twee de set werd ik verrast door een on verwachte bal van mijn tegen standster (de Duitse Susi Lohr- mann). Toen ik aanzette om de bal te retourneren schoot mijn heup uit de kom. Ik draaide me om toen de scheidsrechter me wil de helpen en verbeet de pijn", ver telt ze. Ze zag een opname in een Zwit sers ziekenhuis niet zitten en wil de meteen naar huis. „Gelukkig was mijn moeder in de auto naar Zwitserland gereden. Op de bui tenlandse toernooien volgde ze me niet vaak, omdat de vlieg tickets nogal duur waren. We zijn terug naar huis gereden. Tijdens de rit moest ik mijn been vastpak ken. Het was pijnlijk, maar ik was gehard door de mentale en fysieke trainingen in het tennis." Ze besefte pas later dat haar tennis carrière in één klap was beëindigd. „Er bleek een scheur in de kom te zitten. Ik ben geopereerd in een ziekenhuis in Deurne, waar mijn bekken is gepolijst. Een nieuwe heup op zo'n jonge leeftijd was geen optie, want dan was ik op mijn vijftigste waarschijnlijk in een rolstoel beland." Nathaly Thijssen groeide op in Hei kant en begon op haar zevende te tennissen. Ze bleek over het nodi ge talent te beschikken, gekoppeld Voormalig toptennisster Nathaly Tijssen stootte als amazone in korte tijd door naar de klasse ZZ. aan ambitie, discipline en wed strijdmentaliteit. „Daar wordt nog al eens gemakkelijk over gedacht, maar geloof van mij dat de toppers allemaal een uitstekende mentali teit hebben. Ze moeten er veel voor doen om zover te komen." Tijdens een van haar toernooien in Amerika raakte de Zeeuws- Vlaamse onder de indruk van de aanstormende talenten Venus en Serena Williams. „Wat mij opviel was dat de zusjes Williams on danks hun jonge leeftijd al in een hoog ritme speelden. Venus vind ik speltechnisch een mooiere speel ster. Serena straalt meer kracht uit. Bij de mannen is Roger Federer mijn favoriete speler." Het opgeven van haar tenniscar rière was een flinke domper voor de nu 34-jarige Tijssen. Ze heeft nog wel tennisles gege ven, omdat ze graag wilde blijven sporten. De chirurg, die haar had geopereerd, adviseerde haar vervol gens over te stappen naar de paar densport. „Paardrijden deed ik eigenlijk op therapeutische basis. Het was BERLIJN - Erben Wennemars is la ter dan gepland vertrokken naar Berlijn, waar vanaf vrijdag de eer ste wereldbeker van het seizoen wordt gereden. De schaatser van TVM gooide gisteren benzine in zijn dieselauto, waardoor het vehi kel geen meter vooruit kwam. Rond twaalf uur meldde Wenne mars aan zijn 'volgers' op Twitter dat hij de tas ging inpakken, boter hammen smeren en op weg naar Berlijn ging. Een uurtje later stond hij stil bij het tankstation. „Gooi ik benzine in plaats van diesel in mijn auto... Grrr." Nadat de schade hersteld was, kon Wennemars als nog vertrekken. Vijf uur later dan gepland. door Aector Dooms TERNEUZEN - De aantrekkelijke top per tussen de zaalvoetbalteams van Tencezaman en Internetplan/ Tempo-Team eindigde in de eerste klasse Zeeuws-Vlaanderen onbe slist: 3-3. Amstelhoekje/Adm. Bak ker profiteerde via een 10-4-over- winning tegen Vinfo Tech, zodat de Axelaars nu alleen leider zijn. Tencezaman-Internetplan/ Tem po-Team 3-3 (0-1): Daryl Rawid- jan zette Internetplan op voor sprong. Davy Kerstens zorgde na rust voor de gelijkmaker, maar Ra- widjan bracht zijn ploeg opnieuw aan de leiding: 1-2. Door twee tref fers van Angelo Verbraeken boog Tencezaman de achterstand om in een 3-2-voorsprong. Lang konden de Hulstenaren er niet van genie ten, want wie anders dan Rawid- jan had met zijn derde treffer het laatste woord. oelpuntenmakers. Tencezaman: Ange lo Verbraeken 2, Davy Kerstens 1. Internetplan/Tempo-Team: Daryl Ra- widjan 3. Vinfo Tech.-Amstelhoekje/Adm. Bakker 4-12 (3-2): Vinfo Tech leid de bij de rust met 3-2 en kwam zelfs op 4-2, maar een gebrek aan conditie brak de ploeg op. Met een opvallende rol voor Meivin Rijckaert, die in zijn eerste wed strijd vijf keer scoorde. Doelpuntenmakers. Amstelhoekje/ Adm. Bakker: Meivin Rijckaert 5, Bart Cornelissen 3, Bart Rijckaert 2, Danny Aarnoudse, Michael Freijzer beiden 1. Vinfo Tech.: Mentor Zeqir 2, Aden At- maca, Mohamed Kilic beiden 1. Sportkantine Vliegende Vaart-'t Bierwinkeltje 5-6 (4-5): In de slot seconden bezorgde Frits Meijer 't Bierwinkejtje de volle winst na een gelijk opgaand duel. Het bleef lang spannend, omdat Vliegende Vaart via Tim de Braai telkens de achterstand wegwerkte. Doelpuntenmakers. Vliegende Vaart: Tim de Braai 5. 't Bierwinkeltje: Ferco van der Hooft 3, Frits Meijer 2, Jan-Wil lem Tangelder 1. Reham Vastgoed-Wentzler Pauwels 4-7 (2-3): Reham gaf na rust een 4-3-voorsprong uit han den. In de slotfase scoorde Patrick Vonk voor Wentzler Pauwels een Lees er alles over op www.deOndernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50