"Blijven vechten voor behoud ziekenhuis' zeeland 121 Overlegvormen te over, maar veiligheidsbeleid ontbeert verbinding DE VISSER FRUIT ZORG Vertrek ZRTI en ziekenhuis is verarming voor Vlissingen Herdenking Infatuate in wind en regen, net als destijds Jaarlijkse verkoping vrouwenvereniging Sarah (8) in Sound of Music in Efteling DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND Bloemkool Bospeen Andijvie ....1 kilo 0,75 Draadloze mango's woensdag 4 november 2009 door Maurits Sep vlissingen - Als het ziekenhuis uit Vlissingen vertrekt, is het logisch dat ook het bestralingsinstituut ZRTI weggaat, erkent Wim Hir- des, voorvechter van het behoud van ziekenhuis in Vlissingen. „Maar ik leg me er nog helemaal niet bij neer dat het ziekenhuis hier weggaat", laat hij daar strijd vaardig op volgen. Het voornemen van het Zeeuws Radio Therapeutisch Instituut naar Goes te verhuizen, komt voor Hirdes - tevens raadslid voor de Lo kale Partij Vlissingen (LPV) - niet als een verrassing. „Ik was hier al heel bang voor. Ik had namelijk al wat geluiden opgevangen van de werkvloer over de plannen." Het ZRTI kan niet zonder het zie kenhuis, geeft hij ook toe. „luist daarom moeten we ons in Vlissin gen blijven vechten voor behoud van het ziekenhuis. Misschien ver liezen we die strijd, daar moet ik wel reëel in zijn. Toch wil ik sa men met de politiek actievoeren om het ziekenhuis aan de Koude- kerkseweg te Kouden. Ik wil minis ter Klink uitnodigen om te komen kijken. En als de Koudekerkseweg niet kan, dan ten minste nieuw bouw aan de westelijke kant van het Kanaal door Walcheren en niet in de Mortiere." Want Vlissingen moet er alles aan doen voorziening in de stad te houden. Het vertrek van zowel het ziekenhuis als het ZRTI betekent niet alleen een kaalslag maar ook een 'enorme verarming' voor de stad, waarschuwt Hirdes. „Vooral voor de werkgelegenheid. Zeker voor de middenstand, die nu veel levert aan het ziekenhuis." Het sluiten van het huidige ZRTI is volgens Hirdes ook een grote ka pitaalsvernietiging. Het centrum is enkele jaren geleden heropend na een grote verbouwing en opknap beurt. Die investeringen worden tenietgedaan als het centrum dicht gaat en in Goes een nieuw com plex neerzet, vindt hij. Bij de gemeente Vlissingen was gis teren niemand bereikbaar voor commentaar. WESTKAPELLE - Operatie Infatuate werd op 1 november 1944 door de geallieerden ingezet. Zij landden in de vroege ochtend aan de Walcherse kust. Hevige gevech ten volgden en er vielen talloze slachtoffers. Maar op 8 november was de bevrijding van Walcheren dan toch een feit. Ook toen was het koud en winderig weer, net als gisteren tijdens de herdenking van Infatuate in West- kapelle. De wind striemt de Westkapelse dijk en de schuimkop pen op zee verwaaien op het basalt. Na de kranslegging bij de tank op de dijk gaan de aanwezigen naar het mo nument bij Eric voor kransleggingen en muziek. Vervol gens trekt de stoet naar de begraafplaats bij de vuurto ren. Onder de aanwezigen bevinden zich de Engelse am bassadeur Paul Arkwright en veteranen uit Engeland, Noorwegen, Frankrijk en België. De gemeente Veere wordt vertegenwoordigd door burgemeester Rob van der Zwaag en wethouder Jaap Melse. Kinderen van basis school de Lichtstraal nemen deel aan de herdenking en leggen bloemen op de begraafplaats. foto Ruben ©reel BJjNADER In de PZC van dinsdag wordt ge meld dat de gemeente Middelburg een claim heeft ingediend bij staats secretaris N. Albayrak van Justitie voor gemaakte kosten voor de op vang van asielzoekers. Dat is niet juist. De claim is niet gericht aan het mi nisterie van Justitie, maar aan het Centraal Orgaan opvang Asielzoe kers. De fout is ontstaan doordat de directeur van het COA ook N. Albayrak heet: Nurten Albayrak is een nicht van de staatssecretaris; Nebahat Albayrak. WESTKAPELLE Vrouwenvereniging Hoop op Ze gen in Westkapelle houdt zaterdag aanstaande wederom haar jaarlijk se verkoping. Er is vanalles te koop, van bloemstukjes tot en met oliebollen en van fruit tot en met gebak. De verkoping vindt plaats in Westkapelle Herrijst aan de Markt. De markt duurt van 14.00 tot 16.30 uur. De opbrengst van de verko ping is bestemd voor de zending. door Wendy van den Hurk vlissingen - Beleidsinstrumenten om veiligheid te bevorderen heeft de gemeente Vlissingen voldoen de. Overlegvormen te over. Maar eentje die de cirkel van preventie, repressie en perspectief compleet maakt, ontbreekt nog. Dat concludeert bureau BPIM na haar onderzoek naar het veilig heidsbeleid van Vlissingen, in op dracht van de gemeente. Beleidsinstrumenten voor preven tie zijn bijvoorbeeld het aanvals plan voor schoolverlaters, mosqui to's, weerbaarheidstrainingen en extra inzet van de Probleem- of Jeugd Interventie teams. Maatrege len om onveiligheid terug te drin gen, repressie dus, zijn huisverbo den, politieaanpak van scooters en disco-auto's en samenscholingsver boden. Brede scholen, de Kennis- werf, het Centrum voor leugd en Gezin en sportfondsen zijn maatre gelen die perspectief bieden. De adviseurs hebben het Vlissing- se veiligheidsbeleid letterlijk in kaart gebracht. In een cirkeldia gram zijn alle beleidsinstrumen ten voor preventie, repressie en perspectief verdeeld. Dat gaat alle maal goed, overzien de onderzoe kers, hoewel op het snijvlak van het beleidsmatige en het operatio nele niveau nog een verbindende schakel ontbreekt. Er moet ie mand komen die overzicht heeft over de hele cirkel en die het be leid op alle medewerkers afstemt. Volgens de onderzoekers blijft in Vlissingen een aantal witte vlek ken over, zoals een op maatwerk gerichte nazorg voor ex-gedetineer den, inzet van jongerenwerkers en re-integratieprogramma's voor har- de-kernjongeren. Maar daar heeft het bureau al ant woord op gekregen. Over de ex-de- tinèerden is zojuist een notitie ver zonden naar het College voor Zorg en Welzijn, er komen binnen kort twee nieuwe jongerenwerkers naar Vlissingen en die duiken de straat op. En over de re-integratie- programma's is volgens de ge meente een verkenning gestart. Eind dit jaar of begin volgend jaar zijn de eerste voorstellen te ver wachten. Wat de verbindende schakel be treft, verwees welzijnswethouder Frans Prins tijdens de commissie gisteravond naar het onlangs opge richte Veiligheidshuis dat, welis waar voor heel Zeeland, in Vlissin gen zetelt. Dat vervult een centrale functie in het integrale veiligheids beleid; mensen uit de wereld van justitie werken er samen met men sen uit de zorg, waardoor preven tie, repressie en perspectief met el kaar verbonden zijn. Prins: „En ook al zijn we pas een maand bezig met het Veiligheids huis, we zien er als bestuurders nu al het nut van in. Organisaties kun nen veel gemakkelijker bij elkaar binnen lopen en doen dat ook. Volgend jaar komt het Steunpunt Huiselijk Geweld er ook bij." GOES Sarah Heijstek (8) uit Goes speelt van 21 november tot en met 31 ja nuari 2010 mee als Gretl in de musi cal The Sound of Music in het Efte ling Theater in Kaatsheuvel. Na vier auditieronden is ze uitgekozen om mee te doen aan de musical van V&V Entertainment. Ze is nu bezig met repetities in Utrecht, meldt moeder Sandra Konst. Vanaf 16 november begint ze aan de door lopen in het Efteling Theater. DEZE WEEK: .per stuk 0,75 .per bos 0,65 .2 stuks 1,00 U VINDT ONS OP DE VJEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 - 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30- 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi) Marga Haas, bij aankoop van tenminste e 15,- aan algemene boeken bij de deelnemende Zeeuwse boekhandels. Extra: een cadeau van NS (J ontvangt een NS-overgangsbewijs waarmee u met uw ie klas vewoerbewijs 11 Idas mag reizen. Lekker lezen doe je in de trein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23