41 binnenland Met 'eendenbek' in NATUURWERKDAG ÏD t 'Bijna helft van de speeltuinen onveilig' jssSSSSte Wachtlijst jeugdzorg niet weg Melden bij Bioscoopje pikken met je kat peter van straaten verpleging Aansturing politie meer centraal Kabinet: rookmelders in elke woning Tijdelijk huisverbod Zondagskermis wordt veel gebruikt tijdens Sail Kampen MEXICAANSE GRIEP Rün op eerstehulpafdelingen van ziekenhuizen Zaterdag 7 november Werk mee in de Zeeuwse natuur Kijk op: www.natuurwerkdaq.nl zaterdag 31 oktober 2009 DEN HAAG Het kabinet-Balkenende heeft giste ren ingestemd met een wetsvoor stel dat regelt dat de politie meer centraal wordt aangestuurd. De nieuwe wet van minister Guus- je ter Horst (Binnenlandse Zaken) moet er toe leiden dat er een bete re samenwerking tot stand komt tussen de verschillende politiekorp sen. Dat levert besparingen op waar mee de operationele sterkte van de politie volgens het kabinet-Balken ende kan worden vergroot. DEN HAAG Het kabinet wil dat in alle huizen in Nederland rookmelders komen te hangen. Die moeten het aantal doden en ge wonden door woningbrand terug dringen. De ministers van Wonen en Bin nenlandse Zaken werken samen met de brandweer, verzekeraars en woningverhuurders aan een actie plan. De apparaten worden niet ver plicht, omdat dat lastig te controle ren valt. DEN HAAG KAMPEN Gemeenten hebben dit jaar al meer dan duizend tijdelijke huis verboden opgelegd. Dat blijkt uit cijfers die de minis ters Ernst Hirsch Ballin (Justitie) en Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) gisteren naar de Tweede Ka mer hebben gestuurd. In de gemeente Rotterdam ging het om bijna driehonderd huisver- boden. De maatregel bestaat sinds begin dit jaar. Sail Kampen mag in 2010 op zon dag een volwaardige kermis open stellen, zo bleek gisteren. In 2007 leidde een kermis tijdens het driejaarlijkse evenement nog tot een grote rel. Christelijke partijen namen het burgemeester Oosterhof kwalijk dat hij toestemming had gegeven. Naar nu blijkt, heeft de burgemees ter vlak voor zijn vertrek in augus tus de nieuwe vergunning afgege ven. ROTTERDAM - Liefhebbers van kat ten kunnen maandagavond samen met hun huisdier een bioscoopje pikken. De poezen en hun bazen zijn dan welkom in de bioscopen Cinera ma (Rotterdam), De Uitkijk (Am sterdam) of in het Filmhuis (Den Haag). In de drie theaters draait op het zelfde moment een anderhalf du rende film over katers en poezen. De film is samengesteld uit allerlei korte filmpjes die op het internet wmmmmmm zijn te vinden over katten. De bij zondere avond is een initiatief van uploadcinema.nl. Deze wèbsite stelt elke maand aan de hand van een thema een ander half uur durende film samen. Dit keer luidde het thema van de film: Pussy Galore. Inzenders hadden tot half oktober de tijd om bij de makers kenbaar te maken welk kattenfragment op bijvoorbeeld YouTube als hun per soonlijke favoriet kon worden aan gemerkt. Wachtkamers van ziekenhui zen zitten vol ouders en kin deren die mogelijk de Mexi caanse griep hebben. „Ze hebben geen tijd te verlie zen, denken ze." Het is extra druk op de spoedeisende hulp van het Julia na Kinderzieken huis in Den Haag. Kinderarts Margot Smit én haar collega's benen vrij wel voortdurend met een mond kapje, schort en handschoenen over de afdeling. Haar medische en verpleegkundige team ziet dage lijks zo'n 35 kinderen met griepver- schijnselen. „Ouders wachten soms wel vier uur met hun kind." De overheid kan adviseren wat ze wil, langs de huisarts zijn velen niet geweest. Deze vaders en moe ders rijden met hun kroost direct door naar het ziekenhuis, vertelt Smit. „Er zitten kinderen bij die al lange tijd hoge koorts hebben. Dus ik snap die ongerustheid wel, al zou de huisarts die ook goed kun nen wegnemen." Ieder kind wordt nagekeken. Momenteel ligt een tiental heel zieke kinderen op een speciale griepafdeling. De meeste anderen worden na medisch on derzoek weer naar huis gestuurd. Wanneer de gezondheid verslech teren, krijgen ouders het advies de huisarts te waarschuwen. „Je ziet dat mensen gerustgesteld zijn, als de kinderen zijn nagekeken." Sinds vorige week, toen een 14-jarig ge zond meisje overleed aan de Mexi caanse griep, worden ziekenhuizen overspoeld met verontruste, snot verkouden en grieperige mensen. Overigens leert een rondgang langs de Zeeuwse ziekenhuizen dat het in Zeeland met die run nog wel meevalt. „Patiënten komen hier ter bevesti- ging", vertelt Marcel Remijn, ma nager Spoedeisende Hulp van het Maasstad Ziekenhuis in Rotter dam. Maar die krijgt niet iedereen. „We testen alleen mensen die op genomen worden. Zij hebben long klachten of last van uitdroging. Of je nou Mexicaanse griep hebt of een gewone griep, voor het thuis uitzieken maakt het geen ver schil." Zodra mensen zich met griepverschijnselen bij de receptie melden, krijgen ze een mondkapje om anderen in de wachtkamer niet te besmetten. Geroezemoes is het gevolg. Zo'n 'eendenbek' zoals DEN HAAG - Bijna de helft van alle speeltuinen heeft speeltoestellen met tekortkomingen die gevaarlijk kunnen zijn voor kinderen. Dat stelt de Voedsel en Waren Autori teit (VWA) gisteren op basis van inspecties. Ook op scholen ston den op ruim een derde van alle ge controleerde speellocaties één of meer gemankeerde apparaten. Bij speeltuinen lag dit aantal op 48 procent. Uit onderzoek onder slachtoffers blijkt dat bij bijna een kwart van de ongevallen met toe stellen een te harde, gladde of ver sleten ondergrond een rol speelde. In 20 procent van de gevallen was het toestel zelf te glad of scherp. WEET Jfc. W4r.7l(< NHEJ£/U EJEAJ ~B HET? a/do E£AJs ziai r-t Stichting Landschapsbeheer Zeeland 0113-230936 V- de verpleegsters het noemen, valt namelijk wel op. Het overheidsad- vies om eerst de huisarts te bellen, wordt in de wind geslagen. „Dat is jammer", zegt Roel Coutin- ho, directeur van het centrum in- fectieziektebestrijding van het Rijk sinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). „We moeten niet allemaal op de Eerste Hulp gaan zitten waar we elkaar kun nen besmetten. Ondanks vijf nieu we doden blijft het een milde griep. Dus griep thuis uit." Wie klachten heeft, belt eerst de huisarts. Dit geldt ook voor bij- DEN HAAG - Aan het eind van het jaar zijn er nog altijd kinderen die wachten op een plaats in de jeugd zorg. Voor hen lukt het niet om een plek te vinden in een instelling of een pleeggezin. Dat zei minister André Rouvoet voor Jeugd en Gezin gisteren. De afspraak was dat geen enkele jongere nog langer dan negen we ken op jeugdzorg zou wachten. Bijna de volledige oppositie in de Tweede Kamer wil een parlemen tair onderzoek naar de jeugdzorg. Het onderzoek moet een einde ma ken aan, zeggen de initiatiefne mers, de vicieuze cirkel van inci denten en politieke oplossingen die de praktijk in de jeugdzorg niet verbeteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4