zeeland27 Afsluiting voor aanleg rotonde AUT^STURM OPEN HUIS 'De kou van het water voelde je niet eens' Raadsfracties spreken zorg uit over Bona Gratis KUSTWERK Eerste fase zandsuppletie klaar De Slag om de Schelde VAN 30 OKTOBER T/M 6 NOVEMBER 2009 Open tafel in zorgcentrum Tabadila Politie rolt twee wietkwekerijen op waardebepaling voor uw woning? Multraship bergt onderstel turbine op de Noordzee zaterdag 31 oktober 2009 w door Maurits Sep vlissingen - De kustversterking bij Vlissingen gaat een nieuwe fase in. Gisteren is het eerste deel van de zandsuppletie op het strand af gerond. Maandag begint Water schap Zeeuwse Eilanden met de aanleg van een nieuwe rotonde in de Burgemeester van Woelderen- laan en met het verfraaien van het parkeerterrein aan de Galgeweg. Voor de aanleg Van de rotonde moet het doorgaande verkeer langs de Vlissingse wijk Paauwen- burg omrijden via de rondweg Koudekerke. Bewoners van Paau- wenburg kunnen hun huizen ui teraard wel bereiken. De Van Woel- derenlaan wordt afgesloten bij de kruispunten met de Paauwenburg- weg en de Chopinlaan. De rotonde komt op de hoek van de Woelderenlaan en de Bachlaan en is volgens het waterschap nodig voor een betere doorstroming van het verkeer naar de kust. Het werk begint maandag en duurt tot en met vrijdag 18 december. Tegelijk met de aanleg van de ro tonde wordt het parkeerterrein aan de Galgeweg opgeknapt. „Het Het is 65 jaar geleden dat de bevrij ding van Zeeland werd ingezet met de Slag om de Schelde. De krant blikt tot eind november (toen de eer ste geallieerde schepen naar Antwer pen konden) terug op die tijd. door Maurits Sep Tommy kommt! De vader van Kees Pouwel- se uit Westkapelle wordt vlak voor zijn dorp teruggestuurd door de Duitsers. Vader is vanuit Domburg, waar het gezin naartoe is gevlucht, op weg naar Westka pelle om de koeien van zijn vader eten te geven. Maar hij mag niet verder. Teruglopend naar Dom burg vallen de granaten van de ge allieerden overal om hem en zijn zoons heen, die achter hem aange komen zijn. Heelhuids komen ze terug in Domburg en vluchten ver der naar de Manteling, waar ze met een groep Westkappelaars schuilen in een voorraadbunkertje van de Duitsers. Ze horen hoe in de verte de invasie van Westkapel le en Domburg in volle gang is. Westkapelle zelf is bijna verlaten. Bijna iedereen is al gevlucht voor het water dat de dagen daarvoor het dorp heeft overspoeld door de drie bombardementen van de geal lieerden. „Ik kan dus niet uit eigen ervaring vertellen over de invasie op 1 november", vertelt Kees Pou- welse, toen 12 en nu 77. „Wel over de bombardementen. Ik ben de enige levende Westkappelaar die ze alledrie heeft meegemaakt." Het eerste en ernstigste bombarde ment is op 3 oktober. Kees zit bij zijn oom en tante, maar als de bommen vallen, rent hij naar huis. Dankzij het schuilkeldertje dat zijn vader heeft gegraven, overleeft het gezin. „Mijn oom en tante en hun twee kinderen zijn helaas wel omgekomen." Duitsers waarschuwen het gezin. „Das Wasser kommt!" De eerste vluchtplaats is het huis van opa aan de Zuidstraat, maar daar moe ten ze weg omdat er na de inunda tie zout water in de regenbak staat. Via een verlaten woning be landen ze uiteindelijk in het huis van een neef op de hoger gelegen Molenweg. Maar als de dagen daar na de bombardementen doorgaan, moeten ze weer weg. „We vlucht ten het water in. De kou voelde je niet eens, zo angstig was het." In Domburg vinden ze onderdak bij Gillis en Zoetje Maranus in de Weverij straat. Ze blijven een jaar, tot de dijk bij Westkapelle dicht is en ze weer naar huis kunnen. wordt niet groter, wel mooier", ver telt woordvoerster Emilie Sturm van Waterschap Zeeuwse Eilan den. „We gaan doorgroeistenen leggen zodat het gras erdoor komt en het terrein groener oogt. Ook komen er bomen bij." Tijdens het werk kan niet op het terrein worden geparkeerd. Dat kan wel op het tijdelijke parkeer terrein bij Westduin. Hotel West duin en de strandpaviljoens blij ven bereikbaar. Gisteren is ook de eerste fase van de zandsuppletie voor de kustver sterking afgerond. Op het strand is 338.000 kuub zand gespoten. Op het strand kan het water uit het zand zakken, zodat het zand min der zwaar is. De grond achter de duinen bleek te zwak om grote zanddepots te kunnen dragen. Maandag wordt begonnen met het uitrijden van zand uit de depots over de duinen. Die worden ver breed om ze sterker te maken bij zware stormen. De vrachtwagens rijden alleen op werkdagen tussen 07.00 en 19.00 uur om de overlast te beperken. Begin volgend jaar wordt de zandsuppletie hervat. In het totaal is er 550.000 kuub zand nodig voor de kustversterking. Noordweg 467 - 4333 KE Middelburg - Tel. 0118 612042 info@autosturm.nl - www.autosturm.nl Extra lange openingstijden tijdens de open huis dagen: Maandag t/m vrijdag: 8.00-21.00 uur Zaterdag: 9.00-17.00 uur zierikzee - De voltallige gemeente raad van Schouwen-Duiveland heeft zijn zorg uitgesproken over de manier waarop projectontwik kelaar Herikerberg bv omgaat met de gasten van campings Bona Fide en De Karavaan in Renesse. Het verdient - aldus alle fracties - 'geen schoonheidsprijs'. Bona Fide is samen met De Kara vaan eerder dit jaar verkocht. Vori ge maand kregen alle vaste gasten een brief met dat ze moeten ver trekken. Deels in november vol gend jaar en deels in november 2012. De nieuwe eigenaar wil een luxe vakantiepark met huurhuisjes ontwikkelen op deze locatie. Daar middelburg - In het Molukse woonzorgcentrum Tabadila in Middelburg wordt maandag een open tafel gehouden. Voor 5,50 eu ro kan iedereen komen genieten van een Molukse maaltijd. Op maandag 16 november wordt er een bingo gehouden vanaf 14.00 uur worden er drie ronden ge speeld. De activiteiten zijn toegankelijk voor iedereen. Aanmelden voor de open tafel kan op 0118-628832. middelburg - De politie heeft gis teren twee hennepkwekerijen ont manteld in Middelburg. Bij een onderzoek in een woning aan de Zuidmede trof de politie rond tien uur 's ochtends een hen nepkwekerij aan met ruim twee honderd planten. Die zijn samen met de kweekapparatuur en enke le kilo's amfetamine in beslag ge nomen en vernietigd. In het pand is een 45-jarige man uit de ge meente Borsele aangehouden. Gisteravond rond kwart voor ze ven is in een woning aan de Nas- saulaan een hennepkwekerij ont dekt met zo'n 370 planten. De poli tie heeft die evenals de apparatuur in beslag genomen en vernietigd. In de schuur bij het huis werd ook nog een gestolen fiets aangetrof fen. In verband met de kwekerij is in de woning een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijf plaats aangehouden. door verdwijnen 567 kampeerplaat sen, waarvan 422 vaste staanplaat sen. De fracties maken zich zorgen over imagoschade die de project ontwikkelaar aanricht. Zoveel mensen van een camping sturen zonder dat er voldoende alternatie ven zijn is volgens de raadsleden niet goed voor het beeld van toeris tisch Schouwen-Duiveland. De bewonersvereniging van Bona Fide voelt zich gesteund door de raad, al kunnen de fracties op dit moment weinig concreets beteke nen. De gemeenteraad is pas aan zet als Herikerberg plannen in dient en het bestemmingsplan ge wijzigd moet worden. 0113-227788 www.kuubmakelaars.nl zeebrugge - Het Terneuzense sleep- en bergingsbedrijf Multra ship is ingehuurd om een 55 meter hoog onderstel voor een offshore- windturbine te bergen op veertig kilometer uit de kust van Zeebrug- ge. Het onderstel is vorige week za terdag op transport van Zeebrugge naar een windmolenpark in aan bouw op de Vlaamse Blighbank ge deeltelijk gezonken. Om aanvaringen te voorkomen is het onderstel volledig afgezonken. Gistermiddag was al het bergings- materieel ter plaatse. De verwach ting was dat gisteravond laat of vanochtend het onderstel zou kun nen worden geborgen. Inmiddels zijn op de Blighbank al 33 funderingspylonen voor even veel windmolens geplaatst. Voor de winter moeten er 55 staan. Het windpark van Belwind Offshore Energy krijgt uiteindelijk 110 wind turbines en moet in 2012 draaien. www.stannah.nl info@stannah.nl Stuur mij vrijblijvend informatie. De traplift is voor: rechte trap trap met 1 of 2 bochten buitentraplift (Dhr/Mevr) Adres Postcode Plaats Telefoon Afd2106 Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah Trapliften B.V., Antwoordnummer 17006, 2170 VB Sassenheim

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85