altijd tijd tekort' sport 129 Priem zorgt voor vips en gewone man op Giro-dag Voetbalsters Axel heersen in derby tegen Hulsterloo Safina lost Williams af als nummer 1 Van der Meet door in enkel en dubbel Krajicek viert rentree met een overwinning Marcan een nieuwe carrière in de endurancesport op te bouwen. een gemiddelde van 12,13 kilome ter per uur, inclusief de stops. Je traint dus ook vele uren met zo'n paard, vaak een keer of drie per week. Daarnaast doe je ook nog kortere trainingen, zoals interval. En je moet zorgen dat je zelf ook fit bent. Eigenlijk kom je altijd tijd tekort." Met dat zware werk moet ze nog een poosje wachten. Pas over een paar weken kan ze met Marcan stappen, daarna oefent ze met hem op draf en gallop. En worden er allerlei dressuuroefeningen ge daan. „In maart of april hoop ik dan een eerste wedstrijd met hem te rijden, over 30 kilometer", kijkt Simpelaar vooruit. Ze pakt het net zo serieus aan als de vorige keer. Zo draagt haar paard een compu tertje met hartslagmeter tijdens trainingen en wedstrijden. Op een horloge kan ze het hartritme foto Mark Neelemans van haar paard aflezen, maar ook de afgelegde afstand en de gemid delde snelheid. Thuis op de com puter kan ze alle gegevens nog eens uitgebreider bekijken en ana lyseren. „Gekocht van een man uit Limburg, een ultraloper", ver telt ze. „Hij gebruikte het bij het hardlopen." Paardenliefhebbers behandelen hun dier minstens even goed als zichzelf dinsdag 27 oktober 2009 door Frits Bakker MILAAN - De Tour de France naar Zeeland? Vergeet het maar. Cees Priem heeft er in al die jaren van de lobby met een zeker cynisme over gesproken en heeft uiteinde lijk gelijk gekregen. TWee jaar gele den lanceerde de Zeeuwse oud-renner en ploegleider een an der project. Het resultaat werd za terdag in Milaan gepresenteerd: de Ronde van Italië komt volgend jaar naar Amsterdam, Utrecht en Middelburg. Hij ziet het zelf niet als een troost prijs voor de gemiste kans met de Tour. „Met de Giro", verzekerde Priem zaterdag, „kun je veel meer mogelijkheden benutten. De Tour is almachtig, bepaalt zelf het par koers en staat bijna geen sponsors van buitenaf toe. De Italianen zijn op dat gebied veel soepeler, de Gi ro staat open voor inspraak." Voor de volksverhuizing van de Gi ro, die goed is voor 1500 overnach tingen, werken Cees Priem en zijn rechterhand Guido van Calster al maanden nauw samen met de or ganisatie. Libéma, het bedrijf waar voor Priem werkt, had voor de start in Nederland de organisatie rechten verworven. De vip-loca ties, de start- en aankomstplaatsen en de route worden in overleg be paald. Met Amsterdam en Utrecht heeft Priem verder weinig meer van doen. De twee organisaties zijn na het binnenhalen van de Giro zelf met de Italiaanse organisatie in on derhandeling gegaan. „Ze kennen hun eigen cultuur beter dan wij, gaan zelf op zoek naar sponsors, de hospitality voor vips regelen en activiteiten buitenom de koers or ganiseren. Zij kunnen dat beter, zeggen ze, dan moeten ze het voor- Cees Priem al doen. Ik heb het al druk genoeg met mijn organisatie op die da gen." Voor Middelburg gaat Priem wel aan de slag. In het historisch cen trum wil hij met het stadsbestuur een Italiaanse sfeer creëren, met veel cultuur, culinair, muziek en mode. „Ik heb de Cauberg, toen de Tour daar langskwam, als voor beeld. De Giro, die midden in de stad aankomt, zal natuurlijk niet zo veel mensen trekken, maar wordt voor Zeeland een uniek eve nement." Wie het als vip wil bijwonen, kan kiezen uit een scala van arrange menten. Voor zo'n 175 euro per persoon worden wielerfans op de Giro-dag al in de watten gelegd met veel entertainment, eten en drinken op het vip-terras. „Ik ver wacht er minstens 2500, maar we zullen ook de gewone man niet vergeten die lekker naar het wiel rennen komt kijken." door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - De voetbalsters van Hontenisse hoopten in de uitwed strijd tegen Virtus lange tijd op een punt, maar moesten in de slot minuut alsnog op de knieën: 5-4. In de vijfde klasse van het zondag voetbal eindigde het duel tussen Axel en Hulsterloo in een 7-0-zege voor Axel. Vogelwaarde haakte in de strijd om de bovenste plaatsen even af door een 5-2-nederlaag in de uitwedstrijd tegen Rimboe. Zondagvoetbal. Vierde klasse. Virtus-Hontenisse 5-4 (2-1): Hon tenisse leed een nipte nederlaag in de uitwedstrijd tegen Virtus. In Ze venbergen werd het in de laatste minuut 5-4. Helemaal verdiend was dat niet, omdat Hontenisse niets voor de tegenstander onder deed. De ruststand was 2-1. Daarna werd het via 3-1, 3-2 en 4-2 in de slotfase 4-4. Juist toen dat de eind stand leek te worden sloeg Virtus nog eens toe. Voor Hontenisse scoorden Katrien de Visser, Mireil le Struylaert, Naomi Schelfhout en Fanny Kool. Vijfde klasse. Axel-Hulsterloo 7-0 (3-0): Het overwicht van Axel was groter dan verwacht. Hulster loo was slechts bij momenten drei gend, voor het overige domineerde Axel. Evelien Bleijenberg was op dreef met vijf treffers. Linda van Meurs scoorde twee keer. Rimboe-Vogelwaarde 5-2 (3-1): Na vijf overwinningen op rij moest Vogelwaarde weer eens een nederlaag incasseren. Uit tegen Rimboe werd het 5-2. Veel viel op die eindstand niet af te dingen. Na een 1-0-achterstand zorgde Sylvana Tieleman nog wel voor 1-1, maar daarna liep Rimboe nog voor de rust weg naar 3-1. In de tweede helft werd het eerst 4-1 en 5-1 voor aleer Sylvana Tieleman de eind stand op 5-2 bepaalde. Zaterdagvoetbal. Vierde klasse. Zaamslag-RCS 4-2 (2-1): Koploper RCS kwam al vroeg aan de leiding. Na twintig minuten zorgde Wille- mieke van Reeuwijk voor de gelijk maker. Diezelfde speelster nam voor rust ook de 2-1 voor haar reke ning. Twintig minuten voor tijd kwam RCS langszij. Vijf minuten later tekende Van Reeuwijk met haar derde treffer echter voor 3-2. Toen Fleur Rademakers voor 4-2 zorgde was het duel gespeeld. „Voor ons zijn dit zijn bonuspun- ten", zei trainer Guust de Waele. Veere-Oostburg/Sluis 2-0 (1-0): Het combinatieteam wacht nog steeds op de eerste overwinning van het seizoen. Bij rust leidden de Walchenaren al met 1-0. Met twee punten is Oostburg/Sluis hekken sluiter. Vijfde klasse. Koewacht-Smer- diek 3 4-0 (2-0): Koewacht boekte de zesde zege op rij. Iris Kint zorg de voor 1-0 en Silke Costers liet de 2-0 aantekenen. In de tweede helft was Costers nog een keer trefzeker. Melissa Boonman bepaalde de eindstand op 4-0. RIJSWIJK De Amerikaanse tennisster Serena Williams moet na drie weken al weer haar koppositie op de wereld ranglijst inleveren. De Russin Dina- ra Safina lost haar opnieuw af. Op de gisteren uitgebrachte ranking heeft Safina 7731 punten en Willi ams 155 punten minder (7576). Williams nam begin oktober de eerste plaats op de wereldranglijst over van Safina. De Russin was 25 weken achtereen de nummer één. Zij nam de leiding in april over van Williams en doet dat nu weer. De Russische Svetlana Koeznets- ova hield stand op de derde plaats met 5772 punten. Beste Nederlandse op de mondiale ranglijst is Michaëlla Krajicek op plaats 119. Onder de foto van de wedstrijd Pa- trijzen-Zierikzee stond in de krant van gisteren de verkeerde naam. Niet Patrijzen-doelman Dries Dijk man, maar Zierikzee-doelman Ste fan Smalheer was op die foto te zien. SANT CUGAT Tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke heeft giste ren op het ITF-toernooi in het Spaanse Sant Cugat zowel haar eer ste enkel- als dubbelpartij gewon- nen.In het enkelspel bereikte de achttienjarige speelster de laatste zestien door met 6-3 6-0 te winnen van de Zwitserse Karin Heckenber- ger. Samen met dubbelpartner Ni- colette van Uitert versloeg ze een Spaans koppel met 6-0 6-4, waar door ze de halve eindstrijd haalde. POITIERS Michaëlla Krajicek heeft haar ren tree in het tenniscircuit gisteren ge vierd met een overwinning in het dubbelspel. De Nederlandse tennis ster was met haar Poolse dubbel partner Marta Domochovska in de eerste ronde van het ITF-toernooi in Poitiers veel te sterk voor de Franchises Lou Brouleau en Caroli ne Garcia: 6-0 6-0. Krajicek raakte in augustus gebles seerd aan haar pols en mocht we kenlang geen racket vasthouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49