binnenlandI 5 Dillen: cwaal Levenslang voor moord op vriendin in hotel Minister Ab Klink mag fors snijden in de geestelijke gezondheidszorg vraag ernaar bij uw huisarts. Balkenende op bezoek bij Japanse keizer Kind ontdoet zich van ontvoerder Proefdieren nodeloos gefokt en gedood Minstens 180 meisjes in handen loverboys overactieve blaas* erectiestoornis* schimmelnagels obstipatie* restless legs* overgewicht* vergeet achtigheid* brandend maagzu dinsdag 27 oktober 2009 klachten zijn", zegt DGV-directeur Ruud Coolen van Brakel. „Mensen een probleem aanpraten en een middel aansmeren zorgt voor overbodig doktersbezoek en onnodig medicijngebruik. Een an der gevaar is dat er alleen maar aandacht en geld wordt besteed aan medische klachten die com mercieel interessant zijn. Zo is ma laria wereldwijd een groot pro bleem. Vele malen gevaarlijker dan kalknagels. Er wordt echter nauwe lijks onderzoek gedaan naar een medicijn omdat er geen geld valt te verdienen aan de mensen die er aan lijden." DGV wil meer aandacht voor de beïnvloeding van huisartsen. „Ge lukkig balen veel artsen zelf ook van de druk van de farmaceu tische industrie. Zij hebben geen behoefte aan consulten met men sen die iets op tv hebben gezien en zeggen: 'Dat heb ik ook en nu wil ik ook'. Ga er dan maar aan staan om te zeggen: 'Nee, dat mid del is niet voor jou'." maakten geen bezwaar tegen de re clamefolders. Met deze marketing campagne wilde Radar nagaan hoe makkelijk ze de huisartsen, de media en het publiek kunnen beïn vloeden. En met succes: het persbericht werd door persbureaus en vele me dia overgenomen, twee tijdschrif ten zegden een groot artikel toe. TOKIO Premier Jan Peter Balkenende was gisteren in Tokio op audiëntie bij de Japanse keizer Akihito. Balken ende brengt een bezoek aan Japan wegens de viering van 400 jaar handelsbetrekkingen tussen Neder land en Japan. In Yokohama legde hij gisteren een krans bij een mo nument voor Nederlandse slachtof fers van Japan in de Tweede We reldoorlog. TILBURG Een 8-jarige jongen heeft zich gisie- ren in Tilburg van een ontvoerder bevrijd, door de man in zijn kruis te schoppen. De man had de jon gen aangesproken en hem vastge pakt. Zodra de man hem losliet, is de jongen gevlucht. De politie stuurde een SMS-Alert rond, maar de man - die ervandoor ging in'een bestelbus - is nog voortvluchtig. Levenslang. Als reactie steekt de verdachte zijn duim op naar de rechter en hij kondigt meteen aan niet in hoger beroep te zullen gaan. Zijn gezicht naar de geëmoti oneerde familie van de door hem vermoorde Kelly Balmaakers wen dend, zegt hij: „Die mensen zien me hier nooit meer terug." De advocaat van de verdachte, Jan Sneep, ziet 'genoeg mogelijkheden om in hoger beroep te gaan'. Hij gaat de beslissing van zijn cliënt om dat niet te doen met hem be spreken. De 41-jarige verdachte uit Baarle- ITertog bracht zijn 22-jarige vrien din Kelly Balmaakers uit Made op 14 januari van dit jaar na een ruzie op een kamer in hotel Mercure in Tilburg met een schot in het hoofd om het leven. Hij vluchtte daarna naar Duitsland, waar hij twee weken later in Mönchenglad- bach werd gearresteerd. Op 25 fe bruari bekende de man; op 12 okto ber eiste de officier van justitie le venslang tegen hem. Die eis werd gistermiddag door de rechter geho noreerd. Uit het feit dat de Brabander het vuurwapen uit een bureaulade pakte, enkele stappen moest zet ten om in de badkamer te komen en het wapen ondertussen door laadde, leidt de rechtbank af dat 'hij voldoende gelegenheid had om over de betekenis en de gevol gen van zijn handelingen na te denken'. Zij concludeert dat er sprake was van moord met voorbe dachten rade. Ook de diefstal van 50.000 euro van zijn werkgever Kasinet in Bre da acht de rechtbank bewezen evenals de poging tot moord en drie maal poging tot doodslag op 28 juni in Marseille. Omdat hij des tijds het vermoeden had dat hij in een snackbar was bestolen schoot hij op vier aanwezigen. DEN HAAG In Nederland zijn in 2008 bijna een half miljoen dieren onnodig gefokt en daarna gedood omdat ze overbo dig waren. Dat bleek gisteren uit het jaaroverzicht over dierproeven en proefdieren van de Voedsel en Waren Autoriteit. In totaal werden in 2008 één miljoen proefdieren ge fokt. Ten opzichte van 2007 zijn er in 2008 14 procent meer dieren overbodig gefokt en gedood. DEN HAAG - Vorig jaar waren zeker 180 meisjes het slachtoffer van loverboys. Dit jaar hebben hulpverleners 66 slachtoffers gemeld. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het Coördina tiecentrum Mensenhandel. Eerder stelde Corinne Dettmeijer, lande lijk rapporteur mensenhandel, dat er te weinig opvangplaatsen zijn voor deze meisjes. DEN HAAC - Minister Ab Klink van Volksgezondheid bezuinigt met 119 miljoen euro niet onrechtma tig veel op de geestelijke gezond heidszorg. Dat oordeelde gisteren de rechtbank in Den Haag in het kort geding dat verscheidene orga nisaties in de gezondheidszorg te gen de minister hadden aangespan- Koepelorganisatie GGZ Nederland spande het kort geding aan omdat de maatregel niet voldoende zou zijn onderbouwd en de bezuini ging disproportioneel zou zijn. De rechtbank oordeelde dat de Staat de vrijheid heeft om de kosten van de gezondheidszorg te beteu gelen, omdat kostenbeheersing een publieke, in de wet verankerde taak is. De rechtbank vindt dat GGZ Ne derland en de Nederlandse Vereni ging voor Psychiatrie (NVvP), die zich bij de zaak had gevoegd, niet voldoende hebben aangetoond dat de voorgestelde bezuiniging op de tarieven met 3,5 procent, onevenre dig hoog is. Minister Klink stelde dat in het GGZ-budget voor 2008 sprake was van een forse over schrijding. GGZ Nederland en de NVvP stellen dat harde cijfers daar voor ontbreken. GGZ Nederland betreurt de uit spraak. „Het is heel teleurstellend dat de rechter de berekeningen van minister Klink voor zoete koek heeft geslikt", regeerde voor zitter Marleen Barth van GGZ Ne derland. „De aannames van de mi nister kloppen niet. Uit de jaarreke ningen van de instellingen blijkt dat er helemaal geen overschrijdin gen zijn." Zij sluit een hoger beroep niet uit: „De geestelijke gezondheidszorg is bereid om, net als alle sectoren van de samenleving, een bijdrage te leveren aan het economisch her stel. Maar we zijn het niet eens met de onderbouwing van de uit spraak." Volgende maand praat de Tweede Kamer over de begroting van het ministerie van VWS. GGZ Neder land wil daarom nu ook de Twee de Kamerfracties benaderen. Patiënten zullen volgens Barth de dupe worden van deze bezuini ging- „Instellingen zullen een deel van hun personeel moeten ontslaan. Als ik de GGZ-bestuurders beluis ter, zullen de wachtlijsten hier door fors toenemen." Ook de NVvP is teleurgesteld en maakt zich in-toenemende mate zorgen om de gevolgen van de be zuinigingen voor de psychiatrische patiëntenzorg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5