Aanleg rondweg nog niet beslecht zeeland 121 Politie pakt in Eede spreeuwenvangers op Graaf Jan wordt uithangbord van Westdorpe regioagenda PROCEDURES Provincie moet nog heel wat hobbels wegnemen voor route in Aardenburg Een middagje kunstig knippen en plakken met binnenbanden dinsdag 27 oktober 2009 door Frank van Cooten AARDENBURC - Het duurt nog ze ker een jaar voordat de rondweg om Aardenburg aangelegd kan worden. „Het vonnis van de Raad van State zegt zeker niet dat de eer ste spa al de grond in kan. Er is nog een ontheffing van de flora- en faunawet nodig en daarop zijn nog beroepsprocedures mogelijk. En we moeten nog een paar stuk jes grond verwerven", zegt gedepu- teerde Toine Poppelaars. „Er is ze ker nog een jaar nodig om deze hobbels weg te nemen." De gedeputeerde reageert op een gepeperde brief van de Sluise frac tie van Gemeentebelangen. De Raad van State stelde de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) op alle punten in het ongelijk. Gemeente belangen constateert echter 'met verbijstering' dat de provincie Zee land de benodigde investering van zes miljoen euro niet heeft gereser veerd. Raadslid Bram Basting spreekt over 'mismanagement van de provincie en een vernedering voor de Aardenburgse bevolking'. Basting vindt dat de provincie de zes miljoen geoormerkt bij een Ne derlandse bank had moeten plaat sen. „De rente van zes miljoen is nog altijd drie ton op jaarbasis. We vinden de hele gang van za ken beneden peil." Gemeentebelangen vraagt zich ook af hoe het mogelijk is dat de CDA-Statenfractie durft aan te dringen op een spoedige aanleg terwijl niemand beter dan die frac tie weet dat er niet gereserveerd is. „U hoeft als provinciebestuurder niet verbaasd te zijn dat de ene na de andere actiegroep in Zeeuws-Vlaanderen wordt opge richt. En terecht, blijkt nu." Poppelaars wijst op een unaniem genomen besluit van Provinciale Staten in 2004. Toen is volgens hem vanwege de onzekerheid rondom de aanleg besloten het be nodigde geld niet vrij te maken. „Dat is niet zo gek. Het is immers zonde om zes miljoen op de plank te laten liggen terwijl we dat geld op een andere manier nuttig zou den kunnen besteden." Poppelaars gaat nu wel op zoek naar het benodigde geld, beloofde hij gisteren. Ook wil hij uiterlijk in januari een informatie-avond be leggen om de stand van zaken uit de doeken te doen. door Martijn de Koning westdorpe - Wat de mossel is voor Philippine en Willem Beukelszoon voor Biervliet, moet Graaf Jan voor Westdorpe wor den. Een werkgroep uit het dorp heeft de zestiende-eeuwse stamva der van het Nederlandse vorsten huis uitgekozen om Westdorpe op de kaart te zetten. Dat gebeurt in het kader van de thematisering van de dorpen in de gemeente Ter- neuzen. Die moeten op die ma nier meer een eigen karakter krij gen. De keuze voor Graaf Jan als uithangbord was niet moeilijk, geeft voorzitter Flans van Bokho ven van de Projectgroep Themati sering Westdorpe aan. „Die loopt als een rode draad door het dorp. Bijna letterlijk, met de Graaf Jans- dijk." De groep is al een poosje achter de schermen aan het werk. Zo heeft ze tien kunstenaars gevraagd een beeltenis van Graaf Jan te maken. De ontwerpen worden in decem ber op verschillende plekken in het dorp aan de bevolking ge toond. Die mag, samen met het ad viesplatform kunst en cultuur van de gemeente Terneuzen, de beste kiezen. Het winnende ontwerp moet het thema een gezicht geven. „Ik kan me voorstellen dat er een standbeeld uit ontstaat, dat een plekje in het dorp krijgt. We zou den er ook kleine beeldjes van kunnen maken, of het wordt bij voorbeeld onderwerp van een lo go", stelt Van Bokhoven. De werkgroep is verder bezig met het creëren van een wandelroute en met de toekomst van de kerk. HULST - Zo'n 20 deelnemers van de werkgroep kaar te komen. We maken ook uitstapjes en orga- de binnenband maakten de deelnemers de spie- De Kruising gingen gistermiddag in het Rode niseren lezingen. De bijeenkomsten in 't Kruis- gellijst. „Knippen, plakken en vooral je eigen crea- Kruisgebouw 't Kruispunt actief en creatief aan punt zijn een gezellig onderonsje waar je je handi- tiviteit in de omlijsting aanbrengen", gaf Van de de slag met de binnenband van een fiets. De cap eens een middagje kan vergeten." Drie vrijwil- Kieboom de deelnemers mee. „Op een gegeven groep mensen met een lichamelijke beperking ligers staan de leden van de werkgroep terzijde, moment pak je wel een techniek op", zegt Man- komt om de twee weken bij elkaar. Initiatiefne- Het thema 'creatief met de binnenband' werd gis- naert. Zij weet in haar werkstuk kleurschakerin- mer Marie-Louise Mannaert wil met een dwars- teren met raad en daad begeleid door Rianne van gen aan te brengen door repen grijze binnenband laesie niet achter de geraniums gaan zitten. Man- de Kieboom uit Kloosterzande. De basis van het door elkaar te vlechten. Een paar uurtjes werk le- naert: „Ik heb lotgenoten benaderd en die rea- werkstuk was een op een watervaste houtplaat verde een mooi resultaat op. geerden enthousiast op mijn plan geregeld bij el- van 40 bij 40 centimeter gelijmde spiegel. Met foto Mark Neelemans AXEL Cregorius, 13.30 uur: Jokeren, biljarten; De Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, aerobics; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, BRESKENS Coedertijt, 13.00 uur: Biljart; Koersbal; CLINCE Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdan sen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; CRAAUW Gemeenschapshuis, 13.00 uur: Jokeren; HEIKANT 't Heike, 14.00 uur: Ouderenkoor; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, gym nastiek; 13.30 uur: Kaarten; HULST De Lieve, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten' 13.30 uur: Prijskaarten bridge; 19.30 uur: Stijldansen; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.00 uur: Bibliotheek; 14.00 uur: Welfare, biljarten, sjoelen; NIEUW - NAMEN De Kauter, 20.15 uur: Volleybal; SAS VAN GENT De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SINT - JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten, jeu de boules; 13.30 uur: Ouderenkoor; SLUISKIL Meulengat, 13.30 uur: Biljarten, kaarten; TERNEUZEN De Veste, 10.13.30 uur: Bridge, hand werken; 19.00 uur: Dansen; De Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; De Kameleon,15.00 uur: Meetpoint; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; Dorpsentrum, 11.00 uur: Hip hop; WESTDORPE Zaal Conco rdia, 13.30 uur: Koersbal; WZC Het Verlaet, 10.15 uur: Gym. EEDE - Bij een actie van de Neder landse en Belgische politie zijn zondag in Eede drie Belgen aange houden die zich in de Molenkreek schuldig maakten aan het vangen van spreeuwen. De mannen uit Brugge, Maldegem en Middelburg (B) opereerden in het grensgebied op zowel Nederlands als Belgisch grondgebied. Ze gebruikten slag netten en lokvogels.De politie vond vogeltransportkooien met daarin tientallen spreeuwen. In de woning van de man uit Middel burg is een verboden vuurwapen aangetroffen. Ook werden er diver se volièrevogels gevonden die niet juist waren geringd. In het huis van de man uit Brugge werden in de vriezer diepgevroren spreeu wen gevonden. Onderzoek wijst uit dat de mannen professioneel te werk gingen en al meer dan twee jaar spreeuwen vingen. Uit verkla ringen van het trio maakt de poli tie op dat de verdachten vele hon derden spreeuwen hebben gevan gen. Ze waren bestemd voor con sumptie of gingen naar kennissen en familie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73