22 zeeland Popwave neemt toeschouwers mee op Vierstemmig, teksten uit het hoofd én YM^)Home PZC WW. bezorgers.nl een www.ymhome.nl Excursie door de Slikken van De Heen Vitaliteitstraining voor ouderen Foxtrotten tijdens dansavond dorpshuis zaterdag 31 oktober 2009 s Popwave tijdens de uitvoering van het nummer Cold as ice, de uitsmijter voor de pauze. foto Dirk-Jan Cjeltema Het is weer hoog tijd voor een show vindt het bestuur van Popwave. Het heeft even geduurd, maar het koor had het ook zo druk. door Ali Pankow Noctiluca luidt de titel van de zangshow die het Schouwen-Dui- velands popkoor Pop wave vrijdag 6 en za terdag 7 november opvoert in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede. Noctiluca? Dat woord vergt enige toelichting. Regisseuse Elly van Lieshout uit Nieuwerkerk schuift of bel 0800 - 022 27 10 weGeNeR NieuwsMedia graag aan om dat even toe te lich ten. „Noctiluca is het woord voor het oplichten van de zee zoals je dat op een zomeravond aan het strand wel eens ziet. Het komt door een bepaalde algensoort. En ik vind het een mooi woord." Van Lieshout heeft haar draai goed gevonden bij Popwave. Naast het feit dat zij heel graag zingt, krijgt zij hier de ruimte haar erva ring op het gebied van regie en choreografie te botvieren. Zij schreef in het verleden diverse to neelteksten en voerde de regie bij meerdere schoolmusicals. Toen de leden van het popkoor ter voorbereiding van een nieuwe show naar ideeën werden ge vraagd, manifesteerde Van Lies hout zich met creatieve voorstel len. „Het lag dus voor de hand dat wij haar benaderden toen onze vo rige regisseur vertrok", zegt voor styling realisatie Interieuradvies Verkoopstyling Verkoop Realisatie zitter Heieen de Hulster. De muzi kale leiding van Popwavè ligt bij Rudy Pijfers. Een dirigent en een regisseur kan dat naast elkaar? Zit ten zij elkaar niet in de weg? „Dat gaat heel goed. Het zingen staat voorop, maar door de choreo grafie wordt de tekst versterkt. Bo vendien helpt het de koorleden wat gemakkelijker emoties te to nen als ze dat binnen het kader van een rol kunnen doen", bena drukt Van Lieshout. Zij erkent dat zij op dit punt wel enigszins van opvatting verschilt met de diri gent. „Rudy ziet liever dat de zan gers hun emoties uit zichzelf ha len. Dat moet je langzaam aanle ren, denk ik. Nu bied ik hun nog een verhaal. Dan is het wat veili ger en eenvoudiger om gevoelens op te wekken. In de volgende uit voering wordt er overigens wel meer vanuit onszelf gezongen", licht Van Lieshout toe. De rode draad in de show is een zeecruise. Popwave neemt de toe- door Ali Pankow Rudy Pijfers formuleerde dui delijke eisen toen het be stuur van Popwave hem vijfjaar geléden tijdens een ont moeting op de 'Vol-Korendag' in Middelburg vroeg dit koor te ko men dirigeren: Vierstemmig zin gen, leren van bladmuziek, teksten uit het hoofd leren, een show bin nen twee jaar en zorgen dat er minstens tien mannen bij komen. „Aan al die voorwaarden hebben we voldaan en het is een heel goe de stap gewèest. De komst van Ru dy betekende voor ons koor een grote impuls", zegt voorzitter Hei een de Hulster van Popwave. Met het in huis halen van Pijfers heeft het popkoor de meetlat duidelijk hoger gelegd. De circa 6o leden, va riërend in leeftijd van 'dertig min' tot 'zestig plus' zijn in vijf groepen verdeeld: hoge en lage sopranen, hoge en lage alten en tenoren bassen. Popwave repeteert weke lijks in dorpshuis Zuudende in Kerkwerve. Het koor beschikt over een breed repertoire variërend van SINT PHILIPSLAND Het Zeeuwse Landschap houdt van daag een excursie door natuurge bied de Slikken van De Heen bij Sint Philipsland. Het ruige gebied heeft een halfopen landschap waar in bosschages en open gedeelten el kaar afwisselen. Er komen Schotse hooglanders en veel vogelsoorten voor. De excursie duurt ongeveer anderhalf uur en kost twee euro per persoon. Kinderen tot 16 jaar betalen een euro. Om 14.00 uur wordt gestart op de hoek van de pa rallelweg van de N25. ZIERIKZEE Het Schouwen-Duivelandse wel zijnshuis en het ROC Zeeland ver zorgen samen een vitaliteitscursus voor senioren. Tijdens zes bijeen komsten van elk 2,5 uur wordt hun geleerd actief en gezond in het le ven te staan. De training heeft een duidelijke structuur die houvast geeft, maar daarnaast is ook ruimte voor eigen inbreng. De training start vrijdag 6 november in de ont moetingsruimte van wooncom plex Valetta aan de De Jongestraat in Zierikzee. Aanvang 13.30 uur. OUWERKERK Foxtrot, engelse wals, cha cha cha, jive en tango. Dat en meer komt za terdag 7 november voorbij tijdens de maandelijkse dansavond in het dorpshuis van Ouwerkerk. Een avond waarop ook muziek op ver zoek gedraaid kan worden. Met spe ciale wensen - samba, pasodoble - wordt rekening gehouden en ook de lijndans wordt niet vergeten. Zowel beginners als gevorderden zijn welkom. Wie meer wil weten kan bellen naar 0111-642582 of 06-42918807.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 102