sport 139 De Frel wint dressuur met drachtig paard Mannen BC Vlissingen verliezen wederom Rentmeester pakt ook de De Jonge in Recordregen bij afscheidswedstrijd Zege voor gehavend De Stormvogel HEIKANT Amazone uit Koewacht heeft maar één proef nodig maandag 26 oktober 2009 VLISSINGEN - De basketballers van eerstedivisionist BC Vlissingen slaagden er in hun tweede wed strijd opnieuw niet in om de pun ten in eigen huis te houden. De Vlissingse vrouwen leverden daar entegen een huzarenstukje in de hoofdklasse door met slechts vijf speelsters te winnen van medede butant Deurne Pioniers. Mannen. BC Vlissingen-New Stars 58-73: New Stars trok direct het initiatief naar zich toe en nam een 6-11-voor- sprong. Deze voorsprong werd uit gebouwd naar 19-33, maar een of fensief van de thuisploeg zorgde voor een 35-38- ruststand. In de tweede helft liep de ploeg uit Nieuwegein snel uit .naar 41-50. BC Vlissingen bleef achtervolgen, maar kon de voorsprong van New Stars niet in gevaar brengen. Scores BC Vlissingen: Dorde Karadzic 11, Erwin Hilbert 11, Michel Bosters 10, Emilio Jangbahadoer 7, Allard de Jong 5, Dennis de Paauw 4, Raylin Jime nez 4, Benjamin Steenbeek 2, Sjors van der Poel 2 en Sjoerd van Pelt 2. BC Vlissingen 2-Vlijmscherp 2 66-84: Het tweede mannenteam van BC Vlissingen begon zwak aan de wedstrijd, maar kwam voor rust terug tot 40-46. Na rust sloeg Vlijm scherp in het derde kwart de beslis sende kloof: 51-69. BC Vlissingen sl3agde er daarna niet meer in dit gat kleiner te maken. BC Vlissingen (blauw-wit) verloor in sporthal Baskensburg van New Stars. foto Ruben Oreel W Scores BC Vlissingen 2: Raylin Jime nez 25, Dylan Hofmann 11, Ronny de Troije 9, Edson Jeremias 6, Jeroen de Raaff 6, Dustin van Benthem 5 en Ange- lo Roelands 4. Vrouwen. Deurne Pioniers-BC Vlissingen 71-80: Het Vlissingse team ging fel van start, wat een 4-13-voorsprong opleverde. Deurne Pioniers kwam daarna terug, maar de Vlissingse aanval bleef op volle toeren draaien, waardoor de rust aanbrak bij 26-46. Na de pauze verhoogde de thuisploeg de druk en het ver moeide BC Vlissingen moest toe zien dat het verschil werd terugge bracht tot 64-66. In de laatste vijf minuten verbaasde Vlissingen ie dereen door nog eens gas te geven. Scores BC Vlissingen: Romana de Rid der 24, Melanie Dolfing 22, Linda de Paauw 12, Marjolein de Dreu 12 en Na- non Doeland 10. Springfield-BV Souburg 62-58: De teams hielden elkaar de eerste helft in evenwicht: 26-24. Na de pauze slaagde BV Souburg er niet in om het initiatief naar zich toe te trekken, mede doordat men zich door de arbitrage uit het spel liet halen. Het bleef spannend tot het einde en de thuisploeg trok met 62-58 aan het langste eind Scores BV Souburg: Gitta Zijlma 13, Nathalie Franke 12, Patsy van den Hen gel 12, Ilse Rijnberg 11 en Susan Plas 10. door Aector Dooms HEIKANT - De podiumplaatsen in de dressuurklasse Z2 waren zater dag in Manege Heikant snel ver deeld. Favoriete Stephanie de Frel van de organiserende ruiterclub Hulst behaalde in de eerste proef 217 punten en dat was ruim vol doende voor de winst. De amazone uit Koewacht was vooral nieuwsgierig hoe haar paard Vurona de test zou door staan. „Vurona is drachtig. Daarom moet ik zuinig zijn op dit paard. Natuurlijk wil je in een competitie altijd winnen", zei ze na afloop. De Frel, die haar eerste indoorwed- strijd reed, was bijzonder tevreden met het eerste optreden van Vuro na in Z2. „Ze is piekfijn orde, maar het zal voorlopig een van haar laat ste optredens zijn geweest." De Frel had aan één proef genoeg om de eerste plaats veilig te stel len. Voor de tweede proef meldde ze zich af Nathaly Tijssen legde met Rasandra dankzij een goede tweede proef met 206 punten be slag op de tweede plaats en bleef de Belgische Tess Mertens met Se- reng Tika één punt voor. „Ik rijd nog niet zo lang in de Z2 klasse. Wat dat betreft ben ik een groen tje vergeleken met een routinier Stephanie de Frel als Stephanie. Maar ik ben tevre den, want ik zie Rasandra na de eerste indoorwedstrijd in Westdor- pe verbeteren", verzekerde Tijssen. Tess Mertens maakte haar debuut in Heikant. De 22-jarige amazone uit Antwerpen was onder de in druk van de accommodatie. „Het paard was wat gespannen, maar het is goed gegaan. In Nederland worden de wedstrijden beter geor ganiseerd dan in België. Hier heerst een echte dressuurcultuur", gaf ze haar voorkeur aan. Mertens rijdt als lid van de rijvereniging Beatrix uit Oude Tonge vooral veel dressuurwedstrijden in Brabant. In de klasse Mi was Brigitte Mal tha oppermachtig. De amazone van Honteruiters won met Zidane beide proeven. In de eerste proef haalde de combinatie een hoog rendement, met 196 punten. In de tweede proef was de score tien punten minder (186), maar daar mee bleef ze Vivianne Thijs nog ruimschoots voor. Mirjam Polderman reed in de klas se M2 met Dorado twee constante proeven. De amazone van Weelrui- ters behaalde 180 en 179 punten en was zodoende te sterk voor de con currentie. Ivan van Leuven van Oranjeruiters reed in de klasse Li een sterke eerste proef De ruiter uit Vogelwaarde totaliseerde 206 punten, waar de tegenstanders zich op stuk beten. In de tweede proef kon hij het kunststukje niet herhalen en behaalde de combina tie met 185 punten een bescheiden klassering. De winst in de tweede proef ging naar Birgit Reyniers van PSV Hulst met 186 punten. door Daaf Kasse 'S-GRAVENPOLDER - Martijn Rent meester houdt aardig huis in het Zeeuws damkampioenschap. Vo rig jaar sloot hij een succesvol toer nooi af met zes winstpartijen en in de editie 2009/2010 pakte hij nu al zijn vierde zege. Ook Kees de Jonge was niet opgewassen te gen het sterke positiespel van de ti telhouder. De Souburger verdedigde zich taai en had rond de tijdnoodfase nog steeds uitzicht op een gelijkspel. Hij ging echter in de fout, waarna de dam van Rentmeester een te machtig wapen bleek. Johnny de Leeuw is na zaterdag de enige ach tervolger. In wederzijdse tijdnood vloerde de Goesenaar Niels Roelof- sen, die slachtoffer werd van een forcing. Arjo Kousemaker zag de achterstand op de koploper op lopen tot drie punten. Tegen Rian- ka Rentmeester had hij voortdu rend de beste kansen, maar toen hij in de tweede tijdnoodfase ver keerd sloeg, kon de enige vrouw in de hoofdklasse opgelucht adem halen. Arjo Kousemaker deelt nu de der de plaats met Daaf Kasse. De Mid delburger won in een spectaculai re partij van Jaap Veerhoek. De twee koplopers in de pro motieklasse maakten zaterdag geen fouten. Wim Koppejan ver sloeg Hans van Akkeren en Danny Wattel won door een doorbraak- combinatie van nieuwkomer Arco Berger. In de eerste klasse heeft Aart Slager de beste papieren. De man uit Scherpenisse won van Leen van Schagen en gaat met een punt voorsprong op Rinie Brasser aan de leiding. Jaap Verstraate uit Oostkapelle verstevigde zijn eerste plaats in de tweede klasse met zijn derde overwinning op rij. door Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - De afscheidswed strijd van Wim en Diny Buijs had niet beter kunnen zijn. De tweede hoofdklassewedstrijden in het Vrijburgbad te Vlissingen waren voor de Zeeuwse zwemmers bij zonder succesvol. Wim en Diny Buijs namen bij de ze zwemwedstrijden afscheid als official van de Koninklijke Neder landse Zwembond. Opgeteld heb ben beiden samen negentig jaar dienst gedaan als official. Wim deed het 48 jaar, Diny 42 jaar. Gis teren was het de laatste dag waar op zij een officiële bondstaak had den. Sportief gezien waren de wedstrij den ook succesvol. In totaal kwa men de zwemmers van Schelde- stroom, De Schelde, Luctor et Emergo en De Stormvogel tot 177 verbeteringen van de persoonlijke records. Toppers waren Romy Hoogend- ijk, Steven Uijl, Sonny Corré, Cas per Zwier, Simon Edenburg, Björn Scherbeijn, Bas van Houwe- lingen, Merel van der Ent, Manon Minneboo, Savannah Leenheer en Judith Stap, die zich allen op één of meerdere nummers kwalificeer den voor het jeugd- of senio- ren-NK. Ook de Zeeuwse records bleven niet allemaal staan in Vlissingen. Bas van Houwelingen zette het re cord voor zeventienjarigen op de 100 vrij scherper: 53,48 seconden. Op datzelfde onderdeel snelde Ju dith Stap naar 57,61 seconden. Zij pakte ook de provinciale records op de 100 rug (1.03,86) en 50 vlin der (29,06). Op de zwemmijl waren Sonny Corré (16.59,13, voor het eerst on der de 17 minuten) en Casper Zwier (19.31,08) op dreef. Björn Scherbeijn stal de show op de 200 school met 2.37,67 en was snel op de 100 rug (i-°7>87). Savannah Leenheer verbeterde het Zeeuws record op de zoo school voor der tienjarigen: 2.49,86. Na afloop van de zwemwedstrij den werden Wim en Diny Buijs namens De Stormvogel en de KNZB Kring Zeeland nog in het zonnetje gezet. Diny Buijs ont ving tenslotte van de KNZB het Ere-offïcial teken. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpoloteams van De Stormvogel uit Vlissingen hadden zaterdag personele proble men. Toch boekten ze prima resul taten: zowel het eerste als het tweede team won. SWNZ-De Stormvogel 6-10: Vanaf het begin speelde De Storm vogel, met de zestienjarige Bas Mechielsen onder de lat, een so lide wedstrijd. De Vlissingse ploeg nam al in de eerste periode een 1-4-voorsprong. Toen het hal verwege de tweede periode 1-6 was, leek er geen vuiltje aan de lucht. Maar SWNZ knokte zich te rug tot 3-6 halverwege. De Stormvogel bleef onder druk staan en SWNZ kwam zelfs terug tot 5-7 Net op tijd keerde de rust terug in het spel van de gasten. Die namen het heft weer in handen en ver grootten de marge tot 6-io. Scores De Stormvogel: Lennart Swennen 3, Martijn Mechielsen en Chris van de Draai 2 en Jeroen Piek, Sjoerd Leijnse en Jasper Rowen- dal 1. DIO 2-De Stormvogel 2 7-8. Scores De Stormvogel 2: Dennis van de Ketterij 4, Frank Leijnse 2 en Frenske Eijzermans en Ad van't Wes- tende 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91