meningen 115 brieven Verlofregeling Zorgidee Ziekenhuis (12) Oostmolenweg Cor de Jonge Spoorloos Coffeeshop Basisschool Scheringa Balkenende Edities (2) zaterdag 31 oktober 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Zou het niet eens tijd worden om die verlofregelingen voor zwaarge- straften af te schaffen Die smeer lappen terug opsporen na hun weekendverlof kost de maatschap pij handenvol geld, als ze al terug opgespoord kunnen worden. De laatste tijd hebben we al ver schillende voorbeelden gezien! Eerst volledige tijd uitzitten, daar na mogen ze naar huis. Logisch toch? J. Fassaert Ellestraat 33, Heikant Met veel genoegen las ik dat Rena- te Rammeloo uit Breskens het bes te zorgidee had volgens ONVZ. Pri ma uitslag hoor! Alleen die prijs van ïo.ooo euro, die nullen klop pen toch wel niet? Ik dacht: nu zijn ze toch wel mis? Daar kan je in de zorg iemand een jaar, mis schien wel twee jaar voor laten werken. Geen wonder dat volgend jaar de premie weer met 100 euro naar boven gaat. Louis van Gaal zou zeggen: zijn jul lie nou zo dom of ben ik nou zo slim? Ben Misilje Nieuwleusenerstraat 11, Cadzand In zijn brief van 28 oktober stelt Ton Overbeek de vraag waarom een aantal organisaties, waaronder Klaverblad Zeeland, op een laffe manier toelaten dat de samenwer king tussen de ziekenhuizen op het gebied van dotteren wordt ge frustreerd. Een onterechte vraag aan Klaverblad Zeeland. Dit onder werp is expliciet opgenomen in ons standpunt over de ziekenhuis fusie. In ieder persbulletin over de ziekenhuisfusie is het benoemd. In ieder overleg met de Raden van be stuur is er aandacht voor gevraagd. Laatstelijk pleitten wij in de klank bordgroep ziekenhuizen van de provincie voor een concreet samen werkingsplan in plaats van strategi sche bewegingen die tot niets lei den. Ook in contacten met het mi nisterie van VWS hebben wij dui delijk gemaakt dat Klaverblad Zee land zich ernstig zorgen maakt, dat op deze wijze een kwalitatief goed dottercentrum voor Zeeland dreigt te worden verspeeld. Het is dus on gepast om Klaverblad Zeeland laf heid te verwijten. Ad van de Kreeke directeur Klaverblad Zeeland Van Hertumweg 17-19, Goes De Oostmolenweg bij Kloetinge is een smalle, deels bochtige en daar door zeer onoverzichtelijke weg. Er is een spoorlijn- en een fietspad kruising en er zijn vijf verkeers drempels en drie verhogingen. Als uitvalsroute laat ik de weg dan ook al jaren links liggen. De capaciteit van deze weg past niet meer bij het verkeersaanbod (zie de krant van 28 oktober). Het lijkt mij on waarschijnlijk dat de beleidsma kers niet hebben kunnen voorzien dat het afsluiten van de Abbekin- dersezand- en Spaanweg geen op lossing zou zijn, maar een verschui ving van de ellende. Als het pro bleem ligt in de rond het zieken huis en Emergis zwermende taxi's en taxibusjes dan lijkt mij het veel effectiever om op piekmomenten deze twee wegen af te sluiten. Je mag dan verwachten dat dan geen verschuiving maar een verdeling van de belasting het gevolg is. Nu is het wachten op een aansluiting op de A58 ter hoogte van de 's-Gra- venpolderseweg. J. Eijsermans Annie M.G. Schmidtlaan 24, Kloetinge Ie gelooft het niet, maar er is wéér een vastgezette mensenhandelaar door justitie op verlof gestuurd en natuurlijk niet teruggekeerd (zie de krant van 30 oktober). Spoorloos verdwenen! Minister Hirsch Ballin lijkt met al zijn kamergeleerdheid nog niet in staat om een kinder feestje te organiseren. Hij zou on middellijk moeten aftreden, al die andere vrouwenhandelaren mee op verlof naar Afghanistan nemen of zo. In elk geval spoorloos ver dwijnen. Want als we zo doorgaan wordt de Wilders-aanhang steeds groter en dan zijn we nóg verder van huis. B.J.Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee De landelijke politiek zadelt de lo kale politiek nog steeds op met een gedoogbeleid. Daarmee kun je twee kanten op, namelijk geen cof feeshop met als gevolg meer ille gaal dealen in de wijken en dor pen met de nodige overlast. Of een coffeeshop vestigen die voor zo weinig mogelijk overlast zorgt. Ik kies voor de tweede optie, mede om ook de omliggende gemeenten niet op te zadelen met de Middel burgse gebruikers van softdrugs. Helaas geeft een locatie in de binnenstad te veel overlast, zoals de afgelopen jaren reeds is geble ken. Indien de coffeeshop aan de Kleverskerkseweg te Middelburg er komt, zal deze een pasjessysteem kennen. De minimumleeftijd zal 18 jaar zijn. De aankoop van softdrugs zal maximaal vijf gram per dag bedra gen. Alleen de lokale bevolking zal gebruik kunnen maken van de cof feeshop. Daarom zullen schoolgaande kinderen geen verleiding onder vinden zoals wel het geval is bij on der meer supermarkten waar (licht) alcoholische dranken te koop zijn. J. van der Wal Kruitmolenlaan 104, Middelburg Studenten van de Pabo kunnen zich straks specialiseren in lesge ven aan jonge kinderen of de oude re leerlingen. Staatssecretaris Van Bijsterveldt be kijkt of er op de Pabo twee ver schillende bevoegdheden kunnen komen (zie de krant van 29 okto ber). Geweldig. We gaan dus weer terug naar de goede tijden. Een kleuter school en daarna de lagere school met de klassen één tot en met zes. Wat zullen de resultaten met sprongen omhoog gaan. Thijs Schipper Breeweg 8, Middelburg Hoe komt het toch dat sommige mensen zo hoog kunnen komen en zo diep kunnen vallen. De ge schiedenis is er vol mee. Op hun hoogtepunt vrijwel onkwetsbaar, niemand kan of durft iets te zeg gen. Dan komt meestal de neer gang. Dirk Scheringa is zo'n man. Hij werd vereerd door vele liefheb bers van sport en kunst. Bij het per soneel was hij Onze Dirk. Ook de overheid pikte een graantje mee. Zelfs de klanten dachten: hij is een van ons, er kan niets mis gaan. Het was allemaal Hosannah, maar het kruis gaat hem nu volgen. N. van de Wekken Middenstraat 1, Kats Premier Balkenende Bij de besluitvorming omtrent de ontpoldering langs de Westerschel- de is gesjoemeld. Het kabinet heeft na veel vijven en zessen de com missie Nijpels ingesteld, die met ex terne medewerking van instanties en publiek naar alternatieven voor ontpoldering moest zoeken. Dit le verde een rammelend rapport op zonder de gewenste resultaten. Tus sentijds ging men over tot ratifice ring van de Scheldeverdragen .in clusief ontpoldering. Dit is mijns inziens een politieke blunder. Men kan er bovendien uit afleiden dat het kabinet geen alternatieven heeft gewild. Het voorgaande zal het boegbeeld van het kabinet, pre mier Jan Peter Balkenende blijven achtervolgen. Reden,waarom hij voor het presidentschap van de EU niet in aanmerking mag komen. (Zie de krant van 30/10) Herman Bijl Caustraat 65, Zierikzee Na het lezen van het bericht over het samenvoegen van edities in de ze krant van 23 oktober dacht ook ik dat de krant naar één editie zou gaan. Helaas, het is niet zo. De re dactie schrijft, en dat is ook zo, dat er berichten uit andere delen in verschillende edities staan. Dit mag van mij nog vele malen meer. Ik lees erg graag de krant en die lees ik om op de hoogte te blijven wat er allemaal in Zeeland gebeurt. Helaas krijg ik de editie Bevelan- den terwijl ik zelf meer op Schou wen gericht ben. Als ik met mijn vader bel, die op Schouwen woont, en hij begint over een arti kel uit 'de krant', dan kunnen we helaas ons gesprek vaak niet voort zetten want dat stond er bij ons niet in. Ik pleit voor één algemene krant zonder gevallen fietsers en auto's tegen bomen, spaart veel ruimte. Misschien toch eens het onderzoeken waard? Irma Bolijn Havelaarstraat 22, Colijnsplaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15