321 sport Marlon Roels verwacht geen RKC hoopt op spelers Hardlopers Kustmarathon halen 5170,25 op voor Klka Vanavond twee duels Supercup zaalvoetbal Mijlpaal voor Martin Spoormans HARDLOPEN Tweede editie marathon Zeeuws-Vlaanderen is week na marathon van Rotterdam ■Mt'AMi'JJ.WJ.IH woensdag 28 oktober 2009 Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto middelburg - De sponsoractie tij dens de Kustmarathon voor Kika (Kinderen Kankervrij) heeft veel geld opgeleverd. In totaal is er 5170,25 voor het goede doel opge haald. Deelnemers konden zich via een kaart in het programmaboekje la ten sponsoren. Daar maakten veel lopers gebruik van. Het leverde Ki ka €3951,60 op. Bij de start en fi nish was een kraam van Kika neer gezet. Vrijwilligers verkochten Kikabe- ren, sleutelhangers, kaarten en no titieblokjes en er stond een collec tebus. Dat bracht €1218,65 in het laadje. KiKa is een organisatie die zich be zighoudt met onderzoek naar nieu we en betere behandelingsmoge lijkheden voor kinderen met kan ker. waalwijk - De spelersgroep van RKC Waalwijk is bereid om een deel van de wedstrijdpremies in te leveren om zo een bijdrage te leve ren aan het behoud van de club. Voor de directie is dat niet genoeg. Het reddingsplan voorziet erin dat spelers helemaal geen aanspraak meer maken op wedstrijdpremies en genoegen nemen met een klei ne bonus bij behoud in de eredivi sie. Gistermorgen na de training vergaderde de spelersgroep met di recteur Louis Everard en Ad Die ben van de spelersvakbond WCS. „De spelers zijn bereid een sub stantiële bijdrage te leveren aan het behoud van RKC Waalwijk", verklaarde Dieben. Voor RKC gaat de handreiking van de voetballers niet ver genoeg. De club hoopt voor donderdag te vernemen dat ze volledig afstand doen van hun wedstrijdpremies. Tot het bestemmingsplan Glastuinbouwgebied Kanaalzone behoort het gebied gelegen in de Kanaalzone tussen het Kanaal Gent-Terneuzen, het industrieterrein Axelse Vlakte, de Tractaatweg (N62) en de kern Westdorpe. Dit gebied biedt ruimte voor 232 ha netto glasareaal. Het bestemmingsplan Glastuinbouwgebied Kanaalzone bevat de ruimtelijke en planologische onder bouwing en juridische regeling voor het te ontwikkelen glastuinbouw- gebied in de Kanaalzone. TERNEUZEN In sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen worden vanavond a wee duels om de Zeeuws-Vlaamse Supercup zaalvoetbal gespeeld, tus sen kampioenen en bekerwinnaars van afgelopen seizoen. Om 19.55 uur strijden Internetplan/Tempo Team en Amstelhoekje/Adm. Bak ker om de Supercup van de eerste klasse. De teams van 't Bierwinkel tje en Restaurant Kraaghof begin nen om 20.50 uur aan hun duel om de Supercup van de tweede klasse. De avond begint al om 19.00 uur, met een jeugdwedstrijd tussen JVAB Di en Terneuzense Boys Dl. ARENDONK Biljarter Martin Spoormans, uitko mend voor Verbrugge Terminals, won gisteravond zijn 250e wed strijd in de Belgische hoogste klas je. Hij neemt na Eddy Merckx (267), maar voor Frédéric Caudron (242) en Peter de Backer (239, met nog een partij tegoed de tweede plaats in op de ranglijst. In België speelt Spoormans voor BC Lugo Deurne. Hij won zijn jubileum match van Steven van Acker. MEEST CELEZEN Zeeuwse clubs in race Europa League Wielerwereld kijkt even naar Zeeland Eryuruk laat zich weinig meer zien EN VERDER Zondag is de marathon van New York. Nieuws over Zeeuwse lopers op: www.pzc.nl/weblogkustmarathon STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING Bestemmingsplan Glastuinbouwgebied Kanaalzone, goedkeuring deels onherroepelijk (art. 31 WRO) Tegen het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland over het bestemmingsplan Glastuin bouwgebied Kanaalzone zijn twee beroepen ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Bij uitspraak d.d. 23 september 2009 heeft de Afdeling één beroep ongegrond verklaard en één beroep gegrond verklaard en het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland voor een nader op de kaart aangegeven gebied in de Autrichepolder vernietigd. Het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland is daarmee voor het niet vernietigde gedeelte onherroepelijk geworden. Het bestemmingsplan ligt op grond van artikel 3 I WRO voor iedereen ter inzage op het gemeentehuis. Het plan is bovendien integraal te raadplegen via de gemeente lijke website www.terneuzen.nl/bestemmingsplan Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de heer M. van der Ploeg, telefoon 14 01 15 (vanuit het buiten land 0031 115 455 000). Terneuzen, woensdag 28 oktober 2009 Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, secretaris, burgemeester, F.M.L. Lauret RA J.A.H. Lonink door René van Stee terneuzen - 'Gewaagd' en 'niet verstandig'. Dat waren veelal de eerste reacties van atletiekliefheb- bers na de bekendmaking van de datum van de tweede Marathon Zeeuws-Vlaanderen. Het loopeve nement van Hulst via Axel naar Terneuzen wordt volgend jaar ge houden op zaterdag 17 april, bijna een maand eerder dan dit jaar. Kenners vrezen door die keuze voor zware concurrentie van de populaire marathon van Rotter dam op zondag 11 april en de mara thon van Antwerpen op zondag 25 april. Marlon Roels, voorzitter van het Zeeuws-Vlaamse organisatiecomi té, begrijpt die scepsis wel. Toch denkt hij dat er om verschil lende redenen een juiste beslissing is genomen. Zo blijkt dat er op ba sis van de Zeeuws-Vlaamse deelne merslijst van dit jaar slechts vijf lo pers waren die ook in Rotterdam meededen. „Hieruit zou je kun nen afleiden dat de concurrentie uit die hoek niet al te groot is. De praktijk zal uitwijzen of wij het bij het rechte eind zullen hebben", zegt Roels. Hij voegt er aan toe dat de Marathon Zeeuws-Vlaanderen ondanks zijn nog prille bestaan ook al echt over een eigen identi teit beschikt. „Daar komen de mensen ook op af Het gaat hen meestal niet om het neerzetten van een snelle tijd zoals dit op het snelle parkoers in Rotterdam mogelijk is, maar voor al ook om zaken zoals een aantrek kelijke en uitdagende route. Op dit vlak valt de vergelijking met de Kustmarathon te maken. Veel deel nemers aan die wedstrijd lopen ook bij ons mee." Er is komend jaar ook niet voor half mei geko zen, omdat de Markt in Terneuzen als finishlocatie dan weer zou moe ten worden gedeeld met een gera- niummarkt. Daardoor voelde de marathonorganisatie zich beperkt in haar mogelijkheden. Uitwijken naar het weekeinde van 22 en 23 mei bleek ook geen optie vanwege concurrentie van de Internationa- Marlon Roels (I) feliciteert Alwin Vermeulen met zijn zege in de marathon van Zeeuws-Vlaanderen. Ie luniorendriedaagse van Axel. Roels: „En in de eerste week van mei is het schoolvakantie. Dan zouden we in de knel gekomen zijn met onze vrijwilligers." Roels ziet uiteraard ook wel nade len aan de verplaatsing naar het vroege voorjaar. Zo is er bijvoor beeld veel minder ruimte voor zo mertijdtraining. „Maar wij denken dat de negatieve effecten daarvan te verwaarlozen zijn." De inschrij ving gaat op 1 november open. De loopgroep Hulst begint zaterdag aan de voorbereiding. De loop groep Terneuzen staat in de start blokken. Op zaterdag 17 april is er ruimte voor zeshonderd lopers en loop sters, tweehonderd meer dan vo rig jaar. Een uitgebreide evaluatie onder de deelnemers en de vrijwil ligers bracht diverse knelpunten aan het licht. Op basis daarvan komt er volgend jaar een nog nauwgezettere aansturing van de medewerkers. Verder komt er min stens een verdubbeling van de ca paciteit van de drankposten onder weg. Ook het parkoers kent veran deringen. Door een aantal accen ten te verleggen, komt de aan dacht nog meer te liggen op na tuurschoon en de historische om geving. Roels: „Precieze details daarover kan ik nu nog niet geven, maar de route wordt daardoor vol gens ons nog aantrekkelijker. Tege lijkertijd wordt hij ook iets zwaar-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74