'Dat het geen topper meer is Edwin Kriens nieuwe trainer van Oostkapelle s;:y.2|mm,, y. v Driebanders De Schroef fors onderuit NAC sleept een punt uit het vuur tegen VW lE&a Wint u...? KLASSIEKER Oud-Feyenoorders hebben weinig vertrouwen in goede afloop Ajax en Feyenoord strijden voor aansluiting «Wint u...? w ABONNEE VOORDEEL door Hans Leber KLOETINGE Tegenstander: Nivo Sparta (thuis). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Het is nog niet zeker dat Niels Kole, Mervin Niemantsver- driet (beiden hamstringblessure), Cor- né Schilperoort en Mark Schuit (bei den enkelblessure) mee kunnen doen. Ze leggen vandaag een laatste test af. Kloetinge hoopt vandaag een concur rent voor de bovenste plaatsen verder op afstand te kunnen zetten. „Dan doe je het goed", zegt trainer Cees Houtepen. GPC VLISSINGEN Tegenstander: Roda Boys (uit). Afwezig: Danny Bömer, Rafael Vulin (beiden geblesseerd) en Ronald Klop penburg (werk). Bijzonderheden: GPC wacht nog altijd op de eerste punten in de eerste klas se. „De jongens begrijpen waar het om gaat", zegt oefenmeester André Maas. „Er is goed getraind en ik heb er wel vertrouwen in." TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Schelluinen (uit). Afwezig: Evert-Jan van Opdorp (kuit), Peter Doens (vakantie), Roy van Ham (hamstring), Mevrlud Eryürük (ge schorst) Bijzonderheden: Hoewel Schelluinen uit zes duel nog maar vier punten heeft gehaald, is trainer Karl Vergou wen beducht voor de individuele kwali teiten van de Zuid-Hollanders. „Maar van collegatrainers heb ik ook begre pen dat het nog geen hecht team is. Wellicht liggen daar onze kansen. Don derdag is er weer prima getraind. Ik heb er wel vertrouwen in", zegt Verg ouwen. Zijn ploeg wacht na zeven duels nog altijd op de eerste competiti- tiezege. RCS Tegenstander: Longa (uit). Afwezig: niemand Bijzonderheden: RCS staat voor de weken van de waarheid. Morgen wacht de uitwedstrijd bij Longa, vol gende week is Best Vooruit de tegen stander. „We hebben de bovenste vier ploegen nu gehad", zegt trainer Mi chel Leonhart. „Daar hebben we het best redelijk tegen gedaan. We krijgen nu de teams onder ons. Daar moeten we dus de punten van pakken. Op die manier blijf je bovenin meedoen." VLISSINGEN Tegenstander: Nuenen (thuis). Afwezig: Ronnie Cremer, Sander Goe- degebure, Peter de Jong (allen gebles seerd). Bijzonderheden: Vlissingen steekt goed in zijn vel. „Zo'n overwinning op RCS heeft daar natuurlijk aan bijgedra gen", meent trainer Ruud Penings. „Het is zaak om daar tegen Nuenen een vervolg aan te geven. Nuenen is een ploeg om rekening mee te hou den. Ze hebben het roer een beetje omgedraaid en dat heeft vorige week in een 5-1-zege geresulteerd." ROTTERDAM - Ajax-Feyenoord is de enige échte klassieker. Maar de grootmachten van weleer maken in de eredivisie allang niet meer de dienst uit met zijn tweeën. Vooral Feyenoord is afgezakt en eindigde de laatste drie jaren als zevende, zesde en weer zevende. Feyenoorders, die hun beste tijd hadden in de jaren zestig en zeven tig bezochten deze week de presen tatie van een boek over Coen Mou- lijn. Ze hadden weinig vertrouwen op een voor Rotterdam goede af loop morgen. Joop van Daele (62) zegt de klas sieker nog steeds „alles". De man die in 1970 met zijn doelpunt de wereldbeker veiligstelde tegen Estu- diantes de la Plata, waarbij een te genstander zijn brilletje vernielde, zit morgen voor de buis. „Ik ben Feyenoord-aanhanger en Feyenoord-werknemer, dus die wedstrijd is speciaal. Maar als je niet speelt is er een ander span ningsveld. Dat het geen echte top per meer is, ligt aan ons, Ajax is al tijd aardig bijgebleven bovenin. Maar een klassieker zal het altijd zijn. Met doet in die zin zeer dat, toen ik hier speelde, de club nog een van de rijkste van Europa was. Als er toen zakelijker was opgetre den, de royalties beter waren be heerd, had Feyenoord er nu heel anders voor gestaan, niet met zo'n slechte liquiditeit. Het instituut Feyenoord is een topclub, maar in werkelijkheid is dat niet het geval. En de terugweg naar de top is moeilijk. Ik heb vroeger tegen Ajax trouwens meer daar gewonnen dan hier thuis hoor." Guus Haak (72) speelde van 1963 tot 1970 bij Feyenoord. Hij maakte als invaller de Europacup-zege van 1970 tegen Celtic (2-1) mee. Haak heeft nog steeds de bekende slag in zijn haar, dat inmiddels wel grijs is. Hij kijkt zondag naar de klassieker, maar niet meer met de hartstocht van vroeger. „Ik denk vooral aan de jaren dat we tegen Bennie Muller, Sjaak Swart en Ton Pronk speel den. Ik herinner me de rijen voor de kassa's met mensen die een kaartje wilden kopen. Het blijven klassiekers, maar het niveau is naar beneden gegaan. Ik kijk thuis, ga niet naar Amsterdam met alles wat er momenteel rond die wedstrij- OOSTKAPELLE - Edwin Kriens (42) is de nieuwe trainer van voetbalve reniging Oostkapelle. Hij is de op volger van Huib Meerman, die een stapje terugdoet vanwege gezond heidsproblemen. Kriens was eerder onder meer trai ner bij GPC en Bruse Boys. Dit sei zoen had hij nog geen club onder zijn hoede. De oefenmeester uit Renesse heeft met zaterdag-twee deklasser Oostkapelle een akkoord bereikt over een contract tot en met het eind van dit seizoen. Kriens begint komende dinsdag aan zijn karwei. Vandaag in de uit wedstrijd tegen Veere neemt assis tent-trainer Hans Burgs de coaching nog voor zijn rekening. Een beeld uit de wedstrijd Feyenoord-Ajax in 1969. Sjaak Swart heeft Ajax op 1-1 gebracht, Guus Haak en Eddy Pieters C den aan de hand is. Een voetbal wedstrijd is niet tegen de vijand, nóóit. Ik hoop dat de klassiekers in de toekomst weer onder normale omstandigheden, met normale prettige verhoudingen tussen de supporters, gespeeld kunnen wor den. En met een sterker Feye noord." Henk Schouten (78) scoorde 125 doelpunten in 194 duels voor Feyenoord tussen 1955 en 1963. In 1956, vlak voor de eredi- Ajax en Feyenoord willen zondag in de uitverkochte ArenA aanslui ting houden met de beste clubs van de eredivisie. Trainer Mario Been mist de ge schorste jon Dahl Tomasson, maar verklapte gisteren na de training dat hij toch geen plaats voor Roy Makaay in zijn basisformatie heeft. De coach geeft de voorkeur aan de HOEVEN - De driebanders van De Schroef kregen in de derde divisie een stevige nederlaag te slikken bij Doggen Timmerbedrijf: 6-2. Hoewel Meerten Dallinga zijn te genstander nog dicht kon benade ren was de nederlaag toch ruim. Met name Louis Dallinga en Koen Pöpsel bleven ver achter en verlo ren dik. Een mooie opsteker was er voor Leen de Koning die zijn eerste zege van het seizoen binnen haalde. Doggen Timmerbedrijf-Scheepswerf De Schroef 6-2: Jac Doggen-Louis Dal linga 35-23, 46; Jan van Loon-Meerten Dallinga 35-33, 71; Mark van de Boom-Koen Pöpsel 30-21, 49; Leo Wennekers-Leen de Koning 14-30, 56. beweeglijke Andwélé Slory. „Ik denk dat we meer kans maken om te winnen met lopende men sen voorin. Ik vind het ongelooflijk vervelend voor Roy, maar voor de ze wedstrijd kies ik voor een ande re spits." Ajax mist tegen Feyenoord de ge blesseerde Dennis Rommedahl en zieke Ismaïl Aissati. Demy de VENLO - NAC Breda heeft een punt overgehouden aan de uitduel met VW Venlo. Het werd 1-1. NAC speelde vanaf de zeventiende mi nuut met tien man na een rode kaart (twee geel) voor Robbert Schilder. Daarna werd de ploeg in de 82e minuut verder gereduceerd toen Tim Gilissen rood zag na een onbesuisde overtreding. VW -kwam in de 38e minuut op voorsprong via Frank van Kouwen na een assist van Keisuke Honda. De onmachtige thuisploeg was niet in staat om de voorsprong uit te bouwen. In 23e minuut na rust was Leonardo trefzeker namens NAC: 1-1. Een slotoffensief van VW leverde daarna niks meer op. Zeeuw is wel weer hersteld van een buikgriep. Jol moet in de aan loop van de 54e klassieker in Am sterdam beslissen of hij Marko Pan- telic of Miralem Sulejmani aan top schutter Luis Suarez koppelt. Trai ner Mario Been verwacht dat hij te gen Ajax weer over Giovanni van Bronckhorst en Kevin Leerdam kan beschikken. ABONNEE Wjnt 9 www.pzc.nl/winweken ABONNEE VOORDEEL www.pzc.ni/winweken www.pzc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 96