Geen bijdrage in huur voedselbank Zeeland 7 DAGEN VANAF NU GEOPEND O Meer geld voor strandwachten DE NOBELAER Wietkwekerij opgerold almanak Geschiedenis van de strao Burgh-Haamstede completer HULPVERLENING Voorzien in kosten levensonderhoud is taak gemeente SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 HET HELE JAAR BURCH-HAAMSTEDE - Het historische verhaal van de strao van Burgh-Haamstede is wat aan gevuld. Na een oproep van het strao- comité afgelopen voorjaar om foto's en verhalen in te sturen zijn een paar juweeltjes boven water gekomen. Willem Fonteine kwam met de mooiste foto. Een plaat die rond 1947 ge maakt is in de Slotlaan. Het mooiste verhaal werd aangedragen door Nella Boot. Het is een verhaal in het Zeeuws geschreven door haar grootvader. Fonteine en Boot zijn gisteravond tijdens een drukbezochte avond in museum de Burghse Schoole in het zonnetje gezet jr hun bijdrage. foto Ronald den Dekker Het verhaal is te lezen op www.pzc.nl/ schouwen-duiveland voor h RENESSE - De vrijwilligers van de strandreddingsbrigade krijgen in het vervolg een hogere vergoeding. De raad is daarmee akkoord ge gaan omdat het werk van de vrij willigers zeer gewaardeerd wordt en als onmisbaar wordt gezien in het kader van de veiligheid op het strand. De vrijwilligers krijgen ook de beschikking over een vierde post bij de Brouwersdam. Drie van de vier posten blijven in het vervolg het hele jaar staan. Tip? redactie@pzc.nl GOES - De politie heeft donderdag in een woning in de Stikkerstraat in Goes een wietkwekerij van 128 planten ontmanteld. Twee 30-jari- ge mannen zijn aangehouden. Er wordt druk geschilderd op het kantoor in Terneuzen. De eigenaar van het pand huurde daarvoor een kleine zelfstandige in, ooit geboren in een ver land. Aanvankelijk was de schilder in het gezelschap van een col lega, maar na een arbeidsconflict gaf de collega er de brui aan en vertrok. Sindsdien staat de huisschilder er he lemaal alleen voor. Om hem op te beuren, wordt hem om het uur een kopje koffie aangereikt. Hij neemt het met een droeve glimlach dank baar in ontvangst. Gisteren vroeg hij plots om een krant. Om de tijd te do den tijdens schafttijd, dachten de kantoorlieden én natuurlijk om de taal onder de knie te krijgen. Het le verde hem een ferme schouderklop op. Dit was toch wel een schoolvoor beeld van integratie. Fluitend keerde hij terug naar zijn kwasten. Maar vouwde wel eerst de krant uit. Om de verfspatten op te vangen. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De gemeente draagt niet bij in de huisvestingskosten van de Voedselbank Schou- wen-Duiveland. Volgens B en W is het gemeentelijke vangnet voor armlastige inwoners zó fijnmazig, dat vrijwel nooit een beroep hoeft te worden gedaan op de voedsel bank. De voedselbank huurt een onge veer 300 vierkante meter grote schuur van een particulier in Kerk- werve. De schuur wordt gebruikt als opslagplaats en inpakruimte voor de artikelen die de voedsel bank verstrekt aan de klanten. Als bijdrage in de huur vroeg de voed selbank 2500 euro van de gemeen te Schouwen-Duiveland. B en W wijzen die aanvraag af, omdat de zorg voor hulpbehoeven de inwoners de taak is van de ge meente en niet van de voedsel bank. Het geld dat de gemeente hiervoor van het Rijk krijgt, is niet bedoeld voor het in stand houden van andere organisaties die zich met deze zorg bezighouden, laten B en W de voedselbank weten. Het gemeentebestuur onderbouwt deze uitspraak door op te merken dat mensen die niet in hun levens onderhoud kunnen voorzien, wor den geholpen door schuldhulpver lening. Daardoor hoeven zij geen beroep te doen op de voedselbank. In uitzonderlijke situaties kan het wat langer duren eer die hulpverle ning op gang komt, schrijven B en W. In dat geval wordt bij hoge uit zondering doorverwezen naar de voedselbank. Dat is dit jaar slechts vier keer gebeurd. B en W voelen daarom niets voor een structurele tegemoetkoming in de kosten van huur van de voed selbank. De afwijzing van dit verzoek was gisteren nog niet bekend bij secre taris Irina Knepper van de voedsel bank. De voorzitter en penning meester van de stichting zijn op va kantie. Volgens Knepper - gisteren in Kerkwerve bezig met inpakken van voedselpakketten - heeft de Voedselbank Schouwen-Duive land momenteel 65 klanten. „Ik denk dat de economische crisis van invloed is. Onder onze klan ten zijn mensen die hierdoor hun baan hebben verloren", aldus secre taris Irina Knepper. Zaterdag 31 oktober 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl I'll 'i' I WSmmSOm Wmmmam m a Het beeld van koeien in de wei hoort bij Schouwen-Duiveland Koor Popwave maakt met toeschouwers een muzikale cruise

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 101