Zeeland PZC Coffeeshop komt naast jeugdsoos Halloween WALCHEREN 18 en 19 17 25 Verbandkamer De Schelde wordt scheepsbouwmuseum almanak Tip? redactie@pzc.nl Nieuwe opvang voor kinderen We'll meet again Af Dinsdag 3 november 2009 Crisis heeft nauwelijks vat op vliegveld Midden-Zeeland Vissers moeten meer oog krijgen voor natuur en consument Tip? walcheren@pzc.nl KLEVERSKERKSEWEC CDA-fractievoorzitter Kodde: 'Deuk in goede verhoudingen Middelburgse raad' door Theo Giele MIDDELBURG - „De verhoudingen in de raad hebben vanavond een deukje, nee zeg maar een flinke deuk opgelopen." Dit zei een 'nijdi ge' CDA-fractievoorzitter Jo Kod de gisteravond nadat een meerder heid van de Middelburgse gemeen teraad had besloten een pand aan de Kleverskerkseweg aan te wijzen als plaats voor een coffeeshop. PvdA, GroenLinks, SP, Middel burg Transparant, en de fracties Akdag en Kraan - samen goed voor 15 van de 29 stemmen - steun den de vestiging van de coffee shop. Dit ondanks het feit dat er op hetzelfde adres een christelijke jeugdsoos is gevestigd. Veel raadsle den hadden dit pas kort voor de raadsvergadering vernomen. Drin gende beroepen van het Calvijn College, dat aan de overzijde van het spoor een vestiging heeft, de groep Preventie Alcohol- en Drugs verslaving Arnemuiden, een onder nemer en de jeugdsoos 2Connect mochten niet baten. De meerder heid ging mee met het voorstel van Wim Steketee (MT) en Piet Kraan voor de Kleverskerkseweg. Die wilden wel een coffeeshop, maar absoluut niet in het centrum van de stad. Dit was nog de enige mogelijkheid om het staande be leid, namelijk het gedogen van een coffeeshop, uit te kunnen voeren, legde PvdA-raadslid Monique Baltus na het debat uit. Als de an dere voorstanders van een coffee shop vast hadden gehouden aan de binnenstad, dan hadden Kraan en Steketee zich bij de tegenstan ders gevoegd. GroenLinks-raadslid Adrie van 't Westeinde zei dan ook 'met grote tegenzin' voor de Kleverskerkseweg te stemmen om de coffeeshoploze periode niet nog langer te rekken. De tegenstan ders reageerden furieus. Het pand aan de Kleverskerkseweg kwam pas vorige week zaterdag ter spra ke. Er is voor belanghebbenden geen kans geweest om in te spre ken in de raad. SGP-fractievoorzit- ter Chris Dekker sprak van 'een overvaltactiek van een gelegen heidscoalitie'. Na afloop zei Christi an Goudappel van 2Connect dat de jeugdsoos zich gaat beraden op juridische stappen. Afgelopen week werden vierhonderd handte keningen tegen de vestiging van de coffeeshop opgehaald. VLISSINGEN - Voorafgaand aan de herdenking van vandaag op de Commandoweg in Vlissin- gen, met een kranslegging op zee vanaf het Slijkhaventje, werd gisteravond.in de Sint Ja- cobskerk een groots bevrijdingsconcert gege ven. Inter Scaldis Pipes and Drums en de Band of the Royal Marines uit Portsmouth herdach ten de bevrijding met muziek. Musicalster Audrey Kluiters deed dat met een aantal num mers van Vera Lynn uit de oorlogsperiode. Drie schoolkinderen mochten een bestaand gedicht voordragen. Van de Franse, Noorse, Engelse en Canadese veteranen die aanwezig waren, kreeg een aantal een herinneringsme daille opgespeld namens de provincie. foto Lex de Meester VLISSINGEN - De voormalige Ver bandkamer van scheepswerf De Schelde in Vlissingen wordt in ge bruik gegeven aan de Stichting Scheepsbouwgeschiedenis Vlissin gen. Dat heeft het college van B en W besloten. De stichting mag het pand drie jaar gebruiken. De Stichting Scheepsbouwgeschie denis Vlissingen wil in het pand een museum bouwen. In de ko mende drie jaar mag de stichting vanuit de Verbandkamer aan de Aagje Dekenstraat die plannen ver der uitwerken. Woningcorporatie l'Escaut heeft het gebouw inmid dels geschikt gemaakt voor tijde lijk gebruik. De woningcorporatie heeft de komende drie jaren ook het recht van eerste koop van dit gebouw gekregen. Corporatiedirec teur ian van Beekhuizen heeft eer der al openlijk zijn steun aan een scheepsbouwmuseum gegeven. OOST-SOUBURG - Souburg is vanaf vandaag weer een buitenschoolse opvang (bso) rijker. Stichting Kin deropvang Walcheren opent een nieuw verblijf aan de Roerstraat. De nieuwe bso is open op dinsdag en donderdag en biedt plaats voor tien kinderen. De opvang krijgt de naam De Vuurtoren. Het is de 28e bso van de stichting. Voor meer informatie kan er gebeld worden naar 0118-627716. De heren hadden hun halloween goed voorbereid. Colaveel chips en een groot televisietoestel waarop de horror in volle omvang te zien zou zijn voor de vier Middelburgse pu bers. Het tv-menu van die avond was allesbehalve vegetarisch. Meer iets voor wie van orgaanvlees houdt. Als voorgerecht stond Saw V" op de kaart. Een lekkere binnenkomer waarbij het slachtoffer eerst zijn han den laat verbrijzelen ter voorkoming van meer ellende. Vergeefs natuur lijk, want hij wordt alsnog tergend langzaam in tweeën gehakt. Daarna werden The Midnight Meat Train (die zijn naam meer dan waar maakte) en Halloween opgediend. Het toetje verscheen in de vorm van de klassieker The Texas Chainsaw Massacre op tafel. De volgende ochtend zat het viertal al weer vroeg aan een licht ontbijtje: Kung Fu Panda. iWMéfc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67