ademhalen sport 135 Jong Ambon zorgt voor stunt in tweede ronde van bekertoernooi Walcheren ligt voor op schema Baas mag slechts trainen maandag 26 oktober 2009 W Marinus Baas verliet in de voorbereiding Kloetinge na een conflict. De aanvaller traint sinds die tijd bij Arne- muiden. De voetbalbond verleent hem dit seizoen ech ter geen overschrijving meer en dus moet hij het doen met de trainingen op dinsdag- en donderdagavond. door Jan Dagevos ARNEMUIDEN - Arnemuiden gaf za terdag een teken van leven af De Walcherse ploeg boekte na twee ge lijke spelen en vier verliespartijen eindelijk winst. Arnemuiden ver liet door een 2-i-zege op Veere de laatste plaats in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. De wijze waarop de zege werd be haald, gaf naderhand nog de mees te voldoening en bood houvast voor het vervolg van de competi tie. Arnemuiden moest in het Wal cherse onderonsje bijna een uur lang met tien man spelen, nadat Marvin Meerman voor een onbe suisde tackle op Theo van Tatenho- ve de rode kaart had gekregen. Ar nemuiden was even van slag in die fase, zag Veere toen ook langszij ko men, maar herstelde zich in de tweede helft. De thuisploeg speel de compact, loerde op de counter en sloeg eenmaal via invaller Arjen Reijnoudt keihard toe. „Ik ben trots op mijn spelers", zei Henk Ottens. „We hebben het tac tisch goed gedaan na rust en we hebben er keihard voor gestreden. Als je dan wint, is dat goed voor het zelfvertrouwen. Dit hadden we nodig, al speelden we de afgelopen weken niet zo slecht hoor." Arnemuiden speelde voor rust met flair, combineerde aardig en bezorg de de zwakke defensie van Veere de nodige hoofdbrekens. Jarco Sie- reveld was de aanjager bij Arnemui den. Hij was beweeglijk, voortdu rend aanspeelbaar en dook vaak dreigend op voor het doel van Veere-doelman Carlo Kerkhove. In de zeventiende minuut kwam Ar nemuiden op ï-o. Na een vloeien de aanval over links kwam de bal terecht bij Siereveld, die de bal hard in de hoek schoot. Hierna had Arnemuiden de wed strijd al in een vroegtijdig stadium door Jos van Belzen in het slot kunnen gooien, maar ]oab Ventevogel kopte op de lat en Maarten Brassers kopbal werd gepa reerd door keepei1 Kerkhove. Veere stelde er in eerste instantie weinig tegenover. De ploeg speelde zonder zelfvertrouwen en overtui ging. Slechts één keer veerde het elftal op, toen Marcel Corbijn in het strafschopgebied ten val werd gebracht. Scheidsrechter Jobse zag er echter geen strafschop in. Veere had geluk dat Arnemuiden- verdediger Marvin Meerman hier na over de schreef ging. In al zijn enthousiasme gleed hij veel te hard in en raakte Van Tatenhove vol. De arbiter kende geen enkele twijfel en toonde de speler in de 38e mi nuut de rode kaart. Veere profiteer de kort daarna. Joab Ventevogel ver keek zich op een lange bal van Gio vanni Wattel, waarna Joachim Cor- nelisse in de 42e minuut de bal langs Arnemuiden-doelman Niels Meesen kon schieten: 1-1. „Daarna hadden we het met elf te gen tien voetballend op moeten lossen", zei Veere-trainer Wil Wijn- ands, „maar in plaats van het veld breed te houden en de bal rond te spelen, pompten we de ballen er al leen maar in." Arnemuiden voer er wel bij, zeker nadat Arjen Reijnoudt in de zestig ste minuut de bal uit een voorzet van Maarten Brasser bij de tweede pal had binnengetikt. Veere drong wel aan, maar slechts één keer was de ploeg echt dicht bij de gelijkma ker. Dat was toen Joey van Zalen de bal tegen de lat kopte. Arnemuiden-Veere 2-1 (1-1). 17. Jar co Siereveld 1 -0, 42. Joachim Cornelis- se 1 -160. Arjen Reijnoudt 2-1 Scheidsrechter: M. Jobse (Middelburg). Gele kaart: Maarten Brasser, Yannick Schaier (Arnemuiden), Ruben de Looff, Theo van Tatenhove, Joey van Zalen (allen Veere). Aantal toeschouwers: 250. VUSSINGEN - Jong Ambon zorgde voor een stunt in de tweede ronde van het districts bekertoernooi. De Middelburgse formatie won na strafschoppen van derdeklasser Aardenburg. Na de reguliere speel tijd was het 3-3. Aardenburg-Jong Ambon 3-3: Bij de thuisploeg werden zes basisspe lers niet opgesteld met het oog op de belangrijke wedstrijd van vol gende week waarin een periodeti- tel behaald kan worden. Jong Am- bon was sterker en liep via treffers van Levi Waisapy en James Beije (2) uit naar 0-3. Nadat Niek van Sprundel bij Aardenburg als inval ler het veld had betreden werd het binnen twintig minuten gelijk door doelpunten van Jelle de Vreeze en Niek van Sprundel (2x). Omdat de Middelburgers de straf schoppen beter namen (4-5) gaan zij door naar de volgende ronde. Zeeland Sport-Vlissingen 1-4: In deze Vlissingse derby waren de be zoekers de hele wedstrijd sterker en kregen zij ook de meeste kan sen. Toch kende de wedstrijd een verrassend begin toen Samuel San- derse de vijfdeklasser op voor sprong bracht: 1-0. Nog voor rust bracht Jonathan Constancia de eer steklassers langszij: 1-1. In de tweede helft werd het al snel 1-2 door een rake kopbal van Si- nan Coban, waarna Vlissingen ver der uitliep naar 1-4 door treffers van Rudley St Jago en Raymond Wolff Hontenisse-RCS 1-4: Vooraf was er bij Hontenisse wat angst voor de tegenstander, mede door het ontbreken van vijf basisspelers en de 7-1-zege van de Souburgers eer der deze week op Axel. RCS had in de eerste helft vanaf het begin het initiatief en halverwege stond het dan ook verdiend 0-3 door tref fers van Sigrell Burnet (2x) en Ste ven Visser. Een vooral dankzij aan voerder Peter van Dijk goed" geor ganiseerd spelend Hontenisse zet te de bezoekers na rust meer on der druk. Dit leidde tot een tegen treffer van Jasper Dophemont (1-3) die toch wel wat onrust bij James Beije RCS bracht. Kort voor tijd liepen de gasten echter verder uit naar 1-4 door een treffer van Gérard de Nooijer. Patrijzen-Zierikzee 1-1, Patrijzen wint strafschoppenserie met 5-4: Derdeklasser Zierikzee trof in 's-Heerenhoek een op en top ge motiveerde vierdeklasser tegen over zich, die voetballend met vla gen de bovenliggende partij was. Via Gabriël Sapulete en Edwin Ca- pello kreeg Patrijzen voor rust goe de kansen en was Zierikzee via Frank van der Helm en Patrick Roggeband gevaarlijk. Voor Zierik- zee-trainer Marco Groeneveld krijgt het duel nog een staartje, want arbiter De Jong stuurde de trainer na commentaar op de lei ding in de 33e minuut met rood naar de tribune. Na rust kreeg Zierikzee meer grip op het spel, maar een handsbal van Leon Sinke leidde tot een straf schop voor Patrijzen. Vanaf de stip scoorde Capello in de 77e minuut de 1-0. Via Benjamin Verwest, die een vrije trap in de 8ië minuut in de kruising schoot, kwam Zierik zee toch nog aan 1-1. In de straf schoppenserie ontpopte Patrij zen-doelman Dries Dijkman zich als de held van de middag. Hij stopte strafschoppen van Verwest en Elmar Verhage. Dijkman: „Het blijft een loterij. Ik zag die laatste bal op me afkomen én kreeg mijn hand er tegen." Heinkenszand-FC Dauwendaele 0-6: FC Dauwendaele opende na acht minuten de score. Jasper Leu- velink scoorde na voorbereidend werk van Joran Moes. Heinkens- zand kreeg enkele kansjes op de ge lijkmaker, maar kort voor rust kwam FC Dauwendaele op een o-2-voorsprong. Een inzet van Francis Langemaire werd door keeper Martijn Simonse in zijn ei gen doel gewerkt. Na een uur moest de thuisclub met tien man verder toen een speler géblesseerd uitviel en trai ner Ermo Cappon al drie keer had gewisseld. Met elf tegen tien lie pen de Middelburgers nog uit naar 0-6 via Stefan Joosse, Peter van Gorssel en Jorrit Schuurman (tweemaal). Duiveland-Kloetinge 0-5: Duive- land kreeg zaterdag een indruk van het voetbal in de eerste klasse. De koploper uit de tweede klasse was in de tweede bekerronde kans loos tegen Kloetinge. In Ooster- land werd het 0-5. Voor Kloetinge waren Niels Kole (twee keer), Etiënne Mallie, Daan Esser en Lau rens de Maat trefzeker. Terneuzense Boys-Zaamslag 0-1: Een bekerpoule met daarin Vlissingen en Hoek overleven is vooral aardig als je er daarna een positief vervolg aan geeft. Eer steklasser Terneuzense Boys slaag de daar zaterdagmiddag op eigen veld niet in. Tegen het één klasse lager spelende Zaamslag ging de kwakkelende formatie van trainer Karl Vergouwen in een matig duel om de districtsbeker met 1-0 on deruit. De enige treffer viel pas laat. In de 88e minuut werd Ad Verlinde de matchwinnaar. Karakteristieken overige wedstrij den. Sluis-Breskens 3-0 (2-0). Patrick Vinke 1-0 en 2-0, Koen Quaak 3-0. Wolfaartsdijk-Hoek 2 1-1 (1-0). Tom Kloet 1-0, Marco Hamelink 1-1. Wolf- aartsdijk wint na strafschoppen (6-5). Noordhoek-Tholense Boys 1-3 (0-1). David Abecassis 0-1, Reinier de Groen 0-2, Reinier de Groen 0-3, Jos van Schendel 1-3. Alberto Conde Morgado (rechts) wordt op de huid gezeten door Robbert Beilo van Walcheren. foto Ruben Oreel door Jan Dagevos MIDDELBURG - Walcheren is dit voetbalseizoen een nieuwe weg in geslagen. De zondag-vierdeklasseï kiest meer dan ooit voor de jeugd. Het heeft de Vlissingse club tot nu toe nog geen windeieren gelegd. De ploeg van trainer René van Herpen heeft in de vierde klasse A de minste verliespunten (6 duels, 16 punten) en gisteren kwam daar de bekerwinst (1-2) op Zeelandia Middelburg bij. „Ik ben trots op de ze ploeg", zei de oefenmeester gis termiddag. Van Herpen: „Onze doelstelling voor dit seizoen is een plek in het linkerrijtje en hopen op een perio- detitel. Maar tot nu toe gaat het bo ven verwachting. We hebben al meer stappen gezet dan ik ver wacht had." De gemiddelde leeftijd van de hoofdmacht van Walcheren ligt dit seizoen rond de 23 jaar. Opval lend hierbij is dat enkele jeugdspe lers (Mark van Eijk, Robbert Beilo en Daryl Hollander) vanuit de B-junioren meteen zijn doorge schoven naar het eerste elftal. „We willen bouwen aan een team voor de toekomst", aldus de trainer. Mark van der Eijk en Robbert Bei lo waren ook in de bekerwedstrijd tegen Zeelandia Middelburg basis spelers en hielden zich meer dan staande in het treffen. Beilo was belast met de bewaking van spits Alberto Conde Morgado en' deed dat naar behoren. Slechts één keer ging hij in de fout. Dat was in de 27e minuut. Beilo verloor de aanvaller van Zee landia Middelburg even uit het oog en prompt stond Conde Mor gado vrij voor doelman Robin Jille- ba. De spits stifte de bal over de keeper en bracht de thuisploeg ge heel tegen de verhouding op 1-0. Het was tot dan toe Walcheren ge weest dat het spel had gedicteerd en met prima combinatievoetbal Zeelandia Middelburg het leven zuur had gemaakt. Vincent de Rij ke had Walcheren in de beginfase ook op voorsprong moeten zetten, maar hij faalde tot twee keer toe. Zeelandia Middelburg-doelman Dylan Gerritsen bracht tweemaal redding. Toch kwam Walcheren voor rust nog aan twee doelpunten. Mark van der Eijk haalde in de 36e mi nuut vernietigend uit en schoot via de binnenkant van de paal raak. Het mooiste werd voor het laatst bewaard. In de 45e minuut kwam Walcheren tot een prachti ge aanval over links, waarbij Ste fan Babic als eindstation fungeer de. De vroegere spits van Vlissin gen At schoot prachtig raak. In de tweede helft haalde het elftal niet meer het niveau van de eerste helft, maar de ploeg bleef simpel overeind. Zeelandia Middelburg stelde hevig teleur in de bekerwedstrijd en dat deed trainer Roy Hendriksen pijn. „Ik heb in de rust niks inhoude lijks gezegd. De instelling was niet goed en dan kun je nooit wedstrij den winnen. Na rust hebben we ons nog wel enigszins hersteld, maar het was te laat. Ik hoop dat dit een wijze les is met het oog op de competitiewedstrijd van volgen de week tegen Meto." Zeelandia Middelburg-Walcheren 1-2 (1-2). 27. Alberto Conde Morgado 1-0, 36. Mark van Eijk 1-1, 45. Stefan Babic 1-2. Scheidsrechter: R. Lijsenaar (Terneu- zen). Gele kaart: Robbert Beilo en Ste fan Babic (beiden Walcheren). Aantal toeschouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87