181 zeeland Aagtekerkelied: samen LaBan Voci Miste concerteert in Historische Kerk Souburg HERDENKINGSAVOND In Aagtekerke is in de oorlog betrekkelijk weinig gebeurd. Toch pakt het dorp groot uit bij de viering van 65 jaar vrij heid. Voor deze gelegenheid is zelfs een lied geschreven. Renovatie dak Duinhotel Haga van start gegaan Aagtekerke 65 jaar bevrijd Hardrijders raken rijbewijs kwijt PZC bezorgers.nl Zo roept God in alle tijden ons tot vrede door Zijn stem: dat wij samen zullen leven, dienstbaar en tot eer van Hem. Melodie: Alle Menschen werden Brüder- L v. Beethoven, symphon ie 9, door Jan Wisse bewerkt tot een vijfstemmig koorstuk. Tekst: B.M. van Cinhoven, C, Joosse, A de Korte woensdag 4 november 2009 CHOONHEID VERWENNERIJ rnnruivicniL1 Trefpuni der wereldmerken MIDDELBURG 1489 inwoners telt Aagtekerke tegenwoordig. Rond de bevrijding woonden er - na eva cuatie - nog zo'n 40 mensen op het dorp. door Annemarie Zevenbergen zoutelande - Het dak van Duin hotel Haga in Zoutelande wordt momenteel voorzien van nieuwe pannen. Tevens wordt gekeken in hoeverre het voegwerk ook aange pakt moet worden. De uitbreiding van het hotel ligt voorlopig stil omdat de voorzienin- genrechter in Middelburg de bouwvergunning afgelopen week vernietigde. Dit vanwege een pro cedurefout van de gemeente Veere. Volgens adviseur H. Peters van de familie Janse, eigenaar van het ho tel, wordt in afwachting van een nieuwe vergunning onder houdswerk aan het hotel gepleegd. „Voor het vernieuwen van dakpan nen is geen vergunning nodig en dat geldt ook voor het herstellen van voegwerk. Ik hoop deze week opnieuw met de gemeente rond de tafel te gaan zitten om te kijken hoe we deze zaak verder oplossen. Het zou fijn zijn als er een versnel de procedure van start gaat voor een nieuwe bouwvergunning." Kortingsprijzen Fietsen 2009 £eo cj0066e tweewieters d Dorpsplein 14 Aagtekerke T 0118-581306 wwwleojooss etw eew lelersnl door Selma Osman Het moet ontroerend mooi geweest zijn. Apollo speelde direct na de bevrijding Psalm 68 op de Markt in Domburg. Vrijdagavond gebeurt dat na 65 jaar opnieuw, maar dan tijdens de herdenkings avond in Aagtekerke. Kees Joosse weet dat oudere dorps genoten zich dit moment nog kun nen herinneren. „Meer dan de helft van Aagtekerke verhuisde toen het water kwam naar Dom burg. Dat was het dichtste bij en het lag hoog", zegt de voorzitter van het herdenkingscomité. Aagtekerke grijpt de viering van de bevrijding aan om dichter tot el kaar te komen. De twee kerkelijke gemeenschappen trekken samen op, net als de vijf koren op het dorp. Honderdzeventig zangers, oost-souburg - Vocaal ensemble Voci Miste geeft zaterdag 7 novem ber een concert in de Historische Kerk aan het Oranjeplein in Oost-Souburg. De pianiste Sophie van Leeuwen uit Bergen op Zoom verzorgt een gastoptreden tijdens het concert. Voci Miste bestaat vijftien jaar. Het ensemble brengt zowel wereldlijke als geestelijke muziek, die bijna uit sluitend a capella wordt uitge voerd. De vijftien leden komen volwassenen en kinderen, zingen vrijdag het voor de gelegenheid ge schreven Aagtekerkelied. Nooit was de saamhorigheid in Aagtekerke groter dan in de bange oorlogstijd, geeft Joosse aan. De kerken willen die gemeenschaps zin graag weer aanwakkeren. „Juist in deze tijd van individualisering willen we er de nadruk op leggen dat we er voor elkaar moeten zijn." Mooier dan ouderling Jan Sinke kan Joosse het nut van herdenken niet verwoorden: „Het wordt steeds belangrijker om stil te staan bij de oorlog, want we zijn steeds langer vrij." Het was Corrie Moens van de her vormde gemeente die tien jaar ge leden met het idee kwam omdat samen te doen. De derde keer wordt nog groter uitgepakt dan bij de 55- en 60-jarige herdenking. Nu staat een tweede dag op het pro- Vrijdag 6 november: herdenken en vieren in gereformeerde kerk (Prelaatweg 17), aanvang 19.30 uur. Vrouwenbondkoor Passage, zangvereniging Nut en Genoegen, gemengd koor De Lofstem, jonge renkoor Het Kleinood en kinder koor Klein maar dapper zingen het Aagtekerkelied. Dit lied is op mu ziek gezet door Jan Wisse en te vin den op www.janwissemusicus.nl Zaterdag 7 november: 10-16 uur in de PKN-kerk (Dorpsplein) ten toonstelling foto's en bijdragen schoolkinderen. In Amicitia zijn films over de bevrijding te zien. van Walcheren, Zuid-Beveland, Noord-Brabant en Zuid-Holland. Het jubileumconcert begint zater dag om 20.00 uur. Toegangskaar ten kosten negen euro en zijn te koop bij de vaste voorverkoop adressen: Bruna en Primera in de Kanaalstraat en de Vrijbuiter in de Paspoortstraat in Oost-Souburg en Primera in de Lange Zelke in Vlis- singen. Voor zover nog beschik baar zijn er ook kaarten te koop bij aanvang van het concert. KOPJE 1En nu vieren we onze vrijheid 2. Geen straf voor steken met mes 3. Politie pakt koperdief STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto gramma met foto's en films uit oor logstijd en een bijdrage van de schooljeugd. De jongste inwoners van Aagteker ke doen enthousiast mee. Laatst kreeg Joosse van Albert de Korte een mail. Die hoorde vanuit de Jonkheer Willem Versluijsschool het Aagtekerkelied al door de ra men galmen. De Korte wilde al ja ren zo'n lied maken. „Maar tijdens de vorige herdenkingen kwam het er nooit van", vertelt Joosse. Op een septemberavond togen de twee mannen van de Gereformeer de Gemeente naar de pastorie. Sa men met predikante Bertien van Ginhoven schreven zij de tekst van het lied. Refererend aan families als Moens, Maljaars of De Visser vind iedereen zichzelf daarin te rug, denkt Joosse. „Dat geeft toch even een goed gevoel. En natuur lijk hopen we dat ons lied het Aag- tekerks volkslied wordt." NIEUWDORP Twee automobilisten zijn gis terochtend hun rijbewijs kwijtge raakt toen ze door de politie wer den aangehouden omdat ze veel te hard reden. De twee, een 27-jarige Duitser en een 43-jarige man uit de gemeente Goedereede, reden op de Europaweg-Zuid in het Sloegebied vijftig kilometer per uur harder dan daar is toegestaan. De maxi mum snelheid op die weg is 80 ki lometer per uur. Volgens de politie reden beide mannen met 130 kilo meter per uur langs de laser. WGGGNGR NieuwsMedia 0800 - 022 27 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20