181 zeeland Herinneringen ophalen Vrijspraak geëist in zaak gestolen coupons Overeenkomst fietspad Croede naar Oostburg Rock and Roll-avond in Croese Duintjes Oud-leerlinge Zwin is basisarts almanak Drie Actie Rotary voor 'Rouwverwerking' Mathijssen beste student in Londen woensdag 4 november 2009 'Landbouwgezinnen zijn kleiner geworden en veel boeren zitten zonder opvolging. Dat heeft ook gevolgen gehad voor het landbouwonderwijs' Oud-leraren Jan Quist (links) en Rien Ooms halen herinneringen op aan de voormalige Landbouwpraktijkschool en Middelbare Agrarische School in Schoondijke. „Het was een mooie tijd." foto Peter Nicolai mssmsssssss door Frank de Klerk KAPELLEBRUG - Een 65-jarige man uit Kapellebrug is het niet eens met zijn eerdere veroordeling door de Middelburgse politierechter tot een gevangenisstraf van vier maan den voor het verzilveren van gesto len coupons en obligaties. In ho ger beroep probeerde hij het Haag se gerechtshof deze week te over tuigen van zijn onschuld. Aan de hand van stempels in zijn paspoort legde hij uit dat hij ten tij de van het aanbieden van de waar depapieren op de Filippijnen zat. In april en mei 2006 zijn bij Fimag- ro Financieel Adviesbureau in Hulst coupons en obligaties ingele verd, die achteraf gestolen bleken CROEDE De bands The Hitman Hearts, Van- derbuyst en The Blues Junkies tre den vrijdag op in strandcafé De Groese Duintjes aan de Zeeweg bij Groede. De groepen, die onder de naam The Heavy Weights of Rock and Roll vaker gedrieën optreden, brengen rock 'n roll en hardrock op de planken. De avond begint om 22.00 uur. OOSTBURG Martine Boerjan uit Oostburg is ge slaagd voor het examen voor Basis arts. Ze deed dat aan de Radboud Uni versiteit in Nijmegen. Martine, oud-leerling van het Zwin College in haar woonplaats, gaat zich verder specialiseren in de in terne geneeskunde in het Jeroen Bosch Ziekenhuis in Den Bosch. of bel 0800 - 022 27 10 weceNeR NieuwsMedia Kinderen kunnen soms handig ge bruikmaken van dingen die ze ho ren. Zo ook de driejarige zoon van dat Bevelandse stel. Hij mag graag spelen met zijn grote zus van zes, maar af en toe loopt het toch wat minder soepel. Omdat hij nu een maal jonger is, moet hij regelmatig zijn meerdere erkennen in zijn zus. Maar de peuter weet zich dan ge- te zijn. Fimagro ging voor ruim 12.600 euro het schip in. De ver dachte bekende dat hij regelmatig coupons en obligaties inleverde, maar die zouden niet gestolen zijn. Hij heeft de schijn echter te gen. De eigenaar van Fimagro her kende hem op de strafzitting 'voor 200 procent'. Volgens hofaanklager mr. E. Wösten wijst heel veel in het straf dossier erop dat verdachte uit Ka pellebrug de gestolen waardepapie ren heeft verzilverd. „Het wettig bewijs is er, maar ik zit met de stempels in het paspoort", zei zij waarop ze vrijspraak eiste, omdat niet vast te stellen is dat de ver dachte de dader is. Uitspraak over twee weken. HULST De Rotary Club Hulst collecteert vandaag en morgen van 15 tot 18.30 uur in het restaurant van De Blaau- we Hoeve in Hulst onder de men sen die daar om een griepprik ko men. Rotary vraagt één euro per deelnemer en stelt de opbrengst ter beschikking aan de Hulster afde ling van de stichting Rouwverwer king. Die houdt rouwgroepen in de gemeente. TERNEUZEN Arnold Mathijssen, afkomstig uit Terneuzen, is door het University College London uitgeroepen tot beste eerstejaarsstudent van het de partement Natuurkunde. Hij kreeg daarvoor de Oliver Lodge Prize. Ar nold haalde vorig jaar zijn vwo-di- ploma aan het Zeldenrust Steelant College in zijn woonplaats met als cijfergemiddelde een ruime 9. MEEST CELEZEN 1Enthousiasme over water in stad. 2. Hopperzuigers leveren zand. 3. AH supermarkt vernieuwd. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Tip? redactie@pzc.nl steund door zijn moeder. „Hij is nog maar drie", brengt zij haar dochter dan even in herinnering. Toen hij onlangs weer eens de hele woonkamer had veranderd in een Duplo-etalage, sommeerde zijn moe der hem dat hij eerst maar eens moest opruimen. Maar daar had de peuter geen zin in; „Ik ben nog maar drie hoor!" VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A A A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 29 okto ber 2009 blijkt, dat ten verzoeke van Perihan Yilmaz. wonende te Terneuzen, aan Michell Oswaldo Van den Boom, zonder bekende woon- en of verblijfplaats in Nederland of daarbuiten, is betekend de-grosse van het vonnis dd. 30 sep tember 2009 gewezen door de Rechtbank Middelburg, sector kanton, locatie Terneuzen, waarin ondermeer bevel wordt gedaan om de daarin nader omschreven onroerende zaak bin nen 14 dagen te verlaten en te ontruimen. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelseslraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 - 613651 F: 0115 - 694811 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl door Frank van Cooten GROEDE - Waterschap Zeeuws- Vlaanderen houdt maandag 16 no vember een inloopavond over de aanleg van het fietspad tussen Groede en Oostburg. Gedeputeerde Toine Poppelaars, bestuurslid Denis Steijaert van het waterschap en de Sluise wethou der Maria le Roy ondertekenen aan het begin van de avond de overeenkomst voor de aanleg van het fietspad. De ondertekening is om 19.00 uur in restaurant De Drie Koningen in Groede. Na dit officiële moment wordt het tracé van het fietspad toegelicht aan de hand van kaarten. De pro vincie, het waterschap en de ge meente Sluis bereikten eind janua ri een bestuurlijk akkoord over de gezamenlijke investering in het fietspad. Zij hebben toen ook af spraken gemaakt over de verdeling van de kosten. Het 4,5 kilometer lange fietspad kost twee miljoen euro. De aanleg staat gepland voor 2010. Het tra ject van het fietspad loopt via de Scherpbierseweg, Scherpbier en Maaidijk, aan één kant van de weg. Met het project komt een ein de aan jarenlang gesoebat. Vooral middelbare scholieren maken ge bruik van de verbinding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42