Middeleeuws huis blootgelegd Zeeland PZCI CIOS Goes landelijk trefpunt J,1;™ S-Si!.., voor collega's sportopleidingen Aardappeleters BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 OPGRAVINGEN Archeologen stuiten op Dorpsplein van Wemeldinge op fundering 25 Hoeve Zwake krijgt mendeuren en potdeksels weer terug Dinsdag 27 oktober 2009 Minister Cramer wenst splitsing Evides en Delta Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus wemeldinge - Bij archeologisch onderzoek op het Dorpsplein in Wemeldinge zijn resten van een middeleeuws huis tevoorschijn ge komen. Een deel van de muur stamt vermoedelijk uit de vijftien de, een ander uit de zestiende eeuw. Er is ook een keldervloer uit de zestiende eeuw blootgelegd. De fundamenten liggen tussen de supermarkt en christelijke basis school De Hoeksteen. Even verder op, meer richting dorpshuis De Wemel, zit waarschijnlijk een vroe gere sloot, die achter het huis lag. Die sloot wordt vandaag opgegra ven. Projectleider en archeoloog Anton van Meurs van SOB Research uit Heinenoord verwacht dat daar ook aardewerken scherven in ge vonden zullen worden, in ouder dom daterend van de periode tioo tot 1700. Inmiddels hebben de onderzoe kers het gevonden gebouw geloka liseerd op een historische kaart. Volgens Van Meurs zijn de vond sten 'niet uniek'. Wel zal de ge schiedschrijving van Wemeldinge enigszins moeten worden aange past. „We gingen ervan uit dat de vroeg ste bewoning van Wemeldinge zich rond de kerk bevond. Nu we ten we dat er eerdere bewoning rond het Dorpsplein was dan werd aangenomen", zegt wethou der Jon Herselman (WD), die de wegens vakantie afwezige wethou der Gieljan Burger (CDA, openba re werken) vervangt. Het archeologisch onderzoek is wettelijk verplicht, omdat de ge meente Kapelle de riolering van het Dorpsplein wil vervangen en uitbreiden. In een later stadium zal ook het Dorpsplein worden op geknapt. Volgens Herselman ko men de werkzaamheden door de archeologische vondsten niet in ge vaar. „Er is geen enkele vertraging voor dit project." Enkele middeleeuwse kloos termoppen uit de muur van het huis en ook de tegels van de kel dervloer zullen worden uitgegra ven en aangeboden worden aan de provincie. Die kan ze dan opslaan in het archief. video op www.pzc.nl Archeologen leggen de fundering van een deel van een middeleeuws huis op het Dorpsplein in Wemeldinge bloot. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl goes - Goes wemelt maandag 2 no vember van de ClOS-medewer- kers. De sportopleiding in Goes ontvangt collega's van alle andere ClOS-opleidingen. Dat zijn Haar lem, Heerenveen, Arnhem en Sit- tard. Tijdens de bijeenkomst wordt de nieuwe internetpagina van CIOS Nederland gepresenteerd. Ook zul len vakgroepen met elkaar overleg gen over onderwijskundige verbe teringen. Goes kan de collega's het fonkel nieuwe pand aan de Zwembadweg laten zien. Dat werd 17 oktober of ficieel geopend. Daarmee is voor het CIOS een eind gekomen aan de dislocaties in Goes. De oplei ding is nu volledig samengebald aan de Zwembadweg, overigens nog wel in twee aparte gebouwen. middelburg - De komst van ro d'Italia en de Tour de France naar Zeeland wordt door het pro vinciebestuur gesteund met ruim 400.000 euro. De twee grote wiel- erevenementen moeten vooral de Zeeuwen en (wieler-)toeristen een leuke dag bezorgen. „En onder schat de voorpret niet", zegt gede puteerde Toine Poppelaars. pagina 23: wielerwereld kijkt even naar Zeeland Als drukke, werkende moeder, heeft die Middelburgse zo nu en dan extra hulp nodig van haar echtgenoot. Ook laatst, toen zij direct na haar werk haar vijfjarige zoon naar zwemles bracht, deed ze een beroep op hem. „Wij zullen rond half zes thuis zijn", zei ze. „Ik heb de aardap pels al geschild en klaargezet. Als jij ze nu om vijf uur op het vuur zet, kunnen we meteen als we thuis ko men, aanschuiven." Na afloop van de zwemles haastte ze zich naar huis zodat haar man niet te lang met het eten hoefde te wachten. De echtgenoot opende de voordeur en zei trots dat de aardap pels gekookt waren. Maar het hu meur van de Middelburgse sloeg in de keuken al snel om. Het vlees lag nog in de koelkast en de groenten stonden op het aanrecht. Haar man reageerde vol verbazing: „Ja maar, dat had je me niet gevraagd...."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37