zeeland 125 Foto's uit het schriftje van brigadier Dijkstra Middelburg 1940 Fitland neemt nu ook Capital Sports over Bij W was griepprik op WSÈm Week van het Zeeuwse Boek Wandelen door slikken De Heen 28 oktober t/m 7 'november.,: GRIEPVACCINATIES MEXICAANSE GRIEP VACCINATIES S.A. VAN DEN HAAK Iedere donderdag in november Speciaal voor risicopatiënten en geïnteresseerden vanaf 60 jaar zaterdag 31 oktober 2009 w Op 17 mei 1940 werd een groot deel van Middelburg door oorlogsgeweld ver woest. De serie Mid delburg 1940 en de website op www.pzc.nl laten de vooroorlogse stad herleven. Op zoek naar foto's van het Mid delburg uit de jaren dertig werden we aardig op weg geholpen door Bob van der Weel. Hij stuurde een schriftje op van de opa van zijn vrouw. Dat was brigadier der poli tie J. Dijkstra. In het oranje schriftje, dat volgens het stickertje voorin is gekocht bij boek- en papierhandel en drukke rij R.M. Smits aan de Dam, heeft hij foto's geplakt met het kopje 'Oud Middelburg' of simpelweg 'Middelburg' erboven. Het zijn er twaalf en er zit een geperforeerd randje boven. Het zal dus wel een kalender zijn geweest. Een aantal van de foto's is toege voegd aan de kaart op onze websi te www.pzc.nl/middelburg1940. Binnenkort verschijnt op de site ook een gedetailleerde kadastrale kaart uit het eind van de jaren der tig. Daarop zijn de perceelgrenzen en de omtrekken van de gebou wen te zien. Deze kaart dient als basis voor de digitale herbouw van de stad. De omtrekken van de ge bouwen zijn voor bouwers het uit gangspunt voor het optrekken van de digitale gebouwtjes. Daarover volgt in een latere aflevering van deze serie meer uitleg. Inwoners of oud-inwoners die wil len reageren op de rubriek of ver halen en foto's hebben over het Middelburg van voor het bombar dement, kunnen contact opne men met de redactie in Middel burg. Bellen kan met 0118-434052. Mate riaal kan ook worden opgestuurd naar het kantoor in Middelburg: postbus 91, 4330 AB. Mailen kan ook: middelburg1940@pzc.nl. Kermis in augustus. De Rotterdamsche Kaai. Spotte van «ett oorlog... Gratis'. Het. boek Sporen van een oorlof) van Aarnoud van der Deijl en Marga Haas, bij aankoop van tenminste e 15,- aan algemene boeken bij de deelnemende Zeeuwse boekhandels. Extra: een cadeau van NS II ontvangt een NS-ovfrgnngsbeivijs waarmee u met uw 2e klas vcruoerbcivijs ie klas mag reizen. Lekker lezen doe je in de trein GOES - Sportschool Fitland in de Zeelandhallen in Goes heeft con current Capital Sports aan het Gel- deloozepad overgenomen. Die sportschool draagt vanaf heden ook de naam Fitland. „We'hebben nu twee vestigingen in Goes met in totaal zo'n 3500 leden", stelt Marco Bobeldijk van Fitland tevre den vast. Onlangs nam Fitland ook al het failliete Carambowl in de Zeeland hallen over. Het bowlinggedeelte is sinds een paar weken weer open. Daar is ook een zogeheten restaurant met funcooking bij ge komen. „Het loopt al aardig", stelt Bobeldijk. „Wij hebben natuurlijk het voordeel dat we al een enorme achterban met sporters hebben. Zij krijgen voordelen als ze gaan bowlen of eten." Het bowlingcen trum heeft de naam Bowlland ge kregen. In het biljartgedeelte van het voor malige Carambowl komt een well- nesscentrum met onder meer sau na's, zwembaden, een buitenterras en een schoonheidssalon. Het is de bedoeling dat het centrum sep tember volgend jaar de deuren opent. 16.00-17.00 uur SINT PHILIPSLAND - Het Zeeuwse Landschap houdt vandaag een ex cursie door natuurgebied de Slik ken van De Heen bij Sint Philips- land. Het ruige gebied heeft een landschap waarin bosschages en open gedeelten elkaar afwisselen. Er komen Schotse hooglanders en veel vogelsoorten voor. De excur sie duurt anderhalf uur en kost 2 euro per persoon. Kinderen tot 16 jaar betalen een euro. Om 14.00 uur wordt gestart op de hoek van de parallelweg van de N25. funda iddelburg Aan de jachthaven van Middelburg gelegen fraai afgewerkte dijkwoning met zonnige tuin op loopafstand BRESKENS - Zo'n honderd Bressi- aanders zijn donderdag naar huis gestuurd toen ze bij huisartsen post Hooge Platen een griepprik wilden halen. De belangstelling bleek zo groot, dat in de loop van de middag de vaccins op waren. Eén van de getroffenen was Bram Bonnewei uit Boerenhol, die zijn schoonmoeder begeleidde. „Men sen wiens achternaam met een W of verder begint, moesten tussen vier en vijf uur komen. Maar ieder een werd teruggestuurd." Huisarts R. Laterveer wijt de grote vraag aan de aandacht voor de Mexicaanse griep. De mensen die hierdoor geen prik kregen, mogen over twee weken terugkomen. Om dat die vaccinatie niet te dicht op de prik tegen de Mexicaanse griep mag zitten, wordt de inenting te gen die ziekte een week doorge schoven. maandelijks nieu Ook vind je er de attracties, winkels, |eukste belevenissen horeca en sport- Zeeland. voorzieningen. I 1f Zep Middelburg lig» aan de A58 afslag Middelburg. Meer info op: www.xepmiddelburg.nl Voor inlichtingen verhuur: 029* 214067

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83