Bewoners kritisch over Noordstraat PZC x Zeeuws-Vlaams dictee Sluiproute naar Dow gaat definitief dicht ZEEUWS-VLAAN D EREN 18 en 19 INLOOPAVOND Vraagtekens bij weer meer woningen, appartementen en winkels 25 Grond uit haven niet nodig voor veerplein Grond bouwrijp voor brandweerkazerne r\&m Woensdag 4 november 2009 De landbouwjeugd zwom in de fuik van Schoondijke Politie bindt strijd aan met wapenbezit onder jongeren Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De bewoners van de Terneuzense binnenstad reageren kritisch op de langverwachte plan nen voor de invulling van de Kop van de Noordstraat. Na ruim tien jaar van voorbereiding werden ze gisteravond, in grote lijnen, ont vouwd. Dat gebeurde tijdens een inloop avond in De Grote Kerk in de Noordstraat, die zo'n 150 belang stellenden trok. De op- en aanmer kingen, veelal opbouwend maar kritisch, worden door de project partners (vastgoedontwikkelaars, de gemeente, woonstichting Cla- vis en de Rabobank) betrokken bij de definitieve planvorming. De bouw van winkels, appartemen ten en horeca moet begin 2013 zijn afgerond. Insprekende bewoners plaatsten vraagtekens bij nóg meer winkels (6000 vierkante meter) en nóg meer appartementen en stadswo ningen, terwijl elders in de binnen stad al sprake is van leegstand en pas opgeleverde nieuwbouw die moeizaam aan de man wordt ge bracht. De projectpartners achten, zo bleek, de bouw van woningen en appartementen onontbeerlijk voor het terugbrengen van 'meer leven' aan de zuidkant van het stadscen trum. „Anders wordt het een dooie boel." De nieuwe winkels mogen niet méér van hetzelfde zijn, maar moeten de kwaliteit van .het huidige aanbod opkrikken, liefst ook met twee grote 'trekkers' van landelijke of zelfs internationa le allure. Volgens de plannenma kers wordt daarover momenteel druk onderhandeld. Net als de gemeenteraad, die zich half september al over de schetsen boog, reageerden ook de bewoners positief op de terugkeer van een stukje water in de binnenstad, al had menigeen daarvan meer ver wacht dan weer - net als bij de Oostkolk - een laagje water op een nieuw te bouwen parkeergarage. De initiatiefnemers werd ook op het hart gedrukt het aangrenzende oude deel van de binnenstad bij de plannen te betrekken. Daarbij werd gedacht aan het gebied Tuinpad/Vissteeg en de Vloos- wijkstraat, het Nieuwediep en an dere straten. De informatieavond over de invulling van de Kop van de Noordstraat trok 150 belangstellenden, foto Peter Nicolai PERKPOLDER Voor het ophogen van het veer plein bij Perkpolder voor woning bouw is toch geen grond nodig uit de Autrichehaven van havenschap Zeeland Seaports bij Terneuzen. Bij het graven van kreken in de weste lijke Perkpolder komt al voldoende ophooggrond vrij. Dit scheelt geld en er zijn minder transportbewe gingen nodig. Zeeland Seaports zal nu een andere oplossing moeten vinden voor het overtollige slib uit de Autrichehaven. TERNEUZEN Aan de Koegorsstraat bij Terneu zen is begonnen met het bouwrijp maken van de grond voor de nieu we brandweerkazerne en huisves ting van enkele gemeentelijke dien sten. Er komt ook een ambulance post van ZorgSaam. Beplanting wordt gerooid, rioleringen aange past, sloten gedempt, een nieuwe waterpartij gegraven en tijdelijke bouwstraten aangelegd. Ook wordt in een gedeelte van het terrein de vervuilde bodem gesaneerd. atelier Gaia-Dada in Westdorpe, heeft in het Zeeuws-Vlaams een brief aan Hella geschreven. In Sas van Gent leest Niek van Water schoot de tekst van de brief voor. Taalpurist Rein Leentfaart doet dit in Oostburg. Deelname kost 2,50 euro. Alle deelnemers krijgen een prijs. Aanmelden kan in de biblio theken, via 0115-451239 (Sas van Gent), 0117-453069 (Oostburg) en oostburg® en sasvangent@zeeuws- vlaanderen.nl (e-mail). SAS VAN CENT - Liefhebbers van het Zeeuws-Vlaams kunnen mor genavond hun hart ophalen met het Groot Zeeuws-Vlaams dictee. Het evenement vindt tegelijkertijd plaats in de bibliotheken van Sas van Gent en van Oostburg, om 19.30 uur. Het boek Oeroeg van Hella Haas- se, dat in het kader van de actie Nederland Leest gratis verkrijg baar is in bibliotheken, staat deze keer centraal. Rob van Bedaf van ABONNEE Wm IA/|nt II O VOORDEEL Willi, llaaia www.pzc.nl/winweken de eerder de procedure dan te stop pen. Het slagboomsysteem voor de calamiteitenroute wordt nog aangepast. Dat kost twee maan den, waarna de bij onder anderen Dow-werknemers populaire route door natuurgebied Braakman- Noord op slot gaat. In 2000 is dit al afgesproken bij de komst van het logistiek park bij Dow. Terneuzens raadslid Michel Calon (CDA) heeft via een raadsbreed aangenomen motie nog gepro beerd afsluiting tegen te houden. Hij wilde wachten tot de N61 Schoondijke-Hoek is vernieuwd. Calon reageerde gisteren teleurge steld. „Het zal voor veel West- Zeeuws-Vlamingen wennen zijn, als ze straks helemaal via Hoek naar hun werk moeten." door Harmen van der Werf HOEK - De kogel is eindelijk door de kerk. Het enige overgebleven of- Jficiële bezwaar tegen de afsluiting van de Braakman- en Savoyaards- weg ten westen van Hoek is giste ren door het dagelijks provinciebe stuur afgewezen. Cumela Nederland, de organisatie van loonwerkers, had als enige be zwaarmaker nog standgehouden. Een boer in Biervliet trok zijn be zwaar in nadat hem was verzekerd dat hij via een alternatieve route bij zijn percelen kan komen, via de met slagbomen afgesloten cala miteitenroute bij Dow. De provin cie wil ook leden van Cumela die Nog twee maanden 'genieten' van de verkorte route naar Dow en bedrijven op het Valuepark en dan gaan de mogelijkheid bieden. Braakman- en Savoyaardsweg, zoals afgesproken in 2000, dicht voor doorgaand verkeer. foto Peter Nicolai Een Cumela-woordvoerder meld-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41