'Het zal even wennen zijn, een nieuw begin' zeeland 125 Bewoners zorgcentrum vragen thuis paspoort aan Achterin het alfabet was de griepprik op Inbraak bedrijf Graafjansdijk Oude Vaart wint kampioenschap schoolzwemmen Dansmiddag AFSCHEID Dijkgraaf Wybe de Graaf uitgezwaaid Sint- en kerstmarkt van Samen Sterk Vocaal Ensemble uit Brugge geeft concert CONSULAAT VAN BELGIE zaterdag 31 oktober 2009 door Harmen van der Werf terneuzen - Een vriendelijk mens van het type levensgenieter heeft gistermiddag in De Brouwzaele in Terneuzen afscheid genomen van een 46 jaar durend werkzaam le ven. Wybe de Graaf, de laatste ne gen jaar dijkgraaf van waterschap Zeeuws-Vlaanderen, had over be langstelling niet te klagen. De hoofdzaal van De Brouwzaele zat stampvol. „Het zal even wennen zijn", zei hij in zijn speech. „Ik heb vaak, ook als burgemeester van Grijpskerk en later van Axel, medewerkers toegesproken die af scheid namen. 'U staat voor een nieuw begin', zei ik dan. Dat over komt mij nu ook." Wat dat 'nieu we begin' voor De Graaf betekent, hield hij voor zich. „Genoeg daar over", merkte hij slechts op. Tui nieren is in elk geval één van zijn hobby's. Bij zijn huis in Overslag, vlakbij de Belgische grens, kunnen hij en zijn vrouw daarmee behoor lijk uit de voeten. Reizen is een an dere passie. De Graaf stak niet onder stoelen of banken dat hij ietwat ouder wets is gebleven. Hij heeft zich nooit gewaagd aan het gebruik van een computer. „Studenten van de Hogeschool Zeeland die een keer bij ons in Terneuzen op bezoek kwamen, konden het niet geloven, iemand die geen compu ter heeft." Voor zijn werk hoefde De Graaf niet het digitale tijdperk binnen te treden. Hij had zijn trouwe mede werkers die hem desnoods op weg hielpen en hij vertrouwde op zijn bestuurlijk inzicht. Zoals bij de op den duur 'onvermijdelijke' fusie met het waterschap Zeeuwse Eilan den boven de Westerschelde die volgend jaar haar beslag krijgt. Me de op zijn aandrang zijn daaraan harde voorwaarden gesteld: een volwaardig waterschapskantoor in Terneuzen, behoud van werkgele genheid in Zeeuws-Vlaanderen en lagere tarieven voor Zeeuws-Vla mingen. De Graaf noemde het kabinetsbe sluit tot ontpoldering van de Hedwigepolder in zijn carrière een 'zwarte bladzijde'. Hetzelfde zei hij over het verlies van vier mede werkers in één jaar en een dage lijks bestuurder van het water schap. Het laatste stelde hij met na druk. Dijkgraaf Wybe de Graaf nam gistermiddag afscheid van 'zijn' waterschap Zeeuws-Vlaanderen dat volgend jaar met 'grote broer' Zeeuwse Eilanden opgaat in het éne Zeeuwse waterschap Scheldestromen. foto Huib de Jonge AANNEMINGSBEDRIJF lilMyMS NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING Bmado' VEKA zonwering Tel. 0115-491282 heroal www.haers.net door Martijn de Koning westdorpe - Tussen woensdag middag kwart voor zes en donder dagochtend tien over zeven is inge broken in een bedrijfspand aan de Graafjansdijk in Westdorpe. De in brekers kwamen binnen na het openbreken van een deur. uit een eerste onderzoek blijkt dat uit het pand waardepapieren en honder den euro's zijn gestolen. De totale schade is onbekend. hulst - Dertig bewoners van zorg centrum De Blaauwe Hoeve in Hulst kunnen komende maand 'vanuit hun stoel' een paspoort of identiteitskaart aanvragen. Mede werkers van de gemeente Hulst ko men langs met het benodigde ma teriaal, waaronder een mobiel vin gerafdrukapparaat. Wettelijk mag een gemeente ie mand die lichamelijk of geestelijk niet in staat is naar het gemeente huis te komen om een nieuwe pas aan te vragen, zelf bezoeken. Extra obstakel daarbij is dat er sinds eind september van iedere aanvra ger een vingerafdruk nodig is. Een elektronische afdruk daarvan wordt opgeslagen in een chip in de pas. De gemeente Hulst heeft daarom een vingerafdrukapparaat aangeschaft. De paspoorten en identiteitskaar ten van de bewoners worden be gin december bij hen thuis be zorgd. Om het hen nog makkelij ker te maken, komt er op 17 no vember een fotograaf langs in het zorgcentrum. Die maakt, indien gewenst, de benodigde pasfoto's. Als de proef slaagt, wordt het mo biele apparaat mogelijk ook in zorgcentrum Sint Antonius in Kloosterzande ingezet. terneuzen - Het team Oude Vaart 1 van de gelijknamige basisschool uit Terneuzen heeft gisteren het zwemkampioenschap van de ge meente Terneuzen gewonnen. In het zwembad van sportcentrum de Vliegende Vaart streden 14 teams van acht basisscholen om de felbegeerde trofee. Van elk team kwamen 6 deelnemers op de startblokken. Aan het kampioen schap deden zowel kinderen uit de onder- en middenbouw als de bovenbouw mee. Alle tijden van de individuele - en teamprestaties werden in een klas sement verwerkt. Paul de Buck van de zwemclub de Schelde was hiervoor verantwoordelijk. De Zuidlandschool 2 en Op de Hoogte 2, beide uit Terneuzen, ein digden als tweede en derde. De eerste drie scholen plaatsten zich rechtstreeks voor de Zeeuwse titelstrijd. Die wordt in april volgend jaar in Kapelle afgewerkt. OOSTBURG De hervormde vrouwenvereniging Samen Sterk houdt zaterdag 21 no vember van 10.00 tot 16.00 uur de jaarlijkse sinterklaas- en kerst markt. Dat gebeurt in het her vormd kerkcentrum in Oostburg. Er wórden handwerken verkocht, demonstraties gegeven en er staat ook een verloting op het program ma. Eén van de topattracties die dag: de versgebakken wafels. BRESKENS Het Brugs Vocaal Ensemble geeft vrijdag 6 november een concert in de SOW-kerk aan de Dorpsstraat in Breskens. Thema is Ode aan de liefde, de len te, de vreugde en de vriendschap. Het Vlaamse gezelschap kent ook een achttal Zeeuws-Vlaamse leden. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten a 15 euro zijn te reserveren bij A. Wisse via 06 28207285. door Martijn de Koning breskens - Ongeveer honderd Bressiaanders zijn donderdag te rug naar huis gestuurd toen ze bij huisartsenpost Hooge Platen een griepprik wilden halen. De belang stelling bleek zo groot, dat in de loop van de middag de vaccins op waren. Eén van de getroffenen was Bram Bonnewei uit Boerenhol, die zijn schoonmoeder begeleidde. „Men sen wiens achternaam met een W of verder begint, moesten tussen vier en vijf uur komen. Maar ieder een werd teruggestuurd." Vreemd, vindt hij. „Je mag er toch op reke nen dat er genoeg prikken zijn. Veel mensen die met hun ouders meekomen, nemen daar speciaal vrij voor." Huisarts R. Laterveer van de huisartsenpraktijk noemt de gang van zaken 'erg vervelend'. „We moeten de vaccins in het voorjaar bestellen. Daarbij vragen we tien procent méér aan dan we het jaar ervoor nodig hadden. Maar dat bleek dit keer niet ge noeg." Laterveer wijt de grote vraag naar prikken aan de aan dacht voor de Mexicaanse griep. De mensen die hierdoor geen prik kregen, mogen over twee weken te rugkomen. Omdat die vaccinatie niet te dicht op de prik tegen de Mexicaanse griep mag zitten, wordt de inenting tegen die ziekte een week doorgeschoven. Bij koepelorganisatie Nucleus kon niemand zeggen of ook andere art sen een tekort aan vaccins hebben. terneuzen - Dansschool Kiel aan de Haarmanweg 25 in Terneuzen houdt woensdag 11 november een dansmiddag voor vijftigplussers. Die duurt van 14.00 uur tot 16.30 uur. Wals, foxtrot, tango, chachacha; ze komen allemaal voorbij. Entree is gratis. www.dansschool-kiel.nl Bericht voor inwoners van Zeeuws-Vlaanderen die de Belgische nationaliteit hebben Vanaf 1 november 2009 zijn alle consulaire werkzaamheden op het Consulaat te Terneuzen beëindigd. Het gevolg hiervan is dat u voor paspoorten, identiteitsbewijzen en eventuele vragen rechtstreeks contact dient op de nemen met de Belgische Ambassade te Den Haag, telefoonnummer 070 3 123 456. Mr. J.M.E. Seijdlitz, Consul van België Het boek Sporen uan een oorlog van Aarnoud van der Deijl en Marga Haas, bij aankoop van tenminste e 15,- aan algemene boeken bij de deelnemende Zeeuwse boekhandels. Extra: een cadeau van NS U ontvangt een NS-overgangsbewijs waarmee u met uu? ze klas veruoerbewijs ie klas mag reizen. Lekker lezen doe je in de trein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 121