81 buitenland '239 KRAS.NL. Nieuwe raket Nasa 'is ramp' Slachting door Regering Merkel II 1691 1791 KERST- en NIEUWJAARSREIZEN Buffel oorzaak van dodelijk treinongeval 1 waarom zou je meer betalen AANSLAGEN Regering Irak meldt 132 doden bij Intens verdriet BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 is ffi maandag 26 oktober 2009 Vier de feestdagen met KRAS.NL! Wij nemen u in de gezellige decembermaand mee naar de leukste vakantiebestemmingen. Of u nu kiest voor een bestemming in eigen land of in één van onze buurlanden, een hotelovernachting, ontbijt en vele feestelijke extra's zijn inbegrepen. Vraag onze gratis kerst- en nieuwjaarsreizen brochure aan of kijk op www.kras.nl Vanaf 4 dgn SAUERLAND i Vertrekdatum: donderdag 24 december verblijf in 4-sterren Mercure Hotel Hagen ontbijt, dinerbuffet op 24/12, galabuffet op 25/12 en specialiteitenbuffet op 26/12 tips in de omgeving: het bergstadje Altena, de grootste stad van het Ruhrgebied Dort mund en het oude vestingstadje Attendorn - - S 8 m- I W, Zie www.kras.nl/12022 vanaf Vertrekdatum: woensdag 23 december verblijf in 3-sterren Hotel Jembo Park ontbijt, 3-gangen diner 23-24/12,5-gangen diner 25/12 en 4-gangen diner 26/12 tips in de omgeving: Weimar, Erfurt met de prachtige middeleeuwse gebouwen, Naum- berg en Rudolstadt Zie www.kras.nl/12011 Vertrekdatum: woensdag 23 december verblijf in 4-sterren NH Leeuwenhorst ontbijt, dinerbuffet op 24/12 en luxe kerstdinerbuffet op 25-26/12 tips in de omgeving: De Zuid-Hollandse kust, Haarlem, Den Haag, onze hoofdstad Amsterdam en Leiden vanaf Vertrekdata: 24-30 december verblijf in 5-sterren Hilton Luxemburg Hotel ontbijt, kerstdiners op 25-26/12 en buffet galadiner op 31/12 (afhankelijk van uw vertrekdatum) tips in de omgeving: Mullerthal, het zeer oude Echternach, Vianden en Trier Vertrekdatum: woensdag 23 december verblijf in 4-sterren Courtyard by Marriott Brussels ontbijt, 3-gangendiner op 23-24/12, 5-gan- gendiner 25/12 en dinerbuffet op 26/12 tips in de omgeving: Brugge, Gent, Antwer pen en Dinant Zie www.kras.nl/12070 Exclusief reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht) De rekenkamer van de VS vreest een ramp als Nasa haar nieuwe raket Ares I lan ceert. Een adviescommissie raadt aan het project te stop pen. Toch zet Nasa door. De Amerikaanse ruimte vaartorganisatie Nasa houdt morgen de eer ste grote proef met de de raket die de spaceshuttie moet opvolgen. Voor de proef wordt een Ares I-ra- ket gelanceerd vanaf de basis Cape Canaveral in Florida, zonder be manning. Na enkele minuten zal die dan in de Atlantische Oceaan storten van een hoogte van 45 kilo meter. Als de raket veilig van de grond komt, geldt de proef als ge slaagd. Of dat gebeurt, is zeer de vraag. In een vernietigend rapport schreef de Amerikaanse rekenkamer vori ge maand dat het ontwerp van de raket volkomen onveilig is. Harde wind kan de Ares I bij de lancering bijvoorbeeld uit koers blazen, tegen de lanceertoren aan. „In dat geval kan die ontploffen, met een ravage tot gevolg." Afgelopen week kwam daar kri tiek bij van de commissie die de Amerikaanse regering, verreweg de belangrijkste geldschieter van de Nasa, adviseert over ruimte vaartbeleid. Het panel suggereert de stekker uit het Ares-project te trekken. In plaats van de nieuwe raket zou de Nasa samen met het bedrijfsleven een 'ruimtetaxi' moe ten ontwikkelen. Die kost volgens de commissie minder en is eerder klaar dan de Ares I. Ruimtevaartoganisatie Nasa blijft naar buiten toe achter het project staan. Rond 2015 moet voor het eerst een Ares I met bemanning de ruimte ingaan, zo is de bedoe ling. Bloedigste aanslagen in Irak in twee jaar. Tientallen doden, honderden gewonden. Straten Bagdad bezaaid met le dematen. Beschuldigingen aan Al Qaida, Baathpartij en Syrië. BAGDAD - Terroristen hebben giste ren in Bagdad de bloedigste aansla gen in Irak in ruim twee jaar tijd gepleegd. Volgens de politie kwa men zeker 132 mensen om het le ven door zware bomexplosies bij twee regeringsgebouwen in de Iraakse hoofdstad. Er vielen meer dan vijfhonderd gewonden. Een regeringswoordvoerder zei dat buitenlandse strijders van het ter reurnetwerk Al Qaida en/of leden van de Baathpartij van de voorma lige dictator Saddam Hussein ach ter de terreuracties zaten. Andere Iraakse functionarissen beschuldig den buurland Syrië. De explosies volgden kort op el kaar in de ochtendspits toen er veel mensen op straat waren. Eerst ontplofte een autobom bij het mi nisterie van Justitie. Enkele minu ten later gevolgd door een auto bom bij het bestuursgebouw van de provincie Bagdad. De straten rond de gebouwen in de Groene Zone, het zwaarbeveilig de bestuurscentrum van Bagdad, lagen volgens ooggetuigen bezaaid SILIGURI - Een vrouw zit bij de smeu lende restanten van haar huis en treurt over het verlies van haar twee kinderen, die om het leven kwamen bij een brand in de sloppen van Siliguri. Intens verdriet over een CAIRO - Een dolende waterbuffel heeft in Egypte een treinongeluk veroorzaakt, waardoor achttien mensen zijn omgekomen. Dat heeft het ministerie van Volksge zondheid gisteren bekendgemaakt. Bij het ongeluk ten zuiden van Cai ro vielen 39 gewonden. De waterbuffel liep zaterdagavond over spoorrails waarover een passa- gierstrein reed. De treinbestuurder probeerde te stoppen maar raakte de buffel. Volgens ooggetuigen werd ook de eigenaar van de buf fel geraakt. Een tweede trein reed vervolgens met volle snelheid van achter in op de stilstaande trein. Waterbuffels komen veel voor in landelijke gebieden in Egypte. door onze correspondent Oene van der Wal BERLIJN - De nieuwe Duitse rege ringscoalitie zet zoals de deelne mende partijen hadden beloofd in op lastenverlaging. Eergisteren pre senteerden de partijleiders van de christen-democratische CDU/CSU en de liberale FDP hun regeerak- kogrd in Berlijn. Daarin is een las tenverlichting voorzien van 24 mil jard euro voor gezinnen en bedrij ven. De nieuwe Duitse regering wordt in de houdgreep gehouden door de financiële en economische cri sis. Die heeft reusachtige gaten ge slagen in de staatsfinanciën. De ko mende twee regeringsjaren staan daarom in het teken van crisisbe- strijding, kondigde bondskanselier Angela Merkel (55) aan. „We wil len moedig de toekomst in", zei Merkel. „We verhogen geen belas tingen en premies, maar zetten in op groei en ontlasten de burger." De partijen hadden na de verkie zingen van 27 september maar drie weken nodig om het eens te worden. De liberale voorman Gui- do Westerwelle (47), die vice-kan- selier en minister van Buitenland se Zaken wordt, sprak van 'een nieuw begin met nieuw denken, een werkelijke verandering'. De ti tel van het 124 pagina's tellende re geerakkoord is: 'Groei, Onderwijs, Samenhang'. Werkgevers toonden zich vooral

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8