381 sport Van Coethem 'straft' landgenoot Ros Van Hanegem weer belangrijk voor IJzendijke Kansloze nederlaag Dallinga/Polka Print 't Bierwinkeltje redt het niet tegen leider Aart Vasseur vierde in regionale titelstrijd Eerste punt voor vrouwen Terneuzen Weer nederlaag voor voetbalsters Steen SINT OEDENRODE Het driebandenteam van Dallinga/ Polka Print ging in de eerste divi sie kansloos onderuit. Het uitduel met Particolare eindigde in 8-0. Voor de Zeeuws-Vlaamse drieban- ders viel weinig eer te behalen in het Wapen van Eerschot. De Bra banders waren net als Dallinga tot nu toe geen hoogvliegers in de eer ste divisie, maar in deze wedstrijd kwam de ware aard naar boven. Met een teammoyenne van 1.011 voor de thuisploeg moesten de be zoekers diep door het stof, met slechts 0.713. SAS VAN GENT De driebanders van 't Bierwinkel tje maakten het Aartsbouw 2 lastig, maar bleven wel met lege handen achter. In Sas van Gent won de kop loper in de derde divisie het duel met 2-6. Aan de zijde van 't Bierwinkeltje wist alleen vaste waarde Leo Schrauwen te winnen. Daar bleef het echter bij voor de thuisspelers. Cees Arend Wissel en Arie Vink kwamen in hun respectievelijke partijen drie puntjes tekort. Cees Jan Wissel verloor zijn ontmoeting met zes punten verschil. maandag 26 oktober 2009 z mmmimmiimmmimmmmmmmmemmimBim «iin—MiiiniiiMimnii' i> 1» i'i iiinini 111 wni«n »i Na het startschot van de Hulsterlooloop proberen de atleten in de voorste gelederen snelheid te maken, om meteen een goede positie te verwerven. foto Huib de Jonge door Wim de Vos NIEUW-NAMEN - De Belgische atleet Filip van Goethem is in volle voor bereiding op de cross van 20 de cember in Stekene. Hij werkt op dit moment vooral aan het aan scherpen van zijn basissnelheid. Daarvoor zijn de Zeeuws-Vlaamse stratenlopen volgens hem een goe de gelegenheid. Vandaar dat Van Goethem wekelijks is terug te vin den aan de start bij een loop in de regio. Zaterdag, bij de 25e editie van de Hulsterlooloop in Nieuw- Narnen, strafte hij zijn landgenoot Nico Ros omdat deze geen kop- werk wilde doen. Hij liet hem in de steek en liep solerend naar de overwinning. Bij de vrouwen ging de eindzege naar Ingrid IJsebaert uit Hulst. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Uzendijke boekte in de strijd om de eerste plaats in de vijfde klasse A van het zondagvoet bal een belangrijke zege in de uit wedstrijd tegen Hulsterloo, de nummer drie van de ranglijst. In Nieuw-Nanren werd het 1-2. Philippine herstelde zich van de -• 8-2-nederlaag van vorige week te gen koploper Biervliet door een 7-0-zege op Terhole. SDO'63 won het streekduel met Vogelwaarde met 3-2, waar de derby tussen Groede en Schoondijke onbeslist bleef: 3-3. Hulsterloo-IJzendijke 1-2 (0-1): In de gelijkopgaande eerste helft nam IJzendijke een i-o-voor- sprong door een treffer van Adri Filip van Goethem kon er na af loop best om lachen. Nee, boos was hij niet. „Maar als je samen aan de leiding loopt mag je toch ook verwachten dat je om de beurt kopwerk doet. Ik heb het en kele malen aan hem gevraagd maar hij gaf geen sjoege. Op den duur heb ik maar besloten om te versnellen en hem er af te lopen. En die tactiek werkte dus", lachte Van Goethem. Het deelnemersveld was groot, met vooral Belgische atleten die om de eerste plaats vochten in de opnieuw zware omloop in de pol ders van de grensstreek. Door de regenval lag het parkoers er mod derig bij. „Dit is echter de enige omloop die erg veilig is. Er is wei nig verkeer en dat scheelt behoor lijk in het aantal verkeersregelaars. van Hanegem in de dertigste mi nuut. Daarna nam Hulsterloo het heft in handen en moesten de be zoekers vaak ver terug. Halverwe ge de tweede helft resulteerde het overwicht van de thuisclub in de gelijkmaker van Mitch Aedenhof waarna Hulsterloo nog sterker kwam opzetten. In de slotfase pro fiteerde Adri van Hanegem echter van een steekbal op maat van Ste fan de Ket: 1-2. Philippine=Terhole 7-0 (3-0): Phi lippine had alleen in de eerste helft rets te vrezen van Terhole, maar kon de wedstrijd kort voor de rust definitief naar zich toe trek ken. De 1-0 van Maarten de Groe ne werd in de laatste minuten voor rust gevolgd door treffers van Kim van Bremen en invaller Maar- We hebben er wel eens over ge dacht om de afstand bijvoorbeeld uit te breiden naar een halve mara thon. Maar dan wordt het veel las tiger om de hele route optimaal te kunnen beveiligen", vertelde orga nisator Gust de Block. Ook hij vier de zijn zilveren jubileum, maar wil er beslist nog niet mee stop pen. Zaterdag werd opnieuw een af stand van ruim twaalf kilometer gelopen en toen het grote peloton (er waren in totaal 147 lopers en loopsters) er eenmaal echt zin in had, liepen twee Belgische lopers in de frontlinie. De routiniers Filip van Goethem (38) en Nico Ros (44) liepen vooruit en kwamen ook afgescheiden aan de finish. Het verschil bedroeg 15 seconden (47.01 om 47.16 minuten) in het ten van Hecke. In de tweede helft voerden Kevin Nielen (2x), Timmy Goossens en Sander de Bock de score op naar 7-0. Groede-Schoondijke 3-3 (2-1): Groede kwam al vroeg in de wed strijd op 2-0 door twee treffers (waarvan één uit een strafschop) van Bas Casteleijn. Kort voor de rust kwam Schoondijke tot 1-2 te rug door Jacco Seen, die onmiddel lijk na de hervatting ook verant woordelijk was voor de gelijkma ker. Daarna zorgde Ralph Kramer zowaar ook nog eens voor 2-3. Groede vocht zich echter terug in de wedstrijd en werd daarvoor hal verwege de tweede helft beloond in de vorm van de gelijkmaker van Quinten de Muer: 3-3. Sluiskil-Graauw 5-1 (0-1): voordeel van Van Goethem. Jan Gowy uit Sas van Gent verraste weer. Na zijn overwinning van vo rige week in Terneuzen eindigde hij nu als derde, vlak voor zijn streekgenoten Ivo de Bruijn en Bennie Thuy, die respectievelijk vierde en vijfde werden. Ingrid IJsebaert was een klasse apart bij de vrouwen. Ze liep van af de start aan de leiding en bouw de haar voorsprong regelmatig uit. „Maar het was wel lastig in de pol der", pufte ze bij de finishlijn. Uit eindelijk had IJsebaert ruim drie minuten voorsprong op haar naas te concurrente, Irena Pieters uit Stekene. Op de middenafstand (6000 meter) won Jos de Koek uit Graauw. Tessa de Block uit Hulst was de snelste vrouw op de 4000 meter. Graauw verraste de thuisclub voor de rust en nam ook niet onver diend de leiding door een doel punt van Dominique de Burger. In de tweede helft echter nam Sluis kil het heft in handen, met de snel le gelijkmaker van Randy Zandstra als resultaat. Vervolgens, liep de score snel op naar 5-1, via Umit Yi- git, Ibrahim Helena, Ricardo de Bruijn en Yannick Vanhijfte. SDO'63-Vogelwaarde 3-2 (2-1): Ar no Wauters bracht de bezoekers nog wel op o-r, maar Ruud van Driessche en Dominique de Ko ning bogen de achterstand om in een 2-r-voorsprong. In de tweede helft werd het eerst 3-r door Domi nique de Koning, vooraleer Rick Moens in de blessuretijd de eind stand op 3-2 bepaalde. ZIERIKZEE Aart Vasseur van Hof van Eede be reikte in clubhuis De Graanbeurs net niet het podium van het regio naal kampioenschap derde klasse driebanden. Hij werd vierde. De ti tel ging naar Mitchel Schilders van De Toppers uit Waalwijk. Vasseur begon met twee zeges, maar ver speelde zijn kansen op de titel op de tweede wedstrijddag. Toen voeg de hij maar een puntje toe aan zijn totaal. Hij tekende wél voor de hoogste toemooiserie van zes. TERNEUZEN De voetbalsters van Terneuzen pak ten op eigen veld tegen Wilhelmi- na de eerste punten van het sei zoen (2-2). Terneuzen knokte voor elke meter en mocht alleen op ba sis van een voorbeeldige inzet aan spraak maken op minimaal een punL Tweemaal nam Terneuzen een voorsprong, maar tweemaal ook kwam Wilhelmina terug. Renée van de Berg en Sandra Wes- sersluis scoorden voor de thuis ploeg. Bij de tweede gelijkmaker had Emmely van Vooren de pech de bal als laatste te raken: 2-2. GILZE De voetbalsters van Steen moesten opnieuw genoegen nemen met een nederlaag. In Gilze verloor de zondag-derdeklasser met 4-1. Steen kon zich voor de rust nog aardig meten met Gilze, maar miste na de hervatting steeds de instelling om de wedstrijd tot een goed eind te brengen. Sharla de Reus opende al vroeg de score, maar nog in dezelf de minuut werd het 1-1. In de twee de helft liet Steen het kopje hangen toen Gilze op 2-1 kwam. Daarna werd het nog 3-1 en 4-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76