Ouderen Hulst op pad met Regiorit 10r korting Kunstwedstrijd Orde van den Prince zeeland 121 MOBILITEIT Nieuwe dienst Stichting Welzijn Appartementencomplex binnenstad Hulst krijgt vorm Super formules voor soepele gewrichten nu super voordelig! Glucon Combi Leefvitaal Glucon Combi voordeelbon G ucon woensdag 4 november 2009 &3S9@S&g^9BSB8I door Harold de Puysseleijr HULST - De Orde van den Prince in Hulst houdt dit jaar de derde Prin- cewedstrijd Beeldende Kunst voor leerlingen van de middelbare scho len in Hulst. De afdeling Hulst van de orde orga niseert deze wedstrijd als onder deel van haar projecten Neerlandis tiek. Deze projecten bestaan uit een jaarlijkse poëziewedstrijd en een tweejaarlijkse wedstrijd voor beeldende kunst. In beide gevallen bestaat de doelgroep uit scholieren van het middelbaar en voortgezet onderwijs. Met de aandacht voor beeldende kunst en taal hoopt de de afdeling Hulst Nederlandse taal en cultuur onder jongeren te sti muleren. Meer dan honderd leerlingen van het Reynaertcollege en de Praktijk school Hulst stuurden werken in voor de wedstrijd. De 'jongeren- kunst' is van 14 tot en met 22 no vember te zien in Galerie Post Art aan de Minderbroederstraat in Hulst. De exposities zijn vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur te bezichtigen. Burgemeester Jan-Frans Mulder van de gemeente Hulst reikt zater dag 14 november om 11.00 uur de prijzen uit aan de winnaars. Ieder een is welkom bij die gelegenheid. De jury bestaat uit de regionale kunstenaars Luc Ingels, Herman Thielens en Ronny Ivens. De Huls ter Orde van den Prince is een van de bijna honderd afdelingen in Ne derland en Vlaanderen. door Harold de Puysseleijr HULST - De Stichting Welzijn Hulst (SWH) begint in de week van 23 november met een bood schappendienst voor ouderen. De nieuwe dienst is de eerste aan zet voor het project Regiorit, waar in SWH het vervoer van ouderen door vrijwilligers wil combineren met het vervoer van en naar activi teiten in diverse bejaardencentra in de gemeente. „Mobiliteit is voor veel ouderen in Zeeuws-Vlaanderen een pro bleem", legt Ellen Verstraten van SWH het ontstaan van Regiorit uit. Bovendien vallen in de dor pen steeds meer voorzieningen weg. Zo hebben veel dorpen geen supermarkt of andere winkel voor de eerste levensbehoeften meer, waardoor ouderen gedwongen zijn hun boodschappen elders te halen. „Maar ook alleen erop uitgaan is voor ouderen een drempel. Ze heb ben toch vaak letterlijk en figuur lijk een arm nodig om op stap te gaan." Daarnaast is het sociale con tact een belangrijk aspect. Door er samen met andere ouderen en een vrijwilliger op uit te gaan, zullen ouderen minder snel vereenza men. SHW wil in de toekomst samen werking zoeken met de buurtbus voor de verdere uitbreiding van Re giorit. Ouderen kunnen dan sa men met een vrijwilliger op stap met de buurtbus. De vrijwilligers van de boodschappendienst halen de ouderen thuis op. Een vrijwilli ger doet samen met maximaal drie ouderen boodschappen. Aanslui tend drinken ze samen nog een kopje koffie, waarna ze thuis weer worden afgezet. De kosten bedra gen drie euro per retourrit. Dat be drag moet per keer bij de vrijwilli ger in de auto worden afgerekend. De boodschappendienst rijdt om de veertien dagen. Ouderen wor den steeds door dezelfde vrijwilli ger op hetzelfde tijdstip opge haald. SWH heeft momenteel de beschikking over vijf vrijwilligers die inzetbaar zijn voor de dienst, maar is op zoek naar nog veel meer mensen. Die kunnen voor in formatie terecht bij Ellen Verstra ten. Ouderen die gebruik willen maken van de service, kunnen eveneens contact opnemen met SWH via 0114-684700. HULST - Het appartementencomplex in aanbouw aan de Grote Bagijnestraat in de binnenstad van Hulst krijgt in hoog tempo vorm. Iris Vastgoedontwikkeling ontwik kelt daar voor woningcorporatie Laurentius uit Breda een gebouw met 23 huurappartementen. De bouw van de appartementen is in juni dit jaar van start gegaan. De oplevering kan volgens Gerald Kas van Iris Vastgoed ontwikkeling binnen een jaar tijd, 'voor de bouwvakan- tie volgend jaar', plaatsvinden. Nu en dan is het nodig de straat af te sluiten voor het verkeer in verband met de bouwwerkzaamheden. Dat is maandag 9 november en donderdag 12 november weer het geval. Op maandag 9 november worden er met behulp van een hijskraan diverse materialen afgeleverd. De Grote Bagijnestraat is dan afgesloten van 7.00 tot 16.00 uur. Donderdag 12 november wordt de derde verdiepings vloer gelegd. Ook dan is de straat niet toegankelijk voor het verkeer van 7.00 tot 16.00 uur. foto Peter Nicolai Lekker lezen doe je in de trein tenminste 15,- aan algemene boeken bij de deelnemende Zeeuwse boekhandels. Extra: een cadeau van NS U ontvangt een NS-overgangsbewijs waarmee u met uw ze klas ueruoerbeimjs ie klas mag reizen. .50% fSijv.2x% """^/'/Glucon Combi I 39t90 nu voor Voordeelbon is geldig bij onderstaande drogist(en) t/m 2 weken na verschijning. bij aankoop van 2 verpakkingen Op Glucon Combi, Clucon Combi Max en Glucon Combi Vloeibaar Voor soepele gewrichten Voor de opbouw van het kraakbeen Goed voor de smering van de gewrichten Al jaren geldt Glucon Combi als één van de meest verkochte gewrichtenformules van Nederland. Vele duizenden Nederlanders weten inmiddels dat de unieke en hoogwaardige combinatie van Glucosamine en Chondroïtine de gewrichten soepel houdt en de opbouw van kraakbeen ondersteunt! Drogisterij Doolaege Szydloskiplein 12 Axel Tel.: 0115-565186 Drogisterij De Kaai Westkade 77 Sas van Gent Tel.:0115-451662 Body Co Brouwerijstraat 11 Oostburg Tel.: 0117-440200 Drogisterij Bastista-Koemans Gentsevaart 125 Kapellebrug Tel.:0114-312003 Drogisterij van der Linde Groote markt 8 Sluis Tel.:0117-461293 Hair and Body Beauty Kapellestraat 2 Sluis Gezondheidswinkel Innatura Havenstraat 26 Terneuzen Tel.:0115-694544

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45