zeeland 123 Sloop monumentale huizen Ijzendijke mag Inspraak op het voorontwerp inpassingsplan en inrichtingsplan Waterdunen allesoverdegriep.nl Bevrijdingsmars onderdeel van looptweedaagse SCHORSING Bond Heemschut roept rechter te hulp regioagenda Dweilbandfestival in Westdorpe woensdag 4 november 2009 HOOFDPLAAT - De 65e verjaardag van de bevrijding van Zeeuws- en West-Vlaanderen wordt komend weekeinde gevierd met een wan- deltweedaagse. Zaterdag kunnen lopers terecht op het Alfred Ver- weeplein voor een tocht van 6,10, 15 of 21 kilometer. Starten kan tus sen 9.00 uur en 14.00 uur. Een dag later staat de traditionele Bevrijdingsmars op het program ma. De 32 kilometer lange tocht gaat van Hoofdplaat naar Knokke. Wandelaars kunnen vertrekken tussen 8 uur en 10 uur. Onderweg zijn herdenkingen in Hoofdplaat (8.15 uur), Biervliet (9.00 uur), Re- tranchement (14.30 uur) en Knok ke (17.00 uur). Inschrijven kan via www.wnzb.be. Vanuit Knokke zijn zondag ook wandelingen van 13 en 18 kilome ter te maken. Vrijdag worden her denkingen gehouden bij de oor logsmonumenten in Eede (15.00 uur), Aardenburg (16.00 uur) en Sluis (17.00 uur). door René Hoonhorst IJZENDIJKE - De Bond Heemschut hoopt het tij nog te keren door een voorlopige voorziening bij de rechtbank aan te vragen. Maar B en W van Sluis hebben vergun ning verleend voor de sloop van twee monumentale panden aan de Nassaustraat in Ijzendijke. Het uit het begin van de zeventien de eeuw daterende schippershuis en het uit 1898 stammende kan toorpand ernaast staan niet op de rijksmonumentenlijst. Ze zijn daar naast zo vervallen dat het dagelijks gemeentebestuur geen reden ziet om de eigenaar een achteruitgang voor zijn woning aan de Markt te gunnen. Zeker niet nadat twee be woners van de Nassaustraat hun bezwaren introkken, omdat ze kunnen leven met een 'historisch verantwoorde muur met Damse Abdijmoef, die de eigenaar wil neerzetten. „Ik vind wel dat het uitzicht achteruit gaat als er een muur komt in plaats van de twee historische panden. Maar als we dwars blijven liggen, verandert er niets en verpaupert de straat ver der", verklaart 'overbuurman' Wil lem Verplanke de intrekking van zijn bezwaarschrift. De overige bezwaren zijn niet ont vankelijk verklaard, omdat de be zwaarmakers niet in de Nassau straat wonen en daardoor niet di rect betrokken zouden zijn. Lau de Smet zet zich namens moeder An nie, die een groot deel van haar le ven tegenover de twee panden woonde, in voor behoud van de twee woningen. Nu de bezwaar- en beroepschriftencommissie hun bezwaren niet ontvankelijk acht, stelt De Smet zijn hoop op de Bond Heemschut. Voorzitter Wil lem Heijbroek van de provinciale commissie Zeeland zei twee maan den geleden al dat Ijzendijke als Mauritsstad en uitvalsbasis voor bezoeken aan de Staats-Spaanse li nie haar eigen geschiedenis niet mag verkwanselen. De landelijke bond probeert de twee panden als nog aan de monumentenstatus te helpen. De Smet: „We hopen dat de rechter de sloop snel stillegt, om de huizen te kunnen redden." II Provincie Zeeland Op 14 november 2008 hebben Provinciale Staten van Zeeland besloten voor het project Waterdunen in West Zeeuws- Vlaanderen een inpassingsplan op te stellen op grond van artikel 3.26 van de Wet ruimtelijke ordening. Een inpassingsplan is te beschouwen als een provinciaal bestemmingsplan. Gedeputeerde Staten zijn met de voorbereiding daarvan belast. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 27 oktober 2009 het voorontwerp van het Provinciaal inpassingsplan Waterdunen vrijgegeven voor inspraak en overleg. In dezelfde vergadering is het voor Waterdunen opgestelde inrichtings plan vastgesteld. Dit plan, dat een beeld geeft van hoe het projectgebied van Waterdunen er na realisatie uit zal komen te zien, wordt tezamen met het voorontwerp inpassingsplan ter inzage gelegd. Planinhoud Waterdunen is een gebiedsgericht project ten westen van Breskens, waarin Stichting Het Zeeuwse Landschap, Molecaten, de gemeente Sluis, het waterschap Zeeuws-Vlaanderen en de provincie samen optrekken. De kustversterking als onder deel van Zwakke schakels wordt hier gecombineerd met een grootschalige recreatie- en natuurontwikkeling. Het Provinciaal inpassingsplan Waterdunen zal hiervoor het planologische kader vormen. Met het project wordt substantieel bijgedragen aan de met het gebiedsplan Natuurlijk Vitaal en in het Omgevingsplan nagestreefde doelen op het gebied van de sociaal-economische vitaliteit van de regio, kustversterking, kwaliteitsverbete ring jn de verblijfsrecreatie en natuurherstel. Terinzagelegging Het voorontwerp inpassingsplan en het inrichtingsplan liggen vanaf 5 november tot en met 16 december ter inzage. De stukken kunt u inzien bij: Provincie Zeeland. Directie Ruimte, Milieu en Water, Groenewoud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur; Gemeente Sluis, Raadhuisplein 1 te Oostburg, op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 - 13.00 uur en op woensdag van 8.30 - 16.00 uur. Alle stukken zijn tevens te raadplegen via de website: www.waterdunen.com. Wanneer u de stukken buiten openingsuren wilt inzien of wanneer u een kopie (tegen kostprijs) van de stukken wilt ont vangen, kunt u contact opnemen met mw. ir. E.A. Dekker, telefoonnummer 0118 631922. Inspraakbijeenkomst Op dinsdag 24 november worden er twee inloopbijeenkomsten gehouden iri het projectkantoor op het Veerplein te Breskens. Zowel 's middags tussen 15.00 en 17.00 uur) als 's avonds (tussen 19.00 en 21.00 uur) kunt u daar terecht voor informatie over het voorontwerp inpassingsplan, het inrichtingsplan en de verdere procedure. Inspraak De inspraakperiode loopt van donderdag 5 november tot en met woensdag 16 december 2009. Gedurende deze termijn kunt u uw inspraakreactie op het voorontwerp inpassingsplan en het inrichtingsplan indienen. Een ieder wordt de gele genheid geboden op de plannen te reageren. U kunt uw reactie schriftelijk indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. In plaats van toezending per brief kunt u, gedurende de hierboven genoemde termijn van 6 weken, uw opmerkingen langs elektronische weg insturen door het formulier op de website www.waterdunen.com in te vullen en te versturen. Mondeling kan ook tijdens de inloopbijeenkomst. Als u dat wenst, kunt u vragen om vertrouwelijke behandeling van uw persoonlijke gegevens, EVENEMENTEN WOENSDAG AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, koersbal, bridge; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen, nordic walking; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, handwerken; De Boemerang, 19.00 uur: Linedance; BRESKENS Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaarten, soos, rummikub; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, bil jarten en sjoelen, ANBO koersbal; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaartjes maken; 14.30 uur: Gymnastiek; HEIKANT 't'Heike, 13.15 uur: Biljarten, handwerk; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Bridge; HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten, compute ren; 13.30 uur: Bingo; 14.00 uur: Viva la Musica; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 14.00 uur: Linedance; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Film; KOEWACHT De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; NIEUW - NAMEN De Kauter, 13.30 uur: Koersbal, kaarten; 20.00 uur: volleybal; OSSENISSE Hof ter Nesse, 20.00 uur: Linedance; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jo keren, rummicub; SAS VAN GENT De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; St.Albert, 13.00 uur: Vrij biljarten, diver se handwerktechnieken; SINT-JANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Biljartles, bloem schikken, gymnastiek, volksdansen; 13.00 uur: Biljarten, jeu de boules; 13.30 uur: Prijskaarten; 19.00 uur: Countrydance; SLUISKIL Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, volksdansen; TERNEUZEN De Veste, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Soos; Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugd centrum Meetpoint tot 12 jaar; 19.30 - 22.30 uur: Jeugdcentrum Meetpoint van af 16 jaar; Vivaldizaal Ter Schorre, 14.00 uur: Workshop Scapbooking steunpunt; VOGELWAARDE Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; ZAAMSLAG Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal. Directie Ruimte. Milieu en Water WESTDORPE - In café Het Oude Raedthuys in Westdorpe wordt za terdag voor de dertiende keer het Dweilbandfestival van Tandsjen Bei gehouden. Behalve Tandsjen Bei concerteren de orkesten de longBareelen, 't Zooike, de Koen- klepot, Tè Geen Naom, de Baree- len, Wemogenieklage, de AA- Band en de Meikevers. De eerste tonen van het Dweilbandfestival klinken vanaf 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47