301 sport Afgeschreven Landzaat matchwinnaar Flitsend PSV NAC niet op schot tegen RKC FC Twente reageert als een echte topploeg TOPVIER FOUTLOOS Bovenaan de ranglijst van de eredivisie verandert helemaal niets. FC Twente, Ajax, PSV en Feyenoord winnen. maandag 26 oktober 2009 door Hans Leber GARAGES, BERGINGEN, TUINHUISJES EN PAARDENSTALLEN ROTTERDAM - Denny Landzaat is nooit een lastige jongen geweest, zegt hij zelf. De voormalige inter national zat aan het begin van dit seizoen op de tribune bij Feye- noord, maar liet geen wanklank horen. „Ik ben vooral hard blijven werken om me te bewijzen." De beloning kwam zaterdagavond. Landzaat stond opnieuw in de ba sis en scoorde het doelpunt dat Feyenoord thuis tegen WV-Venlo de winst bracht: 1-0. Het seizoen begon slecht voor Landzaat. Na hoogtijdagen bij Wil lem II, AZ en Wigan Athletic was er bij Feyenoord na een paar wed strijden niet eens een plekje op Mario Beens bank en zat Landzaat tussen het derde echelon op de tri bune. „Da's niet gemakkelijk, nee, maar dat ik vorig seizoen zo lang geblesseerd was, vond ik veel er ger. De hamstringblessure die ik had, zou in zes tot zeven weken ge nezen moeten zijn. Maar het duur de zeven maanden, zo'n beetje een heel seizoen. Van de fouten die daarbij zijn gemaakt, heb ik, maar ook Feyenoords medische staf, geleerd." Voor iemand die ooit bij MW drie seizoenen lang alle duels speel de en dat bij Willem II op één wedstrijd na herhaalde, is gebles seerd zijn geen gewoonte. Land zaat hoopte deze zomer dan ook eindelijk zijn waarde voor Feye noord te kunnen bewijzen, maar kreeg drie dagen voor het sluiten van de transfermarkt te horen dat hij mocht vertrekken. „Transfer vrij. Maar het was te kort dag om nog een club te vinden." Het is maar de vraag of Landzaat in januari nog steeds weg mag. Ka- rim El Ahmadi beleeft een minde re periode, waardoor Landzaat weer in de plannen van Been voor komt. Hetzelfde gold zaterdag voor spits Roy Makaay, die bij af wezigheid (schorsing) van Jon Da- hl Tomasson de honneurs voorin mocht waarnemen. Het was juist Makaay op wiens aangeven Land zaat scoorde. De doelpuntenmaker kreeg het on danks zijn innerlijke kalmte zater dag even aan de stok met Andwélé Slory, Feyenoords temperament volle buitenspeler. „Hij was kwaad op me, maar ik weet werkelijk niet waar het over ging." Trainer Been wist het wel: „Ik heb Andy in de rust niet gewisseld omdat hij slecht speelde, maar omdat hij zichzelf belangrijker vond dan het team. Als je steeds nul op het re kest geeft als je positief wordt ge coacht door je medespelers, dan kom je maar lekker op het bankie zitten." Been was een week voor de confrontatie met Ajax, weer on tevreden over Feyenoords spel en leek het met een deel van zijn se lectie - Slory voorop - even te heb ben gehad. „De heertjes moeten maar eens in de spiegel kijken." Anthony Lurling BREDA - In mogelijk de laatste wed strijd in de eredivisie ging RKC Waalwijk zaterdagavond onderuit tegen NAC. In Breda werd het 1-0 door een raak schot van Anthony Lurling na een half uur. De club met miljoenenschuld en nauwe lijks steun van de gemeente verzet te zich niet al te verbeten in een hopeloos lijkende situatie. Kennelijk op de hoogte van de be- staansellende bij de tegenstander deed NAC het tegen RKC in een tamme eerste helft rustig aan. Bij rust leidde de Bredase middenmo ter met 1-0 door een doelpunt van Lurling. De linkerspits strafte in de 33e minuut een onhandigheid van Hans Mulder af met een strak schot in de verste hoek. De stand had bij rust aanzienlijk hoger kunnen zijn ware het niet dat Leonardo (twee keer), Mat thew Amoah en Rob Penders slor dig met de kansen omgingen. Doelman Ohad Levita verrichtte in het Waalwijkse doel een serie knappe reddingen. Het had na 45 minuten overigens ook 1-1 kunnen staan. In de 4te minuut kon Fouad Idabdelhay inschieten. De van NAC gehuurde spits zag de vrije Fred Benson over het hoofd. In de tweede helft zette NAC in een nauwelijks hogere versnelling aan voor een hogere score. De thuisploeg werd veel sterker, maar kwam niet tot scoren. Dit was vooral de verdienste van doelman Levita. In het laatste kwartier kreeg het duel toch nog een grim mig karakter. Acht minuten voor tijd zag Gijs Luirink rood voor een charge tegen de doorgebroken Amoah. Of Amoah gescoord zou hebben, was de vraag, want NAC blonk als collectief uit in het mis sen van opgelegde kansen. Zelfs te gen de club die mogelijk ophoudt te bestaan in de eredivisie. door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Het was de grote vraag na de sof in Moldavië: hoe zou FC Twente tegen FC Groningen reage ren op de eerste tegenvaller na maanden van euforie? Het ant woord was imponerend: op de zwakste wedstrijd van het seizoen volgde direct de beste: 4-0. Met Steve McClaren heeft FC Twente een trainer in huis die pre cies weet hoe het er bij een grote club aan toegaat. En die ervaring kwam hem in de korte voorberei ding op het duel tegen FC Gronin gen goed van pas. „Ik heb de jon gens voorgehouden dat topclubs al tijd met een krachtige reactie ko men na een wanprestatie." Logisch dus dat hij gistermiddag na de beste wedstrijd van de com petitie de vraag kreeg voorgescho teld ofTWente nu ook echt is uitge groeid tot een topploeg. De Engels man zag de valkuil en liep er ver volgens met een glimlach omheen. „Dit was in elk geval wel het ant woord van een topploeg." De vragen waren er na het verlies in Tiraspol. Was dat een incident of had de eerste nederlaag van het seizoen toch zijn sporen nagela ten? „Iedereen was nieuwsgierig na de zwakke wedstrijd bij FC She riff Ook wij van de technische staf waren benieuwd", aldus McCla ren, die na afloop verheugd kon constateren dat de geest van zijn spelers sterk en evenwichtig is. Het was donderdagavond in Tiras pol al opvallend om te zien hoe nuchter er op de nederlaag werd gereageerd. De spelers hadden alle maal een houding van: 'niets aan de hand, zo'n wedstrijd zit er in een seizoen altijd wel eens tussen'. „Het mooie was dat de jongens na die wedstrijd meteen hun verant woordelijkheid hebben genomen." Dat Twente de blamage van Tiras pol achter zich had gelaten, werd tegen Groningen al heel snel duide lijk. Neem Miroslav Stoch. Die deed in Tiraspol werkelijk niets goed, maar joeg nu al in de vijfde minuut de bal in het doel. „Ik zag de honger in de ogen van de spe lers, het verlangen was groot", al dus McClaren. Die zucht naar eer herstel leverde een uitstekende eer ste helft op, waarin Twente op el ke plek op het veld superieur was. Bij de 1-0 kwam de rechtspoot Stoch vanaf de linkerkant naar bin nen om vervolgens verwoestend uit te halen. Bij de 2-0 deed de pri ma spelende Dwight Tiendalli het zelfde, alleen verdween zijn schot in de andere hoek. Na de pauze werd het verschil tussen beide ploegen extra geaccentueerd. Eerst benutte Blaise N'Kufo een straf schop. En later was Bryan Ruiz nog verantwoordelijk voor een van de mooiste frommelgoals van het seizoen. Daarmee was de grootste zege van het seizoen een feit. En dat drie dagen na de groot ste deceptie. Theo Janssen houdt Oluwafemi Ajilore van FC Groningen van zich af. Wout Brama en Goran Lovre (voor) liggend op de grond, foto Eric Brinkhorst/ANP door Frans van den Nieuwenhof NIJMEGEN - De topscorertrofee zal dit seizoen niet in Eindhoven be landen, het is de schotkracht van het collectief die PSV op titelkoers houdt. Vier verschillende aanval lers zorgden gisteravond voor een flitsende overwinning op NEC (0-4). Het was de grootste uitzege sinds veertien maanden. Op het veld waar vorig jaar de af tocht van trainer Huub Stevens be gon - zijn ploeg leed toen in Nij megen de vierde nederlaag in tien wedstrijden - kreeg het nóg altijd ongeslagen elftal van Fred Rutten verder vorm. Het spel van PSV be naderde bij vlagen weer het ideaal beeld van de coach. Grote complimenten waren er uit de mond van diens voorganger Dwight Lodeweges, nu trainer van NEC. „Met Ibrahim Afellay en Or lando Engelaar beschikt PSV over een middenveld dat altijd zal blij ven voetballen. Timmy Simons en Edison Méndez waren heel andere types. Het is bijna onmogelijk om Engelaar en Afellay een hele wed strijd af te stoppen", zei Lodewe ges na afloop. PSV had twee klappen nodig om NEC knock-out te slaan. De eerste, na achttien seconden, volgde uit een snelle actie van Danko Lazovic die Balazs Dzsudzsak bij de twee de paal vond. Bij de tweede, na een kwartiertje, zorgde Dzsudzsak voor de assist op Jonathan Reis, die koelbloedig de eerste competi tietreffer uit zijn carrière maakte. Die flitsende opening ontstond mede door fouten van NEC, „maar", zei Rutten, „we hadden echt de intentie om direct de druk erop te zetten." Tdssen beide treffers door kende NEC zijn gevaarlijkste periode. Doelman Andreas Isaksson ver richtte twee sublieme reddingen op doelpogingen van Björn Vle- rninckx en Erton Fejzullahu. „Dat waren minpuntjes bij ons", vond Rutten. „Het zijn momenten die een wedstrijd kunnen doen kante len. Al vind ik wel dat we in balbe-' zit een heel goede wedstrijd heb^ ben gespeeld." PSV weet inmiddels dat één of twee doelpunten genoeg zijn voor de overwinning. In de laatste der tien officiële wedstrijden incasseer- Kies voor mooie prefab betonelementen. Ook dubbelwandige bouw. Met degelijke rabatdelen. Vlijmscherpe prijzen. De Huufkes 42 (Industrieterrein Eeneind II) 5674 TM Nuenen fax (040) 283 92 73

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 82