sport! 35 Mevlud Eryürük laat zich weinig meer zien Terneuzense Boys Sluis rekent in derby af met Breskens: 3-0 'Als je na zeven competitiewedstrijden nog steeds niet hebt gewonnen, is dat niet goed voor het zelfvertrouwen' Karakteristiek maandag 26 oktober 2009 Djamel Buyse door René van Stee TERNEUZEN - Een bekerpoule met daarin Vlissingen en Hoek overle ven is vooral aardig als je er daarna een positief vervolg aan geeft. Eer steklasser Terneuzense Boys slaag de daar zaterdagmiddag op eigen veld niet in. Tegen het één klasse lager acterende Zaamslag ging de kwakkelende formatie van trainer Karl Vergouwen in een matig duel met ï-o onderuit. De zege van Zaamslag was niet eens onverdiend. Hoewel de bezoe kers de diepgang van de aan zijn enkel geblesseerde spits Peter Die- leman misten, kreeg de ploeg met name voor de rust toch de beste mogelijkheden. Die waren aan on der anderen Jordy Bakkér en de re gelmatig gevaarlijk opkomende rechtsback Siebe van Damme (al leen voor Boys-doelman Rick Wiegmans) niet besteed. Boven dien gaf het hechte verdedigings- blok van Zaamslag onder leiding van David de Haan - vorig seizoen nog actief bij Terneuzense Boys - nauwelijks iets weg. Aan het eind van de eerste helft was het even paniek toen de uitlo pende doelman Ronnie Inghels, de bijna 45-jarige vervanger van de aan zijn enkel geblesseerde Bart Corstanje, uitgleed toen hij een Terneuzense Boys-Zaamslag 0-1 (0-0). 88. Ad Verlinde 0-1. Scheids rechter: C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Marco Doens en Erwin van den Broeke (beiden Terneuzen se Boys). Aantal toeschouwers: 550. Terneuzense Boys: Rick Wieg mans; Dennis van den Broeke, Dja mel Buyse, Kees Duitemeijer, Peter Doens; Marco Doens, Erwin van diepe bal wilde pakken. De Haan voorkwam net op tijd dat Boys- spits Abubakar Kourouman kon scoren. Zaamslag is sinds het duel om de KNVB-beker (1-0-verlies tegen zondag-eersteklasser AFC'34) on geslagen. Bovendien incasseerde het elftal daarna slechts vier tegen doelpunten in acht officiële duels. „Ook vandaag zat de organisatie weer goed in elkaar. Als het een beetje meezit, kom je al snel op voorsprong. Daardoor krijg je het normaal gesproken iets gemakkelij ker, ook al blijf je vandaag eigen lijk vrij eenvoudig overeind", zei een tevreden Zaamslag-trainer Kenny Verhoene. De oefenmees- ter had ook enkele aanmerkingen. „Ons tempo lag regelmatig iets te laag. Ook speelden we niet com pact genoeg, waardoor onze spit sen bij een aanval te vaak in een ondertalsituatie terecht kwamen en weinig meer konden uitrich ten", constateerde Verhoene, die bovendien benadrukte dat hij het bekertoernooi allerminst als een vervelend tussendoortje be schouwt. „Er valt een prijs te win nen, dus dan is het altijd belang rijk. En ik speel liever een beker wedstrijd dan een onbetekenend oefenpotje tegen ploegen zoals Ter neuzense Boys. Dan gaat het ten- den Broeke (81. Anrico van Hecke), Ali Eryürük, Gokhan Ersa- hin; Ruud Hoogesteger Abubakar Kourouman. Zaamslag: Ronnie Inghels; Siebe van Damme, Arjan Hamelink, Da vid de Haan, Mare de Haas; Mario de Fouw, Johan van Rumst, Joris Ra demakers, -Vinzenz Jansen (65. Rob bie Meeusen); Coen Goossen (82. Ad Verlinde) en Jordy Bakker. minste nog ergens om." Het venijn van de wedstrijd zat in de staart. In de 88e minuut werkte de zojuist ingevallen Ad Verlinde een diepe bal vanaf rechts van Sie be van Damme achter Wiegmans. De verdediging van de thuisploeg ging daarbij 'niet geheel vrijuit. Na weinig doortastend ingrijpen be landde de bal op het hoofd van Robbie Meeusen. Hij miste de open kans, maar zag de bal bij de boomlange Verlinde belanden. Van dichtbij tikte de aanvaller de beslissende treffer binnen: 0-1. De spelers van Terneuzense Boys, dat met name het laatste half uur een overwicht had, likten na af loop hun wonden. Verdedigend zat het bij de thuisploeg redelijk in elkaar, maar op het middenveld en in de aanval ontbrak het aan creati viteit en stootkracht om iets af te dwingen. De enige echte grote kans was pas in de 65e minuut voor Gokhan Ersahin. Na een pri ma diepe bal van Dennis van den Broeke schoot hij vanaf rechts naast. Boys-verdediger Djamel Buyse baalde stevig. Dat zijn ploeg in de hoek zit waar de klappen val len, lijkt een understatement. Bles sures (van onder anderen Jeroen van den Broeke en Jules Bazelier) en schorsingen (Mevlud Eryürük) dragen daar volgens hem in belang rijke mate aan bij. „En als je na ze ven competitiewedstrijden nog steeds niet hebt gewonnen, is dat niet goed voor het zelfvertrouwen. Toch hoefde de wedstrijd van van daag geen probleem te zijn, maar dan moet iedereen wel zijn niveau halen. Spijtig genoeg zat dat er niet in." Vergouwen zit nog niet bij de pak ken neer. „De jongens kunnen stuk voor stuk voetballen. Daar ligt het niet aan. Maar voorin dwingen we te weinig af Als we al lemaal hard blijven werken, moet het tij ooit eens keren." TERNEUZEN - Het ziet er niet naar uit dat Mevlud Eryürük op heel korte termijn voor Terneuzense Boys zal spelen. De middenvelder zat zaterdag de vijfde wedstrijd van een schorsing uit. Na de com petitiewedstrijd tegen Achilles Veen werd hem een straf van ze ven duels opgelegd wegens zicht baar natrappen en het beledigen van de scheidsrechter. Eryürük heeft zich na zijn schor sing heel weinig op het veld van Terneuzense Boys laten zien. Ook zijn toezegging enkele weken gele den om op dinsdag te komen trai nen, nadat de beachsoccerinterna- tional de donderdag daarvoor van wege griep daartoe niet in staat was, kwam hij niet na. Bovendien ging hij niet mee naar de uitwed strijd tegen Heerjansdam, maar gaf hij die dag de voorkeur aan de begeleiding van Terneuzense Boys Bi. Verder speelt hij nog wel weke lijks in de zaal. door Marco Puik en Jos van Belzen MIDDELBURG - Zondag-vijfdeklas- ser Sluis verraste in de tweede ron de van het toernooi om de dis trictsbeker met een 3-0-zege in de derby tegen Breskens, dat een klas se hoger speelt. Ook Jong Ambon stuntte tegen Aardenburg, de kop loper in de derde klasse A. Kort na rust kwamen de Middelburgers op 0-3, maar nadat Niek van Sprun del als invaller het veld had betre den, kwamen de Zeeuws-Vlamin gen alsnog langszij (3-3). Jong Am- bon toonde zich vervolgens beter in het nemen van strafschoppen. Hontenisse-RCS eindigde in 1-4, Vlissingen won met dezelfde cij fers van Zeeland Sport. Hoek 2 sneuvelde na strafschoppen tegen Wolfaartsdijk, Kloetinge was veel te sterk voor Duiveland (0-5). Sluis-Breskens 3-0: De bezoekers hadden weliswaar een licht veld- overwicht, maar een fel Sluis bleef op karakter overeind. Sterker nog, na zeven minuten kwam de thuis ploeg op een i-o-voorsprong via een kopbal van Patrick Vinke. In de 33e minuut was het opnieuw Vinke die raak kopte uit een hoek schop van John du Fossé: 2-0. Terwijl iedereen na rust verwacht te dat Breskens fel op zoek zou gaan naar de aansluitingstreffer werd het al snel 3-0 door Koen Quaak na een snelle uitval. De be zoekers waren daarmee verslagen, al hadden zij nog wel een keer pech met een inzet tegen de paal. Aardenburg-Jong Ambon 3-3: Bij de thuisploeg werden zes basisspe lers niet opgesteld met het oog op de belangrijke wedstrijd van vol gende week, waarin een periodeti- tel behaald kan worden. Jong Am- bon was dan ook sterker en liep via 0-2 halverwege door treffers van Levi Waisapy en James Beije, in de 55e minuut uit naar 0-3 door opnieuw Beije. Nadat Niek van Sprundel bij Aardenburg was inge vallen werd het binnen twintig mi nuten gelijk door doelpunten van Jelle de Vreeze en Van Sprundel (2x). Omdat de Middelburgers de strafschoppen beter namen (4-5) Boys-trainer Karl Vergouwen wil de weinig kwijt over de ontstane situatie rond Eryürük. „Dat ik het allemaal heel vervelend vind, mag duidelijk zijn. Maar verder wil ik er niks over zeggen. Ik heb het in handen van het bestuur gegeven." Boys-voorzitter Robert Matthijs verklaarde op zijn beurt dat de deur voor Eryürük nog altijd open staat, maar dat hijzelf de eerste stap moet zetten. „Hij is duidelijk teleurgesteld over die lange schor sing. Dat begrijp ik ook wel, maar de manier waarop hij zich nu op stelt keur ik af. Als hij zich meldt en weer gaat doen wat hij moet doen, is hij welkom. Ik heb Mev lud hoog zitten als mens en ook als voetballer is hij voor ons van grote waarde", zei Matthijs. Hij voegde er aan toe dat er snel iets moet gebeuren. „Want het mag duidelijk zijn dat de rest van de se lectie en de trainer dit niet veel langer meer accepteren." bereikten zij de volgende ronde. Zeeland Sport-Vlissingen 1-4: De wedstrijd kende een verrassend be gin toen Samuel Sanderse de vijf- deklasser op voorsprong bracht: 1-0. Nog voor rust bracht Jonathan Constancia de eersteklasser langs zij: 1-1. In de tweede helft werd het al snel 1-2 door een rake kop bal van Sinan Coban, waarna Vlis singen verder uitliep via Rudley St. Jago en Raymond Wolff Hontenisse-RCS 1-4: Vooraf was er bij Hontenisse wat angst voor de tegenstander, mede door het ontbreken van vijf basisspelers en de 7-1-zege van de Souburgers eer der deze week op Axel. RCS had in de eerste helft vanaf het begin het initiatief en halverwege stond het dan ook verdiend 0-3 door tref fers van Sigrell Burnet (2x) en Ste ven Visser. Een vooral dankzij aan voerder Peter van Dijk goed geor ganiseerd spelend Hontenisse zet te de bezoekers na rust meer on der druk. Dit leidde tot een tegen treffer van Jasper Dophemont (1-3) die toch wel wat onrust bij RCS bracht. Kort voor tijd liep RCS echter uit naar 1-4 door een treffer van Gérard de Nooijer. Wolfaartsdijk-Hoek 2 1-1: Na vier minuten kwam de koploper van de vierde klasse A al aan de leiding via Tom Kloet (1-0). Daarna na men de gasten het heft in handen. Via Remco Felius, Brian de Bruijn en Gert-Jan Hamelink was Hoek dicht bij de gelijkmaker, maar het houtwerk en keeper Michael de Ja ger stonden een Zeeuws-Vlaamse treffer in de weg. In de 51e minuut wisten de reserves van Hoek wel het net te vinden via Marco Hame link. Hoek 2 ging daarna op jacht naar een voorsprong, maar Wolf aartsdijk hield de gelijke stand vast tot het einde van de wedstrijd. De thuisclub won vervolgens de straf- schoppenserie met 6-5. Duiveland-Kloetinge 0-5: Niels Kole 0-1, Etiënne Mallie 0-2, Niels Kole 0-3, Daan Esser 0-4, Laurens de Maat 0-5. Patrijzen-Zierikzee 1-1: Edwin Capello 1-0 (strafschop), Benjamin Verwest 1-1. Patrijzen wint strafschoppenserie met 5-4. Kana da Rosa Bernardo snelt langs een verdediger van Spui. De aanvalsleider van AZW maakte uit een strafschop alweer zijn achtste treffer van dit seizoen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73