32 j sport Zeeuwse zwemclubs willen meer badwater Roels verwacht geen Spelers van RKC willen wel inleveren, maar niet alles Hardlopers halen 5170,25 euro op voor Kika HARDLOPEN Tweede editie marathon Zeeuws-Vlaanderen is week na Mijlpaal voor Martin Spoormans Weer nederlaag De Heerenstraat woensdag 28 oktober 2009 door René van Stee middelburc - De meeste Zeeuwse verenigingen onderschrijven de conclusie van zwembond KNZB dat de zwemsport gebukt gaat on der een nijpend tekort aan badwa ter. Uit recent uitgevoerd onder zoek van de bond blijkt zelfs dat het voortbestaan van clubs in ge vaar komt als ze niet meer trai ningsuren tot hun beschikking krij gen. Nederland zou hierdoor ook zijn vooraanstaande positie als zwemnatie verliezen. Zo rampza lig is de situatie in Zeeland niet. „Maar we zouden er inderdaad graag meer uren bij willen heb ben. Niet alleen voor de wedstijd- zwemmers, maar zeker ook voor onze recreatieve leden", verklaart voorzitter Harry Hondsmerk van De Schelde (350 leden) in Terneu- zen. „Wij kunnen onze selectie zwemmers inclusief polotraining zo'n negen uur per week aanbie den. Ten opzichte van de landelij ke top is dit lang niet toereikend. In onze huidige situatie zit ook weinig rek, omdat de accommoda tie geen extra mogelijkheden biedt voor meer uren." Hoofdtrainer Thierry Potin van Luctor et Emergo uit Middelburg (300 leden) laat zich in soortgelij ke bewoordingen uit. Hoewel hij niet voor De Stormvogel uit Vlis- singen wenst te spreken, zit die club volgens hem in precies het zelfde schuitje. Bij de jeugd tot elf jaar kan Potin het in het Vrijburg- ARENDONK Biljarter Martin Spoormans, uitko mend voor Verbrugge Terminals, won gisteravond zijn tweehonderd- vijftigste wedstrijd in de Belgische hoogste klasse. Spoormans neemt na Eddy Merckx (267), maar voor Frédéric Caudron (242) en Peter de Backer (239, met nog een partij tegoed de tweede plaats in op de ranglijst. In België speelt Spoormans voor BC Lugo Deurne. Hij won zijn jubileummatch van Steven van Acker met 50-45. Daar had hij 38 beurten voor no dig. MEEST GELEZEN Zeeuwse clubs in race Europa League Wielerwereld kijkt even naar Zeeland Eryuruk laat zich weinig meer zien EN VERDER Zondag is de marathon van New York. Nieuws over Zeeuwse lopers op: www.pzc.nl/weblogkustmarathon STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto bad, waar ook De Stormvogel traint, nog wel behappen. „Maar met onze oudere leden zitten we eigenlijk helemaal klem. We kun nen ze elf traininguren per week aanbieden. Als je naar de top wilt, is dit niet genoeg. Inclusief kracht training ben je dan minstens twin tig uur per week bezig." Vanuit Kapelle klinken andere ge luiden. Daar komt De Bevelanders (300 leden) prima uit met hun badwater, zegt voorzitter Jan Eer- tink. „En als we behoefte zouden hebben aan meer water, valt dit eenvoudig te regelen met de badex- ploitant." De KNZB draagt ook mogelijke op lossingen aan. Een actieve hou ding van de clubs richting badex- ploitanten en gemeenten noemt zij cruciaal. Hondsmerk en Potin gaan daar grotendeels in mee. „Maar als je zwembad te klein is en extra trainen in de vroege och tenduren veel geld kost, zijn die nauwe contacten niet toereikend", aldus Potin. Om zijn talenten en/of selectie zwemmers meer uren te kunnen bieden, wijkt hij in vakanties regel matig uit naar het overdekte 50-meterbad in het Oost-Vlaamse Wachtebeke. De Schelde doet dit ook. Hondsmerk: „Zeker voor le den die nationale limieten hebben gezwommen is dit een welkome aanvulling. Verder werken we re gelmatig samen met collegavereni gingen, waardoor we trainingen kunnen combineren." door René van Stee KWADENDAMME De driebanders van de Heeren straat 1 wachten nog altijd op hun eerste overwinning van het sei zoen. Dit keer bleek De Distel Biljarts uit Roosendaal te sterk, 0-8. Kimmo Pankow bleef nog het dichtst in de beurt van zijn tegen stander, maar miste het geluk dat nodig is om te winnen. Over geluk had de tegenstander niet te klagen, maar feit blijft dat de thuisploeg het niveau van vorig seizoen bij lange na niet haalt met alle gevolgen van dien, de rode lan taarn. middelburg - De sponsoractie tij dens de Kustmarathon voor Kika (Kinderen Kankervrij) heeft veel geld opgeleverd. In totaal is er 5170,25 voor het goede doel opgë- haald.Deelnemers konden zich via een kaart in het programmaboekje laten sponsoren. Daar maakten veel lopers gebruik van. Het lever de Kika €3951,60 op. Bij de start en finish was een kraam van Kika neergezet. Vrijwilligers verkochten Kikaberen, sleutelhangers en kaar ten en er stond een collectebus. Dat bracht 1218,65 in het laadje. Kika is een organisatie die zich be zighoudt met onderzoek naar bete re behandelingsmogelijkheden voor kinderen met kanker. terneuzen - 'Gewaagd' en 'niet verstandig'. Dat waren veelal de eerste reacties van atletiekliefheb- bers na de bekendmaking van de datum van de tweede Marathon Zeeuws-Vlaanderen. Het loopeve nement van Hulst via Axel naar Terneuzen wordt volgend jaar ge houden op zaterdag 17 april, bijna een maand eerder dan dit jaar. Kenners vrezen door die keuze voor zware concurrentie van de populaire marathon van Rotter dam op zondag 11 april en de mara thon van Antwerpen op zondag 25 april. Marlon Roels, voorzitter van het Zeeuws-Vlaamse organisatiecomi té, begrijpt die scepsis wel. Toch denkt hij dat er om verschil lende redenen een juiste beslissing is genomen. Zo blijkt dat er op ba sis van de Zeeuws-Vlaamse deelne merslijst van dit jaar slechts vijf lo pers waren die ook in Rotterdam meededen. „Hieruit zou je kun nen afleiden dat de concurrentie uit die hoek niet al te groot is. De praktijk zal uitwijzen of wij het bij het rechte eind zullen hebben", zegt Roels. Hij voegt er aan toe dat de Marathon Zeeuws-Vlaanderen ondanks zijn nog prille bestaan ook al echt over een eigen identi teit beschikt. „Daar komen de mensen ook op af Het gaat hen meestal niet om het neerzetten van een snelle tijd zoals dit op hét snelle parkoers in Rotterdam mogelijk is, maar voor al ook om zaken zoals een aantrek kelijke en uitdagende route. Op dit vlak valt de vergelijking met de Kustmarathon te maken. Veel deel nemers aan die wedstrijd lopen ook bij ons mee." Er is komend jaar ook niet voor half mei geko zen, omdat de Markt in Terneuzen als finishlocatie dan weer zou moe ten worden gedeeld met een gera- niummarkt. Daardoor voelde de marathonorganisatie zich beperkt in haar mogelijkheden. Uitwijken naar het weekeinde van 22 en 23 mei bleek ook geen optie vanwege concurrentie van de Internationa le Juniorendriedaagse van Axel. Roels: „En in de eerste week van mei is het schoolvakantie. Dan zouden we in de knel gekomen zijn met onze vrijwilligers." Roels ziet uiteraard ook wel nade len aan de verplaatsing naar het vroege voorjaar. Zo is er bijvoor beeld veel minder ruimte voor zo mertijdtraining. „Maar wij denken dat de negatieve effecten daarvan te verwaarlozen zijn." De inschrij ving gaat op 1 november open. De loopgroep Hulst begint zaterdag aan de voorbereiding. De loop groep Terneuzen staat in de start blokken. Op zaterdag 17 april is er ruimte voor zeshonderd lopers en loop sters, tweehonderd meer dan vo rig jaar. Een uitgebreide evaluatie onder de deelnemers en de vrijwil ligers bracht diverse knelpunten aan het licht. Op basis daarvan komt er volgend jaar een nog nauwgezettere aansturing van de medewerkers. Verder komt er min stens een verdubbeling van de ca paciteit van de drankposten onder weg. Ook het parkoers kent veranderin gen. Door een aantal accenten te verleggen, komt de aandacht nog meer te liggen op natuurschoon en de historische omgeving. Roels: „Precieze details daarover kan ik door Wilber Hack waalwijk - De spelersgroep van RKG Waalwijk is bereid om een deel van de wedstrijdpremies in te leveren om zo een bijdrage te leve ren aan het behoud van de club. Voor de directie is dat echter niet genoeg. Het reddingsplan voorziet erin dat spelers helemaal geen aanspraak meer maken op wedstrijdpremies en genoegen nemen met een klei ne bonus bij behoud in de eredivi sie. - Gistermorgen na de training verga derde de spelersgroep met direc teur Louis Everard en Ad Dieben van de spelersvakbond WCS. „De spelers zijn bereid een substantiële bijdrage te leveren aan het behoud van RKC Waalwijk", verklaarde Dieben. „De WCS neemt over de ze kwestie geen standpunt in. De. werknemers beslissen in hoeverre ze hun werkgever willen helpen." Voor RKC gaat de handreiking van de voetballers niet ver genoeg. De club hoopt voor donderdag te vernemen dat ze volledig afstand doen van hun wedstrijdpremies. Anders heeft het volgens de direc tie weinig zin om met hoofdspon sor Ben Mandemakers en de ge meente te onderhandelen over nieuwe voorwaarden. Een van de fundamenten van het reddings plan is dan immers weggevallen. Dieben vindt dat RKC het wel erg hard speelt. „Als de club ophoudt te bestaan, ligt het niet aan de wei gering van de spelers volledig af stand te doen van de premies. De club pleegde valsheid in geschrifte door met vier verschillende begro tingen te werken en die te laten ondertekenen door een bevriende accountant. Als de club omvalt, dan komt dat door het wanbeleid dat gevoerd is." Volgens Dieben is de zaak nog niet uitonderhandeld. „En broe dende kippen moet je niet sto ren." Marlon Roels (I) feliciteert Alwin Vermeulen met zijn zege in de marathon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 104