Warmte Centrum Zeeland int mmmtumiÊmm buiten klaar voor de winter mm Tevens leverancier van rookkanalen, enkel en dubbelwandig. Ook voor doe-het-zehiers. Westhavendijk3 4463 AD Goes Tel: 0113-228052 De haarden en kachel specialist van Zeeland Win 1,000,- bespaarbonus bij Nefit HR-Ketels en zonneboilers j [rSanfl nu ww aetleeod© ®p www.neftt.nl pxiuyr ELTAOvlfl Smederij Sanderse Schore Ook uw interieur een winter boost Energie leverancier sinds 1917 Dealer uan: DRU, Doure, Barbas, Faber. Altech, Swam, Wanders, NEFIT Nor? Onderhoudsvrije kunststof dakbedekking 15 jaar verzekerde garantie A Gecertificeerd dealer Zuidweg 4316 LB Zonnemaire Tel. 0111 -401111 Fax. 0111-401160 van Sarnafil dakfolies A Gratis dakinspectie www.deltadak.nl eh vrijblijvende offerte Eén adres voor veel KLEINE klussen in huis en tuin Betrouwbaar en betrokken Spackspuiten en Sierpleister 's-Heer Arendskerke V O tel: 0113-670400 O^Pin fax: 0113-670420 D Q jWS internet: www.siereveld.eu OO^ a Nieuwe Kerkplein 31-33 4423 AC Schore - 0113-344322 Maak uw huis binnen en aal. Hetzelfde geldt natuurlijk ook voor waterleidingen en kranen die aan vorst blootgesteld zijn. Isoleren of aftappen dus! Tochtstrips bevestigen en leidingen isoleren zijn noodzakelijk om uw huis te beschermen tegen kou. Maar tijdens de lange don kere dagen van de winter kan uw huis ook binnen een opkikker gebruiken! Degenen zonder openhaard kunnen met gelbranders of gewone kaarsen toch dat mooie licht en de gezellige sfeer in huis brengen. Niet alleen de woonkamer kan een 'wintercheck' gebruiken: uw slaapkamer ook! De winterdekbedden kunnen tevoorschijn ko men. U kunt ook een mooie sprei over het bed draperen, zo zult u het s' nachts niet koud krijgen. Hou de kou ook buiten op afstand. Wanten, mutsen en shawls zijn de komende tijd ook weer nodig. Voor gebruik alles in de wasma chine om alles schoon en fris te dragen. ^stverlening&tec Voor diverse klussen Het duurt niet lang meer of het is winter in Nederland. En net zoals uw auto of tuin voorbereid moet worden op de kou, de vorst en de regen is het ook verstandig uw huis voor te bereiden op de winter. Met een goed geïsoleerd huis bespaart u enorm op de stookkosten. Met een paar simpele handelingen kunt u ervoor zorgen dat uw huis van binnen en buiten klaar is voor de komende winter. Waar moet u aan denken als u uw huis winterproof wilt maken? Check bijvoorbeeld de kieren langs deuren en ramen. Doe dit met de rug van uw hand, dan voelt u het best waar het tocht. Op de plaatsen waar u tocht voelt, brengt u tochtstrippen aan. Zit de tocht onderaan de deur dan kunt u op die plaatsen tochtborstels bevestigen. Om de warmte binnenshuis niet onnodig te laten verdwijnen en de verwarming opti maal te benutten, zijn dikke gordijnen (tot op de vensterbank) een mooie en goede oplossing. Steeds meer huishoudens gebruiken tijdens de warme zomermaanden een air conditioner. Heeft u ook zo'n apparaat denk er dan aan dat deze niet tegen vorst kunnen. Verpak de airco zorgvuldig met isolatiemateri- V in en rondom uw huis, ook voor bedrijven. Gespecialiseerd in hardhout info: leren of de dakpannen nog goed aangeslo ten liggen doe dit dan op een veilige manier. Indien u kleurverschil ziet in de pannen of u ziet kapotte exemplaren liggen dan kunt u een dakdekker het dak laten repareren. Ook de schoorsteen kan gecontroleerd worden. Met een verrekijker kunt u zien of de loodaansluitingen niet opgewaaid of gescheurd zijn. Is dit wel het geval dan kunnen er lekkages ontstaan en kunt u het beste een aannemer laten komen. Een erkende schoorsteenve ger kan uw schoorsteen vegen zodat de open haard weer gebruikt kan worden. Als u een plat dak heeft is het verstandig dit vrij van blad en opgewaaid vuil te maken, zodat er geen water op blijft liggen. Gebeurt dit wel dan kunnen verstoppingen en lekkages het gevolg zijn. Houten ramen, deuren en kozijnen: zitten er blaasjes, scheurtjes of andere beschadigingen op het schilderwerk, werk dit dan voor de winter nog even bij. In het voorjaar kunt u het houtwerk dan uitgebreider behandelen. Is het schilderwerk toe aan een gron dige opknapbeurt dan heeft de winterschilder tal van nieuwe technieken waarmee hij, ook in de wintermaanden, uw schilder werk onder handen kan nemen. Zolang de 'r' in de maand zit profiteert u bovendien van de 'winterschilder korting'. Loop de waterleiding en het hang en sluitwerk als laatste nog even na. De laatste sprayt u in met een teflon spray. Als u kranen aan niet geïsoleerde muren heeft bevestigd isoleer deze dan. U kunt deze leidingen ook aftappen voor de winter. Zo voorkomt u bevroren waterleidingen! Binnen en buiten alles klaar? Laat die winter maar komen! Voordat de winter echt haar intrede doet is het wellicht een goed idee uw huis van boven tot beneden 'winterproof' te maken ofte hou den. U kunt hierbij denken aan het buitenschilderwerk, de dak pannen en schoorsteen maar vergeet ook de binnenkant niet! Uw interieur kan met een minimale inspanning een winterse twist krijgen zodat u heerlijk kunt genieten van uw interieur als het buiten guur en koud is. Uw interieur krijgt een boost door bijvoorbeeld een nieuwe kleur voor de kussenovertrekken voor uw zithoek te kiezen. Creëer eens een leeshoek met een warm vloerkleed, schemerlamp en comfortabele fauteuilUw zithoek ziet er gelijk heel anders uit. Kaarsen en theelichtjes geven een zachte warme gloed aan het geheel. Zet de helft van al .uw vaasjes, beelden en andere acces soires eens in een kast en haal deze pas weer in het voorjaar tevoorschijn. Verhang schilderijen, verplaats bloempotten en verschuif de kast als dat mogelijk is. Schilder één muur in de woonkamer in een mooie warme tint. Let er wel op dat alle geko zen kleuren in één kleurlijn zitten. Al deze (kleine)aanpassingen maken het interieur weer fris en anders. De buitenboel moet ook winterproof zijn. Om bij het dak te beginnen: als u gaat contro-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35