zeeland 23 Wielerwereld kijkt even naar Zeeland kpn or iedereen die wil weten of je kunt besparen op je tv-abonnement. WIELRENNEN Zeeuws provinciebestuur steekt ruim vier ton in komst twee internationale wielerrondes Doe snel de Digitenne Bespaarcheck Digitenne generdtiqjM kpn winkel Lange Vorststraat 46, Goes AlediaiAlarkt Middelburg dinsdag 27 oktober 2009 w De Giro d'Italia én de Tour de France komen naar Zee land. De provincie wil Zeeuwen en (wielertoeris ten een leuke dag bezorgen. „Vergeet de voorpret niet." door Theo Ciele Om de Giro d'Italia en de Tour de France vol gend jaar door Zee land te laten rijden wil het dagelijks provinciebestuur ruim vier ton uittrekken: 225.000 euro voor de etappe Amster dam-Middelburg op 10 mei en 200.000 euro voor de Touretappe van Rotterdam naar Brussel die de renners op 4 juli door Zeeland voert. Het geld is vooral nodig om de wielerwedstrijd praktisch mogelijk te maken. Het gaat voor een groot deel op aan afzettingen, tijdelijke aanpassingen aan en langs de weg, politie-inzet, begeleiding en het zorgen voor omleidingroutes. Gedeputeerde Toine Poppelaars (CDA) was afgelopen weekend sa men met het Giro-projectteam van de gemeente Middelburg in Milaan bij de presentatie van de Ronde van Italië. RCS, het bedrijf Gedeputeerde Toine Poppelaars (links) praat met Erik Breukink, baas van de Rabobankwielerploeg, en Manon Ver- oude van het Middelburgse projectteam Giro d'Italia. Op de rug gezien wethouder Albert de Vries, foto Theo Giele achter de Giro, had de Nederland se delegaties uit Amsterdam, Utrecht en Middelburg uitgeno digd om hier bij te zijn. Middelburg is de regisseur van het Italiaanse deel van het Zeeuwse wielerjaar, de provincie regelt alle zaken rond de Franse Tour. Er zijn grote verschillen in de ma nier waarop Italianen en Fransen de organisatie aanpakken, werd Poppelaars wel duidelijk in Mil aan. „De Giro d'Italia is wat infor meler. Dat komt ook omdat de Ronde van Italië wat beperkter is in omvang en toch vooral op Italië zeifis gericht. De Tour de France is veel meer een internationaal eve nement." De Giro gunt de lokale autoritei ten meer inspraak. Maar dat bete kent ook veel meer werk. Zo zet de gemeente Middelburg het par cours uit tussen Amsterdam en de Zeeuwse hoofdstad. En dat vergt veel overleg met elke gemeente en beheerders van wegen waarover de renners fietsen. Poppelaars: „In de Tour is het eenrichtingverkeer: de Tourdirectie bepaalt zelf de rou te, van meter tot meter is alles be schreven. Dat is als lokale organisa tor ook wel wat makkelijker. De route is gewoon een gegeven." De twee grote wielerevenementen moeten vooral de Zeeuwen en (wieler-)toeristen een leuke dag be zorgen. „En onderschat de voor pret niet", aldus Poppelaars. 2010 wordt het jaar van de fiets met veel evenementen rondom de Giro en de Tour. Van Italiaanse we ken tot toertochten en kampioen schappen tegen-de-wind-in fiet sen op Neeltje Jans. Dat door alle media-aandacht ook de blik van de wielerwereld even op Zeeland is gericht, is natuurlijk mooi mee genomen. Maar dat komt voor Poppelaars op de tweede plaats. Vul je postcode in op kpn.com/bespaarcheck of vraag ernaar in de winkel. Postcode 6828 AG Huisnummer 25 Direct tv-kijken voor maar €8,50 per maand mm5 Wmm stuit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25