Zeeland PZCI ,7 Toeristen kloppen op deur gemeente Man vrijgesproken van gedwongen seks Aardappeleters SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 25 BONA FIDE Bewoners kampeerterrein Renesse hebben vereniging opgericht Zwemvierdaagse van start Vier ton voor twee almanak grote wielerrondes Brouws Museum zet tanden in twee grote projecten IMA ISF"'É4 Dinsdag 27 oktober 2009 Minister Cramer wenst splitsing Evides en Delta Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting RENESSE - De kampeerders van camping Bona Fide in Renesse doen een dringend beroep op de gemeenteraad om mee te denken over een oplossing voor de grote groep 'onverplaatsbaren' van de camping. „Er zijn zo'n 250 mensen die geen alternatief hebben", zegt Bouke Noorlander van de onlangs opgerichte bewonersvereniging. Hij is vorige week samen met enke le andere bestuursleden op bezoek geweest bij de gemeenteraad. Vervolgens heeft het bestuur afge lopen weekend een brief gestuurd. Daarin vraagt het aan de raadsle den om te onderzoeken of er mo gelijkheden zijn om het (nog niet ontwikkelde) recreatieterrein 'com pensatielocatie Zoomgebied' in te richten als nieuw terrein waar de Bona Fide gasten met voorkeur naar toe kunnen gaan. Camping Bona Fide aan de Hoge- zoom in Renesse is dit voorjaar verkocht en de nieuwe eigenaar heeft alle huurcontracten opge zegd om de camping om te kun nen bouwen in een luxe vakantie park. De 450 kampeerders moeten daarom omzien naar een nieuwe plek en dat is lastig, omdat de meeste campings alleen kampeer ders toelaten die ook een nieuwe stacaravan kopen. Slechts enkele eigenaren van kam peerterreinen accepteren nieuwe gasten met wat oudere stacara vans. Noorlander hoopt tot een op lossing te komen door in gesprek te blijven met de gemeente. „Misschien kan de gemeente ook besluiten om campings die al jaren willen uitbreiden, hiervoor toe stemming te geven", zegt Noorlan der. „Dan zouden de gasten van Bona Fide daar terecht kunnen en heb je toch geen uitbreiding van het aantal toeristen want wij zijn hier nu ook al." De nieuwe kampeerdersvereniging (waar inmiddels 260 kampeerders bij aangesloten zijn) wil ook in ge sprek blijven met projectontwikke laar André van Leeuwen, de nieu we eigenaar van Bona Fide. Het bestuur hoopt dat er te praten valt over de mogelijkheid om lan ger te blijven staan zolang er nog niet gebouwd gaat worden. „Van Leeuwen gaat pas bouwen als 80 procent van de huisjes verkocht is", zegt Noorlander. ZIERIKZEE - De echte fanatiekelingen stonden al om zeven uur voor de deur. De meeste deel nemers aan de gisteren begonnen Nationale Zwemvierdaagse waren wat minder matineus. Zweminstructeur Peter Bek van zwembad On derdak in Zierikzee verwacht in totaal zo'n 230 zwemmers te kunnen verwelkomen. Rond de 80 procent van de deelnemers zijn kinderen, de resterende twintig procent be treft volwassenen. „En er zijn er een paar bij die al vanaf het begin meedoen aan de Zwem- vierdfaagse", aldus Bek. In Zierikzee (foto) wordt de zwemvierdaagse voor de 34ste keer gehouden. Zwembad Dol-Fijn in Nieuwerkerk beleeft de 33ste editie. fotQ Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Een 44-jarige be drijfsleider van een restaurant in Renesse die ervan werd verdacht seks te hebben gehad met een dronken medewerkster, is door de rechtbank in Middelburg vrijge sproken. De vrijpartij tussen de bedrijflei- der en de medewerkster vond plaats in april. Nadat de bedrijfsleider een relatie met een andere vrouw kreeg deed de medewerkster aangifte bij de politie. De rechter volgt de eis van de officier van justitie die vrij spraak had gevraagd. Er waren naar zijn oordeel te veel onduide lijkheden in de verklaring van de medewerkster om tot enig bewijs te komen. Wel oordeelde de officier van justi tie dat het 'geen pas gaf om als werkgever seks te bedrijven met een 26 jaar jongere medewerkster. MIDDELBURG - De komst van de Gi ro d'Italia en de Tour de France naar Zeeland wordt door het pro vinciebestuur gesteund met ruim 400.000 euro. De twee grote wiel- erevenementen moeten vooral de Zeeuwen en (wieier-) toeristen een leuke dag bezorgen. „En onder schat de voorpret niet", zegt gede puteerde Toine Poppelaars. A pagina 23: wielerwereld kijkt veven naar Zeeland Als drukke, werkende moeder, heeft die Middelburgse zo nu en dan extra hulp nodig van haar echtgenoot. Ook laatst, toen zij direct na haar werk haar vijfjarige zoon naar zwemles bracht, deed ze een beroep op hem. „Wij zullen rond half zes thuis zijn", zei ze. „Ik heb de aardap pels al geschild en klaargezet. Als jij ze nu om vijf uur op het vuur zet, kunnen we meteen als we thuis ko men, aanschuiven." Na afloop van de zwemles haastte ze zich naar huis zodat haar man niet te lang met het eten hoefde te wachten. De echtgenoot opende de voordeur en zei trots dat de aardap pels gekookt waren. Maar het hu meur van de Middelburgse sloeg in de keuken al snel om. Het vlees lag nog in de koelkast en de groenten stonden op het aanrecht. Haar man reageerde vol verbazing: „Ja maar, dat had je me niet gevraagd...."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53