Balkenende mag gaan Kraakactie levert 21 huizen op PZC 2 en 3 O 2 PEILING Nederlanders hebben vrede met eventuele benoeming premier tot EU-baas Rotslawine doodt badgasten op Tenerife Inval veilingen en verder Word ook abonnee! Nat herfstweer 12° Strijd Sloedam en evrijding herdacht Jtttm Ajax meer dan alleen Suarez Abdullah trekt zich erug in Afghanistan MAANDAG 2 november 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. "258 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN DEN HAAG - Een meerderheid van de Nederlanders (66 procent) vindt dat premier Jan Peter Balken ende de eerste president van de Europese Unie moet worden als hij die positie aangeboden krijgt. Een iets kleinere meerderheid (54 procent) meent dat er dan nieuwe verkiezingen voor de Tweede Ka mer moeten worden gehouden. 45 procent van de Nederlanders vindt dat niet nodig. Dat blijkt uit de wekelijkse peiling van Maurice de Hond. Steeds meer mensen hopen dat premier Jan Peter Balkenende voorzitter van de Europese Raad wordt. In september gold dat nog voor 41 procent van de ondervraagden, in middels is dat percentage opgelo pen tot 57. De meeste kiezers die in 2006 op de regeringspartijen CDA en Chris tenunie stemden, vinden dat er geen nieuwe verkiezingen hoeven te komen als de minister-president tussentijds vertrekt. Vooral PvdA-kiezers zijn hierover verdeeld: 46 procent meent van wel, 52 procent vindt dat een ande re CDA'er Balkenende kan opvol gen. Dat zal dan vrijwel zeker Maxime Verhagen, de huidige minister van Buitenlandse Zaken, zijn. Dat sluit dan ook aan bij de voorkeur van de meeste Nederlanders, die Ver hagen als opvolger van Balkenen de het meest geschikt vinden. Her man Wijffels, die als informateur de basis legde voor het huidige ka binet, staat op de tweede plaats. Als mensen mochten kiezen tus sen Verhagen of PvdA-leider Wou ter Bos als tijdelijk nieuwe pre- mie.r, dan zijn die twee aan elkaar gewaagd: Bos scoort 46 procent en Verhagen 44 procent. Het vertrouwen in minister Bos van Financiën is in de afgelopen twee weken toegenomen. Zijn par tij krabbelt tegelijkertijd weer op in de peilingen. Als er nu verkiezingen voor de Tweede Kamer zouden worden ge houden, zou de PvdA uitkomen op zestien zetels, twee meer dan vorige week. De PvdA heeft nu 33 zetels in de Tweede Kamer. De Partij voor de Vrijheid (PW) van Geert Wilders (negen zetels in de Kamer) verliest een zetel, maar blijft in de peiling de grootste par tij met 27 zetels. De PW wordt gevolgd door rege ringspartij CDA (26 zetels, nu 41 in de Kamer) en oppositiepartij D66 (25 zetels, een minder dan vo rige week, nu drie in de Kamer). De liberalen krijgen er één zetel bij. De WD van Mark Rutte zou uitkomen op 17 zetels. pagina 4 en 5: hoe buig je ver lies om in winst LOS CICANTES - Reddingswerkers en toeristen zoeken samen naar slachtoffers op het strand van Tenerife. Zeker twee mensen kwamen giste ren op het Spaanse vakantie-eiland om het leven tijdens een rotslawine. De slachtoffers zijn een 57-jarige Britse toeriste en een 34-jarige Span jaard. De lawine ontstond rond vier uur bij het re sort Los Gigantes aan de westkant van het ei land. Circa veertig meter rots brak af van een klif. Op sommige plaatsen werd het lavastrand DEN HAAG - Dat de Tweede Kamer kort geleden een wet aannam die kraken verbiedt, weerhoudt kra kend Nederland er niet van om af gelopen weekeinde 21 woningen te bezetten. Dat hebben krakers gisteren laten weten. De woningen werden bezet in het kader van de Landelijke Kraakactie- dagen, een weekend vol acties rond het kraken. „De Tweede Kamer mag dan wel ingestemd hebben met een kraak- verbod, dit betekent niet dat wij stoppen met kraken", aldus kraker ludith. „Zolang er nog woning nood is, zolang er nog leegstand is, gaan we door met kraken." SITTARD - De Nederlandse Mede dingingsautoriteit (NMa) heeft in het hele land invallen gedaan bij vastgoedondernemers die via exe cutieveilingen handelen in huizen. De NMa vermoedt dat door karte- laftpraken tussen de handelaren op huizenveilingen aanzienlijk la gere prijzen tot stand komen op de aangeboden huizen. Consumen ten die hun huis gedwongen moe ten verkopen, zouden hiervan mo gelijk de dupe worden. Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnenland: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Weer: 10; Strips: 11; Cultuur: 19; Extra: 20 en 21; Televisie: 22 en 23; Sport: 25 t/m 41 Kraken lost woningnood op reageer op www.pzc.nl UW: reacties: 478 Verhagen is een prima premier oneens 64% bedekt met een vijf meter dikke steenlaag. De hulpdiensten zetten groot materieel in om de rot sen te verwijderen en stoffelijke overschotten te bergen. Ook werden speurhonden ingezet. foto Carlos Moreno/AP Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 1688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1