Vlaamse Kanaalzone zeeland 119 Fel protest tegen komst mestzak bij Zaamslag Rijk neemt Waterdunen op als project in crisis- en herstelwet t recept voor ee Meer nieuws over de Mexicaanse griep vind je op' allesoverdegriep.nl Vogeltentoonstelling Korte herdenking bij met ruim 500 vogels Indiëmonument Kerkbijeenkomst over 500 jaar Calvijn Piet Brakmans dvd binnenkort te koop woensdag 28 oktober 2009 SLUISKIL TERNEUZEN De Sluiskilse Vogelvrienden hou den vrijdag, zaterdag en zondag hun jaarlijkse vogeltentoonstelling in 't Meulengat. Dat gebeurt voor de eenenveertigste keer. Woensdag avond al worden de inzendingen verwacht en worden de kooien op hun plaats gezet. Donderdag volgt de keuring en vrijdagavond om 20.00 uur gaat de tentoonstelling (met de zeer bijzondere goud- kap-fiskaalvogel, driekleur-glans- spreeuwen en gordelgrasvinken) of ficieel open. Er worden 500 vogels verwacht. ZAAMSLAG De drie plaatselijke kerken in Zaamslag houden zaterdag een ge zamenlijke herdenkingsbijeen komst in de protestantse kerk aan het Plein. De bijeenkomst staat in het teken van 500 jaar Calvijn. Do minee F. van Vliet houdt een refe raat met als titel Calvijn, beeld en werkelijkheid (sporen in de tijd). Aan de bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, werken ook het Christe lijk Mannenkoor Zeeuws-Vlaande- ren en Frank Kolijn en Jan Verberk- moes (orgel) mee. RftMWNMKiaKaaHMHHHMMMB De stichting Oost-Indië Monumen ten Zeeuws-Vlaanderen houdt za terdag een korte herdenking bij het monument aan de Koninginne- laan in Terneuzen. De plechtigheid begtint om half elf. In het kader van Allerheiligen worden bloemen geplaatst bij het gedenkteken voor de vijfendertig gesneuvelde militairen in de perio de 1945-1962 in Nederlands-Indië en Nieuw-Guinea. De vijfendertig slachtoffers zijn af komstig uit heel Zeeuws-Vlaande ren. BRESKENS De Bressiaanse bard Piet Brakman gaat vanaf volgende week op tour nee met zijn nieuwe show. Hij pre senteert zijn dvd 'Piet live in Ledel' niet officieel. Mensen kunnen het schijfje vanaf maandag 9 november aanschaffen in de C1000 van Bres- kens, Music Store in Oostburg, So- nora in Terneuzen en de Drukkerij in Middelburg. Ook is de registra tie van de show met de meeste gro te hits uit zijn meer dan 25 jaar lan ge carrière te bekomen via de site van de artiest: www.pietbrakman.tk. door Wout Bareman ZAAMSLAG - De plannen voor de plaatsing van een mestzak bij een boerderij aan de Groeneweg tus sen buurtschap Magrette en Zaam slag stuiten op fel verzet. Omwo nenden en dorpsbewoners hikken vooral aan tegen de verwachte overlast van aan- en afrijdende tankwagens. De betrokken agrariër beschikt nu al over een soortgelijke voorzie ning bij Spui. Om nodeloos heen en weer rijden tussen zijn boerde rij in de polder, zuidwestelijk van Zaamslag, en die 'oude' mestop- slag te voorkomen, heeft hij de ge meente een vergunning gevraagd voor een tweede mestzak. Die zou een inhoud van 1900 kubieke me ter krijgen. Woordvoerder Hilda Deurwaarder van de tegenstan ders: „In een gesprek met wethou der Frank van Hulle hebben we gisteren onze bezwaren toegelicht. De locatie is totaal verkeerd geko zen en levert alleen maar proble men op. De Groeneweg is niet ge schikt als aan- en afvoerroute, de zak zou pal naast een natuurge bied worden aangelegd en ook is daar in de buurt pas een mini-cam ping geopend." Bovendien ver wachten de bewoners van Zaam slag vooral bij zuidwesten wind stankoverlast. Deurwaarder en andere bezwaar makers zijn een handtekeningenac tie begonnen. 'De signaturen moe ten de bezwaren kracht bij zetten. Wethouder Van Hulle: „De protes ten zijn voor ons reden de plan nen nog eens heel zorgvuldig te bekijken. Misschien moet de proce dure worden aangepast." door Frank van Cooten MIDDELBURG - Om recreatie- en na tuurproject Waterdunen bij Bres- kens snel te realiseren, is het be- roepsrecht beperkt. Ook wordt snel uitspraak gedaan op ingestel de beroepen. Het kabinet heeft recent de Crisis- en herstelwet ter behandeling aan de Tweede Kamer aangeboden. Waterdunen is daarin opgeno men, in de lijst van ruimtelijke en infrastructurele projecten waar voor bijzondere bepalingen gaan gelden. Gedeputeerde Staten melden dit in de tekst bij het voorontwerp-in- passingsplan Waterdunen. GS heb ben gisteren besloten dit plan vrij te geven voor overleg en inspraak. „Met het opnemen van Waterdu nen in deze lijst geeft het Rijk nog maals aan een spoedige realisatie van Waterdunen van significant belang te achten voor werkgelegen heid en economie", menen GS. In het voorontwerp is onder meer ruim vijftien kilometer aan vrij toegankelijke wandelpaden voor zien en speelnatuur voor de kinde ren. GS benadrukken hiermee de toegankelijke natuur. In het kanaaldorp Rieme wordt de komende maanden geëxperimenteerd met een digitale vrachtwagensluis. Op i die manier wordt sluipverkeer geregistreerd. foto's Peter Nicolai <ütcnijS> www.tmcwoonwinkels.n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65