Zeeland Geen blokkade ziekenhuis Mortiere Gaslek in Middelburgse sporthal vie[ton. Xoor tv^ee 1 1 grote wielerrondes was het gevolg van vernielzucht Aardappeleters WALCHEREN 18 en 19 25 POLITIEK Raad Vlissingen zal bestemmingsplanwijziging niet tegenhouden om eigen voorkeur te forceren almanak Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Op het strand, terwijl de zon schijnt en een lekker windje de frisbee extra ver meeneemt, ja. Maar frisbeeën op een kille winderige herfstdag? Tuurlijk, dan ga je toch gewoon naar binnen. Op de eerste dag van de herfstsportweek kwamen Middelburgse kinde ren naar de sporthal achter de Rotterdamse Kaai voor indoor lessen frisbee. De komende dagen kunnen ze ook leren rope-skippen (een ingewikkeldere vorm van touwtje springen) en mountain-biken. Ook is er een hatref-toer- nooi (een combiantie van handbal en trefbal). Donderdag wordt in Kapelle de Zeeuwse fina le Panna gespeeld. Kijk voor alle tijden en lo caties op www.middelburginbeweging.nl bij de agenda. foto Ruben Oreel door Maurits Sep VLISSINGEN - De gemeenteraad van Vlissingen is nog steeds tegen de bouw van een nieuw ziekenhuis in de Mortiere, maar zal dat niet proberen tegen te houden door de wijziging van het bestemmings plan te blokkeren. Dat zou 'heel flauw' zijn, vinden PvdA en WD. Het nieuwe ziekenhuis moet op een kavel komen die in bezit is van de gemeente Middelburg, maar op grondgebied van de ge meente Vlissingen ligt. De bestem ming van die lap grond langs de A58 moet worden veranderd om de bouw mogelijk te maken. PvdA, WD en PSR, die samen een meerderheid hebben van 16 van de 29 zetels, zullen de wijzi ging van het bestemmingsplan niet gebruiken om hun eigenlijke voorkeur, verbouwing van het be staande ziekenhuis in Vlissingen of desnoods nieuwbouw op Vrij burg, erdoor te drukken. „Dat is ook niet in het belang van de ge zondheidszorg, want dat leidt al leen maar tot uitstel. ]e kunt ook niet zofnaar een bestemmingsplan wijziging tegenhouden", waar schuwt PvdA-fractievoorzitter Henk de Haas. Hij krijgt bijval van Marjan Reinders van de WD. „Wij zijn niet blij met de gekozen locatie, maar zetten nu liever in op goede zorg, inclusief kraamzorg, en goede bereikbaarheid." Lou Wa terman van de Partij Souburg/- Ritthem noemt de Mortiere zelfs aantrekkelijker dan Vrijburg, zeker voor zijn achterban. SP'er Trix de Roos blijft zich ver zetten tegen de Mortiere en sluit niet uit dat de SP tegen wijziging van het bestemmingsplan zal stem men. „Misschien geen correct mid del, maar de ziekenhuisdirectie gaat nu voorbij aan de mening van duizenden mensen én aan een mo tie van de Tweede Kamer." Ook de LPV wil voorlopig niets weten van de Mortiere, zegt Mark Weug. „Pas als alle andere locaties echt onmo gelijk zijn, zullen wij overwegen in te stemmen met de Mortiere." CDA'er Rijnco Jan Suurmond be nadrukt dat het plan voor het zie kenhuis financieel goed onder bouwd moet zijn. „Bovendien mo gen eerst de burgers reageren op een bestemmingsplan en daarna pas de gemeenteraad." De Bermweg en de Spoorstraat zijn eindelijk aan de beurt Minister Cramer wenst splitsing Evides en Delta Dinsdag 27 oktober 2009 Tip? walcheren@pzc.nl MIDDELBURG - Het gaslek dat vori ge week ontstond in een sporthal in Middelburg, was het gevolg van vernieling. De gemeente Middel burg heeft daarvan aangifte ge daan bij de politie. De politie heeft de zaak in onder zoek genomen, bevestigt een woordvoerster. Een sporthal aan de Nassaulaan in de wijk Nieuw-Middelburg moest vorige week maandagavond wor den ontruimd nadat sporters een gaslucht hadden geroken. Er wa ren toen twaalf rolstoelbasketbal lers aan het sporten. Ook vijftig hardlopers op de atletiekbaan bij de sporthal moesten het terrein verlaten. Het gaslek zat in een leiding in de hal van een bijgebouwtje. Wie de leiding heeft vernield, is nog niet bekend. Dat wordt door de politie uitgezocht. MIDDELBURG - De komst van de Gi ro d'Italia en de Tour de France naar Zeeland wordt door het pro vinciebestuur gesteund met ruim 400.000 euro. De twee grote wiel- erevenementen moeten vooral de Zeeuwen en (wieler-)toeristen een leuke dag bezorgen. „En onder schat de voorpret niet", zegt gede puteerde Toine Poppelaars. A^\ pagina 23: wielerwereld kijkt s even naar Zeeland Als drukke, werkende moeder, heeft die Middelburgse zo nu en dan extra hulp nodig van haar echtgenoot. Ook laatst, toen zij direct na haar werk haar vijfjarige zoon naar zwemles bracht, deed ze een beroep op hem. „Wij zullen rond half zes thuis zijn", zei ze. „Ik heb de aardap pels al geschild en klaargezet. Als jij ze nu om vijf uur op het vuur zet, kunnen we meteen als we thuis ko men, aanschuiven." Na afloop van de zwemles haastte ze zich naar huis zodat haar man niet te lang met het eten hoefde te wachten. De echtgenoot opende de voordeur en zei trots dat de aardap pels gekookt waren. Maar het hu meur van de Middelburgse sloeg in de keuken al snel om. Het vlees lag nog in de koelkast en de groenten stonden op het aanrecht. Haar man reageerde vol verbazing: Ja maar, dat had je me niet gevraagd...."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19