Arnemuiden kan opgelucht 341 sport Arnemuiden en TTC Middelburg sme^dle^ voeren samen de ranglijst aan 'open volgende MZVC komt pas na rust op gang bekerronde mis Huzarenstukje Schweertman in Dronten Onverwachte nederlaag FC Dauwendaele Hekkensluiter Arnemuiden boekte zaterdag de eerste competitiezege. De equipe van trainer Arnemuiden incasseerde de tweede rode kaart van de competi- Henk Ottens versloeg Veere met 2~1. kwam Jesper Poortvliet tegen FC Dauwendaele hetzelfde. ARNEMUIDEN-VEERE r r tie. Marvin Meerman werd van het veld gestuurd. Eerder over- Maarten Brasser (links) vecht een duel uit met Marcel Corbijn van Veere. foto Ruben Oreel maandag 26 oktober 2009 DRONTEN - De Koudekerkse squas her Piëdro Schweertman heeft gis teren in de finale hard moeten werken voor een toernooizege in Dronten. De 26-jarige internatio nal had de hoofdprijs pas binnen na een 13-11-zege in de vijfde en beslissende game. De Walcherse nummer 131 van de mondiale ranglijst speelde in de eindstrijd van het toernooi op de Wilson Tour tegen Steve Finitsis, de Australische nummer 87 van de wereld. Om en om wonnen ze de games. De eerste ging met 11-5 naar Schweertman, de tweede met 11-8 naar Finitsis. De andere drie eindigden alle in 13-11. De Koudekerkenaar was in de fina le gekomen door zeges op Kim Are Killingberg en Michael Ernst. Hij won beide duels met 3-0. MIDDELBURG - Na de ruime zeges op Magica (22-4) en Kanja/'t HvG (7-3) gingen de zaalvoetballers van FC Dauwendaele onverwachts on deruit in de uitwedstrijd tegen Bristol T/B-Fit. In Roosendaal werd het tegen de nummer vier van de ranglijst 3-2. De wedstrijd begon slecht voor de Middelburgers. Drie counters bete kenden ook drie tegendoelpunten. In de tweede helft scoorde Jesper de Vlieger nog wel twee keer te gen, maar daarna bleek Bristol niet meer bereid om iets weg te geven. MIDDELBURG - De voetballers van zaterdag-derdeklasser MZVC wa ren pas na rust fel in het duel met 's-Heer Arendskerke. Maar de Middelburgers slaagden er niet meer in te winnen. Domburg klop te SVD. 's-Heer Arendskerke-MZVC 2-0: De eerste helft was volledig voor Arendskerke, dat na een kwartier de score opende via Henry van Gilst. De thuisclub liet kansen op een grotere voorsprong onbenut. In de tweede helft was MZVC fa natieker en was er meer evenwicht in de partij. Tien minuten voor tijd counterde Arendskerke naar een 2-o-voorsprong. Michiel Bouw man nam het doelpunt voor zijn rekening. SVD-Domburg 1-4: SVD-doel- man Rens Groefsema was de uit blinker in Driewegen. De keeper kon echter niet voorkomen dat zijn ploeg met een 1-4-nederlaag van het veld stapte. Ronald Hen- drikse zorgde voor 0-1 en Sander Willemse nam de 0-2 voor zijn re kening. Een eigen doelpunt van keeper Jacco Leijdekkers bracht de spanning terug (1-2). In de 52e mi nuut breidde Ronald Hendrikse de score uit naar 1-3. Maurice Ber nard zorgde voor de 1-4-eind- stand. W MIDDELBURG - Arnemuiden en TTC Middelburg hebben gezamen lijk de leiding genomen in de twee de divisie van de landelijke tafel- tenniscompetitie. Toevallig of niet, maar komend weekeinde staan bei de ploegen tegenover elkaar. Arnemuiden boekte in eigen huis een knappe overwinning op het nog ongeslagen Ilac. In een wed strijd vol ortvriendelijkheden ble ven Jan-Henk Bomhof en Riny Kasse ongeslagen. Het dubbel was in tegenstelling tot de uitwedstrijd wel een prooi voor de mannen uit het vissersdorp. Met 3-1 werden Remco Ragunath en Thijs Groene- veld aan de kant gezet. Voor Mare Hackenberg is het Goudse team een ware angstgegner. Hij bleef met lege handen achter. In Leiden boekte ook TTC Middel burg een goede 1-9-overwinning op de zekere degradant Docos. John Scott behield zijn ongeslagen status. Ook Wouter van der Mark zette zijn wedstrijden in winst om. Sören de Witte moest alleen zijn meerdere erkennen in Jacco Schoone. Knap was zijn overwin ning op Max Verberg waarbij hij een 1-2- en 5-9-achterstand weg werkte. In de derde divisie blijft het span nend voor het mannenteam van SAR, dat nu een punt achter staat op koploper Treffers. De Klooster- zandenaren speelden 5-5 in en te gen Cevelum. Dennis Verdurmen was goed voor drie winstpartijen. Simone de Klerk won tweemaal. Het eerste vrouwenteam van SAR speelde gelijk tegen Docos. Audrey en Lacey Koole scoorden beiden tweemaal. Chantal Remorie kon al leen invalster Ellen Hoogervorst verschalken. Het gelijkspel houdt de vrouwen ruim boven de degra- datiestreep. In de strijd om lijfsbe houd (tweede divisie) behaalde het tweede vrouwenteam van SAR een 6-4-zege op Disnierats. Stefanie Fassaert kwam tot drie overwinningen De jongens van TTC Middelburg bewezen zichzelf een slechte dienst door met maar liefst 8-2 te verliezen in Rheden. Tegen Slag vaardig was er sprake van een of fday en kon alleen William Mari- nissen één overwinning binnensle pen. Ook het dubbel werd binnen gehaald. Het wordt voor het Wal cherse team nog een hele klus om een plaats in de kampioensgroep veilig te stellen. Het jongensteam van Scaldina staat voor hetzelfde probleem in de andere landelijk A poule. Door het 7-3-verlies tegen Swift Deven ter zakte het team naar een derde plaats. door Marco Puik SINT MAARTENSDIJK - De voetbal sters van Smerdiek hebben zater dag ook hun tweede poulewed strijd in het bekertoernooi verlo ren. 't Zand 2 was met 3-6 te sterk. De Tilburgse vrouwen, die met een mix van het eerste en het twee de elftal aantraden en zelfs twee speelsters van Willem II in hun ge lederen hadden, leidden bij rust al met 0-3. Via Martine de Witte en Marieke Goeree kwam Smerdiek terug tot 2-3, waarna 't Zand uitliep naar 2-6. Anne Hage legde de 3-6-eind- stand vast. Door de nederlaag is Smerdiek kansloos voor een plaats in de vol gende bekerronde. Eerder was DSE uit Etten-Leur namelijk al te sterk met 3-2. 3-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 86