sport 141 met bijna-scores Ferket, Van Dijk en Strumpel pakken autocrosstitels zonder mee te rijden Pleijte wint Kruiningen maar gaat niet voor de Zeeuwse crosstitel Kampioenen. -60: Jeroen Mooren; -66: Neal van de Kamer; -73: Dex Elmont; -81: Guil- laume Elmont; -90: Marvin Huisman; -100: Danny Meeuwsen; +100: Grim Vuijsters. Drie partijen r W - maandag 26 oktober 2009 door Roeland van Vliet ROTTERDAM - De klasse -73 kilo zit Sam van 't Westende als gegoten. Op het NK judo liet hij zaterdag zien dat hij het iedereen moeilijk kan maken, zelfs Dex Elmont, de nummer twee van Europa. „Het is alleen jammer dat ik vandaag geen scores heb kunnen maken", zei de achttienjarige Vlissinger. „Ik moet dus nog wat sterker worden om op zo'n toernooi m'n tegenstan ders te kunnen gooien. Ik had wel een paar bijna-scores, maar kon niet doordrukken." Van 't Westende, die vorig in het Topsportcentrum brons pakte in de -66 kilo, werd vijfde in zijn nieuwe gewichtsklasse. Hij was dicht bij weer een derde plaats en dus weer een stunt, maar het ar bitrale trio was hem niet gunstig gezind in de strijd om de bronzen medaille. De Walchenaar liep één strafje meer op dan zijn tegen stander, waardoor hij op een yuko verloor. „We waren -aan elkaar ge waagd", zei Van 't Westende, „maar het verschil tussen ons was dat ik aanviel en hij verdedigde. De scheidsrechters zouden de aan valler moeten belonen, maar ze de den het tegenovergestelde." De judoka van Budokan Rotter dam had er zwaar de pé in na af loop. Maar ook niet meer dan dat. Het NK voor senioren is namelijk niet zijn belangrijkste wedstrijd van het seizoen. Sterker nog: zijn seizoen is nog niet eens begonnen. Het toernooi van zaterdag was - ge chargeerd - een mooi voorafje. „Kijk, hoe ik het op dit senio- ren-NK ook gedaan had, het had me niets opgeleverd. Maar dat is anders bij het NK onder 20 jaar, dat begin volgend jaar is. Dat toer nooi bepaalt mijn hele jaar. Doe ik het daar goed, dan mag ik naar A-toernooien en misschien ook naar het EK onder 20 en het WK onder 20." Sinds medio 2008 zit Van 't West ende in een topsportplan van NOCNSF. Hij is toen aangemerkt als een toptalent. Maar tot aan de zomer van dit jaar kon hij daar nog niet volop van profiteren. Hij moest van zijn ouders eerst zijn ha vo-diploma halen. En dus was er geen tijd voor stages in het buiten land en al te veel deelnames aan in ternationale toernooien. Nu studeert Van 't Westende, die dus geslaagd is, commerciële eco nomie aan de topsportacademie in Rotterdam en zit hij op kamers in Hoogvliet. Zijn lesprogramma wordt helemaal aangepast aan zijn trainingstijden en deelnames aan toernooien. Nu gaat de sport dus voor alles en kan hij genieten van alle voordelen die het topsport plan met zich mee brengt. Zoals een stage van tweeënhalve week in Japan. Van 't Westende: „We gaan in december daar naartoe. We trainen eerst een week op de ene universiteit, hebben dan twee dagen rust om naar de Kano Cup te kijken en trainen daarna nog een week op een andere universi teit." Als de Zeeuw dan terug is uit het land waar judo vandaan komt, moet hij klaar zijn voor 2010, een jaar waarin hij wil oogsten in de leeftijdscategorie. Kwartfinale. Tegenstander was Menno Wilod Versprille. Winst op hantai (scheidsrechtersbeslissing). Halve finale. Tegenstander was Dex Elmont. Verlies op ippon (na een yuko voorsprong door strafjes). Strijd om brons. Tegenstander was Toine van Heukelom. Verlies met yuko (twee strafjes). KRUININGEN - Met zijn overtuigen de zege in de Den Inkelcross van Kruiningen zou Tim Pleijte van Dynamica een prima stap gezet hebben naar prolongatie van zijn Zeeuwse crosstitel. „Maar ik denk niet dat ik aan genoeg wedstrijden kom", liet Pleijte weten, aangezien hij deze winter zijn heil gaat zoe ken in de Belgische Lotto-cross- competitie. Daar kan hij op heel wat meer weerstand rekenen dan in het Zeeuwse. „Dit was best een lekkere wedstrijd om weer wat in mijn ritme te komen na een paar weken relatieve rust", voegde de Vlissinger er nog aan toe. Het was gezellig druk op het gras veld van Den Inkel. Vooral bij de pupillen en junioren waren er veel kijkers. Die toeschouwers waren vrijwel allemaal verdwenen toen het hoofdnummer bij de senioren van start ging. Gadegeslagen door vader Pleijte en de juryleden nam Tim Pleijte in zijn race de leiding, nog even gevolgd door junior Neal Bouterse, en stond die niet meer af Achter de koplopers werd leuk ge vochten om de punten door Eric Cappon (De Wielingen), Jesper Francke (Dynamica), Sjaak Luteyn (Loopgroep Pieter de Kei) en de immer strijdbare Erik Goossen (Scheldesport). Goossen was één van de weinige deelnemers in Kruiningen die ook de Kustmara- thon had gelopen. „Ik heb totaal geen last gehad van die loodzware marathon, waarin ik alleen maar heb genoten van het feit dat ik mee kon doen nadat ik al twee keer had moeten afzeggen." Op de meet werd er door master Goossen nog even heftig gesprint met senior Jesper Francke, vorig jaar nog winaar in Kruiningen. De Terneuzenaar was met nipt ver schil de snelste en hij deed daar mee goede zaken om de titel van Pleijte over te nemen. Goossen staat met zijn zege aan de leiding bij de masters H35 en heeft voor het komende winterseizoen nog flink wat leuke wedstrijden op zijn programma staan. Uiter- door Peter Snelders WESTDORPE - Hoewel hij verhin derd was veroverde Jeroen Ferket toch het algeheel kampioenschap van de Stichting Autocross Zee land in de categorie Kevers. Zijn voorsprong was voor aanvang van de laatste wedstrijd van de compe titie al zo groot dat hij onbereik baar geworden was voor de con currentie. De belangstelling voor de laatste cross van het seizoen viel tegen. Op het terrein nabij de Graaf Jans- dijk in Westdorpe was er in som mige categorieën sprake van een zeer karige bezetting. Zo gering zelfs dat Wilco Nieuwenhuijse uit 's-Heer Arendskerke als enige in de 5000CC klasse toerwagens aan de start stond en derhalve met de dagprijs aan de haal ging. Tevens haalde hij op simpele wijze het sei zoenskampioenschap binnen. De regenachtige weersomstandig heden voorafgaand aan de wed strijd waren er deels debet aan dat menigeen in de veronderstelling verkeerde dat de wedstrijd niet door zou gaan. Zij die wel van start gingen maakten er een aardig spektakel van dat bij vlagen bol stond van de spanning. Vooral in de klasse 2000CC voor re giocoureurs was er veel spektakel te zien. Via een turbulente strijd legde Pieter Koeman uit Wolp- haartsdijk ternauwernood beslag op de vierde plaats. Juist voldoen de om concurrent en dagwinnaar Adri Rijk in het totaalklassement achter zich te houden. Ook in de klasse ïöoocc ging het er warmpjes aan toe. Daarin stelde Marco Fieman uit Kortgene de ti De latere winnaar Tim Pleijte neemt resoluut de leiding in Den Inkelcross in Kruiningen. foto Willem Mieras aard is hij ook van de partij als de Zeeuws-Vlaamse marathon op 17 april 2010 wordt gelopen. Sjaak Luteyn was de sterkste bij de masters H45 en Theo den Herder (AV'56) uiteindelijk bij de masters H55. Na 7300 meter moest er gefi nisht worden door deze categorie, maar een rondeteller stuurde Den Herder nog een rondje door. Hij liep hoofdschuddend verder om even later te worden teruggeflo ten. Ondertussen was Willem Wouters (AV'56) al als eerste door de finish gegaan, maar dankzij de alerte tijdjury kreeg Den Herder de juiste tijd en de overwinning toegewezen. Van het geringe aantal vrouwen in de race was Annet van der Linde (AV'56) als master D35 de snelste voor Joleen Jansen (D45, Spado) en Laurey Hey (Dsenioren, Flak- kee). Op de korte cross was er meer be langstelling van de vrouwen. Es ther Platteeuw (Scheldesport) en Marietta van Anrooy pakten de overwinning in hun categorie. Jo- rim Scheele (AV'56) was op dezelf de discipline bij de mannen de ver rassende winnaar voor specialist Edwin Stolk (Flakkee). Michel van de Bos (Delta Sport) won de mas- tercategorie kort. A-junior Neal Bouterse (AV'56) liep sterk en won met slechts drie seconden ver schil van fob de Brouwer (AV'56). tel veilig door in het dagklasse ment als vierde te finishen. De dag zege was voor Jan Vergouw. Sharon van Gent uit Koewacht leg de beslag op een verdienstelijke vijfde plaats. Bij de toerwagens i6oocc liet ]an Zandee uit Biezelinge niets aan duidelijkheid te wensen over. Hij pakte de dagzege en werd daar door tevens op indrukwekkende wijze kampioen. De winst van Peter Balemans uit Oud-Gastel was wel goed voor de dagwinst bij de toerwagens iooocc, maar vol stond niet om de afwezige Kees van Dijk van de seizoenstitel af te houden. Dat gold eveneens voor Bart Strumpel uit Soest. Ook hij ont brak op het appèl. Zijn voorsprong in de klassering was zo ruim dat de dagzege van Ronald Lublink JE:I-,J.. Hoewel de deelname gering was, lieten de deelnemers aan de autocross in Westdorpe fraaie staaltjes stuurmanskunst zien. foto Mark Neelemans hem geen moment in de proble men bracht. Ben de Ridder uit Vlissingen, die ook beslag legde op de dagprijs bij de Kevers, toonde zijn klasse in de superfmale. Daar in hield hij Michaël Menheere en Pieter Koeman achter zich. De rela tief gemakkelijk zege voor De Rid der kwam mede tot stand doordat Menheere en Koeman in aanrij ding kwamen met elkaar. In de publieksklasse domineerden de vrouwen. Jeanine Eversdijk uit Wolphaartsdijk veroverde de dag prijs voor Annie de Groei uit Axel en Hanna Verhelst uit Philippine. door Sjaak Sinke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93