PZC 2, Koeman boos en moedeloos 36 en 37 Valse start voor Boere met Oranje onder 17 Bartko en Kluge winnen Zesdaagse Koster blijft winnen met Club Brugge 40 en 41 De Zeeuw haalt zijn gram in Alkmaar TOPPER Ajax draait AZ na rust in twintig minuten de nek om (2-4) Lees ook de weblogs via www.pzc.nl/blogs Frank Rijkaard heeft vrij spel bij Turkse grootmacht Galatasaray Tip? sport@pzc.nl t3B»Siiii|iilMii%i| 1 IBIHMWIIIMIHIMHillllMil CALABAR Het Nederlands voetbalelftal voor spelers tot 17 jaar heeft de eerste wedstrijd op het WK in Nigeria ver loren. Colombia was met 2-1 te sterk. Tom Boere viel een kwartier voor tijd in bij Oranje onder 17. Colombia maakte na rust de 1-0, maar Oranje onder 17 kwam snel langszij. Aanvoerder Oguzhan Ozyakup, (Arsenal) benutte een strafschop. Zwak verdedigen bete kende kort daarna echter de 2-1 van Colombia. Een kwartier voor tijd mocht Tom Boere invallen, maar de spits uit Terneuzen kon geen potten meer breken. Woensdag is Gambia, dat van Iran verloor (2-0) de volgende tegenstander. AMSTERDAM Robert Bartko en Roger Kluge heb ben de Zesdaagse van Amsterdam gewonnen. Het koppel uit Duits land verzamelde op de wielerbaan in Amsterdam 264 punten. De Zwit sers Bruno Risi en Franco Marvulli eindigden op één ronde als twee de, met 250 punten. Danny Stam mocht met zijn Duit se partner Leif Lampater de laagste trede van het podium beklimmen. Stam en Lampater hadden ook een ronde achterstand, maar vijftien punten minder dan Risi en Marvul li. Theo Bos besloot zijn tijdelijke rentree op de baan op plek vijf. De Raborenner kwam samen met Peter Schep tot 226 punten. ROESELARE Trainer Adrie Koster blijft het goed doen met Club Brugge. De koplo per uit de Belgische competitie won gisteren de uitwedstrijd tegen Roeselare, dat laatste staat, met 3-2. Bij rust leidde Brugge met 0-2. De doelpunten kwamen van Perisic en Vargas. Kort na de pauze kreeg Klukoswki van Club Brugge rood. Vidarsson benutte de toegekende strafschop: 1-2. Kouemaha bracht de marge voor Club weer op twee. Dissa scoorde nog wel tegen in de slotfase. Club Brugge heeft na twaalf wedstrijden 27 punten. Nummer twee Anderlecht, dat gis teravond met 0-2 won bij KV Me- chelen, heeft één punt minder. 1.Grote Giro-delegatie naar Zeeland 2.Tern. Boys onderuit tegen Zaamslag 3.Giro komt over de dammenroute STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Sam van 't Westende laat Dex Elmont zweten tijdens NK door Theo Brinkman ALKMAAR - „Geef jij mij de oplos sing maar", zegt een moedeloze Ronald Koeman na AZ-Ajax (2-4) tegen een journalist. Hoewel de competitie pas eenderde op weg is, weet de trainer van de lands kampioen het nu al niet meer. Verslagen, teleurgesteld en boos zat Koeman na afloop achter de microfoon. Ja, over de eerste helft kon hij niet anders dan zeer tevre den zijn. De tweede helft echter deed pijn aan zijn ogen en Koe man deed geen moeite zijn onvre de en boosheid te verbloemen. Op ondubbelzinnige wijze brandde de trainer zijn spelers af „Deze ne derlaag heeft helemaal niets te ma ken met tactiek, maar alles met persoonlijke fouten. Analyseer de goals maar. De eerste is een schot dat erin waait, en daarbij mag de keeper nooit zo'n risico nemen. De tweede is helemaal ongeloof lijk. We leveren zelf een inworp in bij de tegenstander en daarna staat Suarez vrij tegen drie verdedigers." In twee minuten tijd (tussen de 56e tot de 58e minuut) boog Ajax zodoende een 1-0-achterstand om in een 1-2-voorsprong via Ema nuelson en Suarez. Kort daarna werd het ook nog 1-3 door Van der Wiel en was de wedstrijd ge speeld. „Je kunt als trainer alles uit leggen op een bord, maar als je zul ke fouten maakt, hoefje niet meer naar boven te kijken op de rang lijst. We geven de wedstrijd in acht minuten weg. Echt weg." Het contrast tussen de eerste en de tweede helft was enorm. Vijfen veertig minuten lang domineerde AZ en creëerde het grote kansen. Martens miste twee goede moge lijkheden en Schaars schoot op de paal, waarna El Hamdaoui wel scoorde. Hij rondde een voorzet van Holman beheerst af. Ajax had bijzonder weinig in te brengen. „AZ speelde fantastisch", zei Ajax-trainer Martin Jol. „Wij ga ven ballen weg en ook het druk zetten ging faliekant mis. Echt, zo'n contrast als nu tussen de eer ste en tweede helft heb ik zelden meegemaakt." Ajax liep na rust over het geknakte AZ heen en speelde een zorgeloze tweede helft, een week voor de klassieker tegen Feyenoord. Top scorer Suarez maakte er in de laat ste minuut 1-4 van (zijn vijftiende doelpunt van het seizoen), waarna Op bezoek bij zijn voormalige werkgever werd Demy de Zeeuw getrakteerd op hevige fluitconcer ten. Maar De Zeeuw en de zijnen legden het publiek in Alkmaar in de tweede helft het zwijgen op. „Dat was het beste antwoord." „Natuurlijk doet het iets met je," zei De Zeeuw over de hatelijke ontvangst bij de club waar hij vier seizoenen speelde. In de aanloop naar het duel had de middenvelder zich kritisch uitgelaten over de rol van de nieuwe trainer Ronald Koe man en de lossere sfeer binnen de Alkmaarse club. Koeman reageer de vrijdag al ('niet netjes') en gis termiddag reageerden ook de sup porters van AZ. De Zeeuw werd uitgefloten en uitgejouwd. 1 In de eerste helft viel was AZ veel sterker. In de tweede helft zag De Zeeuw desorganisatie en twijfel in de gelederen van AZ. Ook vond hij dat zijn eigen team fitter was dan de Alkmaarders. Daarmee haalde de international nog even zijn gram. „AZ staat nu al veertien pun ten achter op de koploper. De ploeg doet niet meer mee om de titel. De overwinning was het bes te antwoord op mijn ontvangst." invaller Pellè in blessuretijd nog met een omhaal scoorde. Een prachtig doelpunt zonder waarde. Terwijl Ajax in het spoor van kop loper Twente bleefj zakte AZ af naar de achtste plaats. Hoe het toch kan dat een elftal dat vorig sei zoen zo vaak de nul hield, nu regel matig gemakkelijk doelpunten weggeeft? Koeman moest het ant woord schuldig blijven. „Zeg het maar. We hebben grotendeels de zelfde spelers als vorig seizoen." Dezelfde spelers inderdaad, maar wel een andere speelwijze. Vorig seizoen speelde AZ met het mid denveld kort voor de verdediging, waardoor de tegenstander bijzon der weinig ruimte kreeg om te voetballen. De backs ondersteun den de centrale verdedigers, de bui tenste middenvelders waren vaak extra backs. Bij gebrek aan echt goede verdedigers moest het hele team elkaar helpen, was de gedach te van trainer Louis van Gaal. Koeman wilde er niet aan dat de andere speelwijze nu de oorzaak is. „Ook dit seizoen zijn we soms ingezakt, maar ook toen hebben we persoonlijke fouten gemaakt, En het is niet één speler. Dat zou gemakkelijk zijn, want dan ver vang je die. Maar dat is niet zo. Dus ik heb niet één, twee, drie een oplossing." Maandag 26 oktober 2009 Urby Emanuelson (rechts) heeft prachtig de 1-1 binnengeschoten en viert die treffer met aanvoerder en topscorer Luis Suarez. De gelijkmaker was het breekpunt in de wedstrijd tegen AZ. foto Marcel Antonisse/ANP MEEST GELEZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81