EMM-trein dendert over Dongen heen 3 81 s Hage mist tegenstand op moddercircuit Vlissingen Voorzitter Souburg gaat hoofdprijs aan de haal Seolto slaat na rust tegen Togo toe Wim Besuijen eerste in mannen 55+ IJsebaert nummer één in Hulsterlooloop Hoog moyenne helpt Peter de Bree niet Delta Sport blijft zonder puntverlies maandag 26 oktober 2009 OOST-SOUBURG - Albert Vermue is winnaar ge worden van het 1800 min toernooi in Oost-Sou burg. De voorzitter van de organiserende vereni ging bleef de concurrenten ruim de baas en pak te met een honderd-procentscore de hoofdprijs. Het 1800 min toernooi is voor spelers met een ra ting onder de 1800. Alex Jonkheer (foto, links) was met een speelsterkte van 1799 de grote favo riet. Maar de Middelburger kon geen potten bre ken en moest zich tevreden zijn met een plaats in de middenmoot. Michael Wise titelverdediger moest lijdzaam toezien hoe hij zijn titel kwijt raakte. Albert Vermue was heer en meester. In het onderlinge duel met Wise leek de Sou burg-preses even in de problemen te komen, maar na een foutief stukoffer van Wise was het gedaan. Eindstand na 7 ronden: 1. Albert Vermue 7,0, 2. Joey van de Braak 5,5, 3. Michael Wise 5,0, 4. Jean-Pierre van Gemert, Vincent Sleuyter, Maxim le Clercq 4,5. foto Ruben Oreel door Herman Heuvink VLISSINGEN - Pluvius had ervoor ge zorgd dat bij de laatste clubcross van dit seizoen bij MSV De Uitlaat er zelfs stemmen opgingen om na de pauze niet meer verder te gaan. De meeste crossers wilden daar echter niets van weten, waardoor toch nog het complete programma afgewerkt werd. Door het geringe aantal inschrij vingen werd er wel een aantal klas sen samengevoegd. Stefan Hage uit Goes was de sterk ste bij de senioren. Tegenstand van betekenis had hij niet. Komen de week zal hij aan een eerder op gelopen knieblessure worden be handeld in een kliniek in het Belgische Eeklo. Een aantal maan den zal hij daarna moeten revalide ren. Bij de 65 cc was er aan spanning geen gebrek. In beide manches le verden Bart Klijn uit Ouddorp en Jordan Lee van Maaren uit Vlissin gen bij de grote wielen een strijd om de eerste plaats van start tot fi nish. Uiteindelijk schreef Klijn bei de heats met minimale voor sprong op zijn naam. In de eind stand werden Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke en Troy van de Ketterij uit Vlissingen vijfde en zes de. Bij de kleine wielen was de winst voor Michan Fase uit St. Maartensdijk. De 85 cc leverde bij de grote wielen in het dagklassement een overwinning op voor Mike Beek- ers uit Etten-Leur. De Brabander bleef een uitstekende Lukas de Rui ter uit Wolphaartsdijk, winnaar van de eerste manche, en Björn Oreel uit Oost-Souburg nipt voor. Bij de kleine wielen haalde Guido Boone uit Oost-Souburg met twee tweede plaatsen de dagwinst bin nen. Beide manchewinnaars Van Strien en Van Wanrooij kenden een slechtere andere manche. Bij de veteranen was opnieuw My- kel van de Goor uit Vlissingen de sterkste. Op het podium werd hij vergezeld door zijn plaatsgenoot Ben Verschoor en Jaques van Put ten uit Wemeldinge. Bij de MX 1 junioren werd Danny Hage uit Sint Annaland winnaar. Siemon Bezuijen uit Ouddorp won de MX 2 junioren voor Thijs Klippel uit Stavenisse en Koen Jansen uit Kruiningen. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Wat Dongen giste ren in sporthal de Nassaulaan te gen EMM liet zien, belooft voor de Brabanders niet veel goeds voor de rest van de competitie. De Bra bantse handballers keken al na tien minuten tegen een flinke ach terstand aan: 10-4. De handdoek werd vervolgens al snel geworpen. Aan de andere kant vierde EMM stiekem zijn eerste feestje. De equipe van Hans Dierickx had er ook alle reden toe. Als een snel trein denderde het Middelburgse team over de concurrent heen: 33-16. Als het vizier zo scherp blijft staan als gisteren in eigen huis, dan zou de competitie best eens heel interessant kunnen worden. De concurrentie in de tweede klas se is gewaarschuwd. Want het trio Marcello Tax (10 treffers), Ben Alexandere (9) en Jordy Loo (7) zijn sinds de competitiestart aan vallend al flink aan de weg aan het timmeren. Het drietal was gisteren ongenaakbaar voor de hekkenslui ter van de tweede klasse. Soms had het duel meer weg van een hardloopwedstrijd dan een potje handbal, want het tempo lag behoorlijk hoog. EMM verschafte zich legio kansen. „Ik ben blij met wat er vanmiddag gecreëerd is", zei Dierickx. „Maar de marge had bij de pauze al vele malen groter moeten zijn dan 18-10." Na de pauze werd de marge snel uitgebouwd. Dongen legde EMM geen strobreed in de weg. Al werd het nog wel even geprobeerd met mandekking op Jordy Loo, maar ook dat bleek geen succes. Scores: Marcello Tax 10, Ben Alexan dere 9, Jordy Loo 7, Wally Houtepen, Jerry Aèrtssen 2, Prosper Minnaert en Tim Schot en Herco Ramstijn 1. Vrouwen. Dongen-EMM 24-14:. Keuzeheer Auke van Hinte is doorgaans niet zo snel onder de indruk van de concurrentie. De onlangs aange trokken trainer gaat liever uit van eigen kracht. Dat beeld veranderde ook niet na de behoorlijke afstraf fing bij de voorlopige koploper Dongen. „De nederlaag was ge woon terecht. Dongen heeft een aardig team. Maar in Middelburg gaan ze het moeilijk krijgen. Dat kan ik verzekeren." Flinke streep door de rekening was het uitvallen van opbouwster Ma rieke Riemens. Voor de pauze kreeg ze een flinke tik en raakte uit balans. Een knieblessure was het gevolg. EMM kon het spoor van de lijstaan voerder een helft bijbenen: 12-10. Daarna was het snel over. De dek king bleef hard en ongenaakbaar. Van Hinte:,,We hadden niet kun nen winnen, maar er werd in mijn ogen te veel getolereerd." Scores: Petula Brasser 4, Anouyk Cas- tenmiller 3, Danielle Carol en Ariska Tax 2,Marieke Riemens, Xaira Nijsen en Anke Snoeck. GOES De korfballers van Seolto uit Vlis singen hebben het inhaalduel in de derde klasse gewonnen van Togo. In Goes werd het 7-8. Na twee vlotte doelpunten (1-1) stonden zowel beide achttallen een halfuur droog. Seolto was onzuiver in de afronding. Na rust (2-3) de den de twee teams verdedigend niet voor elkaar onder. Aanvallend waren de bezoekers lang de baas: 2-6. Daarna kwam Togo nog gevaar lijk terug. Scores Seolto: Tom Harthoorn 4, Mariëlle Francke, Chris Mol, Dennis Goe- degebuur, Ralf Dourlein 1. DORDRECHT l Atleet Wim Besuijen is gisteren ne gende geworden bij de mannen 55+ in de Drechtstedenloop in Dor drecht. De Middelburger klokte op I de halve marathon 1.26.01 uur. Plaatsgenoot John Guequierre werd in dezelfde categorie vijfde met 1.31.43. Met die tijd moest hij twee secon den toegeven op Marius Besuijen, die negende werd bij de mannen 45+- Marije Besuijen liep in Dordrecht de 10 kilometer. Zij finishte in 51.40 minuten. NIEUW-NAMEN De Belg Filip van Goethem heeft za terdag in Nieuw-Namen de Hulster- looloop gewonnen. Hij won de wedstrijd over 12.500 meter in 47.01 minuten. Daarmee bleef hij de nummer twee, zijn landgenoot Nico Ros, vijftien tellen voor. Bij de vrouwen won Ingrid IJse baert uit Hulst. Zij klokte 53.07 mi nuten en was daarmee ruim drie minuten sneller dan de concurren tie. De Belgische Irena Pieters fi nishte in 56.15. AMEIDE Het kaderteam 's Lands Welvaren moest in het Wapen van Ameide een 6-2-nederlaag accepteren tegen 't Wapen P.Vink 1. Het was de twee de nederlaag op rij voor de Beve- landse ploeg. Peter de Bree verloor zijn partij, ho- wel hij zijn beste moyenne van dit seizoen neerzette (17.00 in het 57/1). Danny en Sjaak Walhout ver loren ook. Jaap Hameling redde de eer met een knappe overwinning (130 38/2 in 4 beurten). ZIERIKZEE Ook na drie speelrondes zijn de handballers van Delta Sport nog steeds zonder puntverlies. Gisteren was Groene Ster uit Zevenbergen een maatje te klein voor de ploeg uit Zierikzee: 30-21. Een betere competitiestart had Delta Sport zich nauwelijks kunnen wensen, maar binnen enkele weken zal duidelijk zijn waar de ploeg uit Zierikzee daadwerkelijk staat Dan staan de ontmoetingen met Habo'95 en Witte Ster 2, de twee naaste belagers, op het pro- gramma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 90