Kust potdicht zeeland 123 Marie-José Neve krijgt lintje voor haar grote sociale betrokkenheid Kampeerders willen hulp kpn DIJKWERK 'Hekken verjagen recreant Ossenisse' kpn winkel Lange Vorststraat 46, Goes Middelburg generatie Doe snel de Digitenne Bespaarcheck. Digitenne dinsdag 27 oktober 2009 MÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊiÊÈÊmË - r Burgemeester Mulder van Hulst speldde Marie-José Neve de koninklijke onderscheiding op bij haar afscheid van de jubilerende afdeling Steen van de Zonnebloem. foto Mark Neelemans OSSENISSE - De Onafhankelijke Wa terschapspartij is totaal niet te spre ken over de manier waarop de dijk versterking nabij Ossenisse is uitge voerd. „Ligt het in uw bedoeling bij de aanpak van alle 'zwakke schakels' binnen het werkgebied van ons waterschap Zeeuws-Vlaanderen de zelfde uitgangspunten te gaan han teren, ook al gaat dat ten koste van onze economie en niet in de laat ste plaats van de leefbaarheid", vraagt Francois Babijn van de On afhankelijke Waterschapspartij aan het dagelijks bestuur van het wa terschap. Afrasteringen, hekwer ken en onverhard gemaakte paden maken recreatie op de dijk en de strandjes nagenoeg onmogelijk, luidt het bezwaar van bewoners uit de omgeving en vaste gasten van de twee campings in de buurt van Ossenisse. De dijkversterking is uitgevoerd in opdracht van het projectbureau Zeeweringen, een sa menwerkingsverband van Rijkswa terstaat en beide waterschappen. Omgevingsmanager Joris Perquin liet vorige week in de krant weten dat de maatregelen op het drie ki lometer lange dijkvak bij Ossenis se niet terug te draaien zijn. Babijn wil weten waarom toestemming is gegeven het dijkvak zowel vanuit toeristisch als economisch oog punt volgens het slechtste scenario in te richten. De mensen kunnen immers nagenoeg niet meer op de dijk komen. De Onafhankelijke Waterschapspartij wil dit soort ontwikkelingen in de kiem smo ren en de maatregelen in Ossenis se terugdraaien. Het Hulster PvdA-raadslid Ron de Kort staat in zijn weblog ook uitgebreid stil bij het afsluiten van de dijk. „Het gaat er straks op lijken dat we ko men te wonen in een groot natuur reservaat waarin we in onze bewe gingen behoorlijk beperkt lijken te worden. Ik ben pro-natuur maar het moet voor de inwoners straks niet lijken op een gevangenis." door Edy de Witte SINT-JANSTEEN. - Marie-José Ne- ve-Menu uit Sint-Jansteen werd gisteren koninklijk onderscheiden. Ze werd benoemd tot lid in de Or de van Oranje Nassau. Burgemees ter Jan Frans Mulder van Hulst reikte haar in gemeenschapscen trum De Warande de versierselen uit voor haar tomeloze inzet voor de gemeenschap. Dat gebeurde tij dens de viering van het vijfenvijf tigjarig bestaan van de Zonne bloem, afdeling Steen. Mevrouw Neve (76) nam na vijftig jaar af scheid van de organisatie, een mijl paal die haar ook nog een insigne opleverde. Burgemeester Mulder noemde Neve door haar sociale en maatschappelijke betrokkenheid en motivatie 'een voorbeeld voor velen'. Zij vervulde verschillende bestuursfuncties in De Zonne bloem en was begeleidster op va kanties van de regio Hulst. In de periode ^68-1999 was mevrouw Neve bestuurslid van zowel de Stichting Verpleeghuis als Stich ting Verzorgingshuis De Blaauwe Hoeve in Hulst. Sinds 1992 is ze als secretaris actief voor de Stichting Vrienden van de Blaauwe Hoeve. Marie-José Neve is ook voorlees- oma in de bibliotheek en in peu terspeelzaal Robbedoes in Hulst. Ook is ze vrijwilligster bij de We reldwinkel daar. Sinds 1984 is me vrouw Neve woonachtig in het Bel gische Stekene. Ook daar verricht ze allerlei sociale, culturele en mi lieuactiviteiten. RENESSE - De kampeerders van grote groep 'onverplaatsbaren' op camping Bona Fide in Renesse vra- de camping. Bona Fide is verkocht gen de gemeenteraad mee te den- en de nieuwe eigenaar heeft alle ken over een oplossing voor de huurcontracten opgezegd. AlediaZ/Warkt sluit je aan Vul je postcode in op kpn.com/bespaarcheck of vraag ernaar in de winkel. Postcode 6828 AG Huisnummer 25 iSSttïk Direct tv-kijken voor maar €8,50 per maand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75