Invaller Verlinde de beul van AZW heeft weinig te vrezen van Spui 341 sport DISTRICTSBEKER Terneuzense Boys-Zaamslag is een verre van boei end bekerduel, waarbij het venijn in de staart zit. Ad Verlinde viel na 82 minuten in- Ad Verlmde schiet Zaamslag een ronde verder. nodig om het verschn te maken. Eerste zege Ottens met Arnemuiden Walcheren wint van Zeelandia Middelburg Half dozijn treffers van FC Dauwendaele Weinig problemen voor Tholense Boys Eindelijke eerste punten Kruiningen 6 De aanvaller had slechts 6 minuten Zaamslag-middenvelder Mario de Fouw gaat het duel aan en troeft Marco Doens af. Erwin van den Broeke (links) en Johan van Rumst houden hun ogen op de bal. foto Mark Neelemans maandag 26 oktober 2009 ARNEMUIDEN Arnemuiden gaf zaterdag een te ken van leven af. De Walcherse ploeg boekte na twee gelijke spe len en vier nederlagen eindelijk een overwinning. Veere werd met 2-i verslagen en daarmee verliet Ar nemuiden de laatste plaats in de tweede klasse. De zege was knap, omdat de thuis ploeg door een rode kaart voor Marvin Meerman bijna een uur met tien man speelde. Door Jarco Siereveld ï-o en Joachim Cornelis- se stond het bij rust 1-1. De winnen de treffer kwam op naam van Ar jen Reijnoudt: 2-1. MIDDELBURG Het bekerduel tussen de zondag vierdeklassers Zeelandia Middel burg en Walcheren eindigde gister middag in een overwinning voor de bezoekers: 1-2. Die stand was bij de rust al bereikt. Alberto Conde Morgado zette Zeelandia Middel burg na 27 minuten nog wel op een i-o-voorsprong, maar die treffer zorgde er niet voor dat Walcheren van slag raakte. Mark van Eijk maakte nog voor rust gelijk, waar na Stefan Babic in de 45e minuut voor de beslissende 1-2 zorgde. HEINKENSZAND FC Dauwendaele rekende in het be kertoernooi af met Heinkenszand. Na een 2-o-voorsprong bij rust ein digde het duel in 0-6. Jasper Leu- velink opende de score. Kort voor rust kwam FC Dauwendaele op 0-2, door een eigen doelpunt van keeper Martijn Simonse. In de tweede helft liepen de Middelbur gers uit naar 0-6. Stefan Joosse zorg de voor 0-3 en Peter van Gorsel maakte de vierde treffer, lorrit Schuurman (tweemaal) maakte ver volgens het halve dozijn vol: 0-6. NOORDHOEK Tholense Boys bereikte zonder al te veel problemen de volgende ron de van de districtsbeker. In en te gen Noordhoek won de zater dag-derdeklasser met 1-3. David Ab- ecassis had voor rust aan één moge lijkheid genoeg om de Tholenaren aan de leiding te brengen. In de tweede helft liep Tholense Boys dankzij twee treffers van Reinier de Groen uit naar een 3-0-voor- sprong. De 1-3 van Jos van Schen- del was alleen nog van belang voor de statistieken. MIDDELBURG Kruiningen is na een 3-0-zege op SKNWK eindelijk van de hatelijke nul af in de derde klasse A. De ploeg nu voorlaatste. SKNWK kreeg met name voor rust een aan tal goede mogelijkheden, maar doelman Jacco Veerhoek hield zijn doel schoon. Na 65 minuten open de Kruiningen-aanvoerder Jimmy Fens de score en vijf minuten later scoorde Fens uit een afgeslagen cor ner opnieuw. Via Urvin van Heke len kwam de thuisploeg daarna ook nog aan een derde treffer. door Peter van Kouteren AXEL - Voor AZW en Spui breken na de Axelse winst in het onder ling treffen (4-0) belangrijke we ken aan. AZW, na de zege ge deeld koploper, mikt in de derde klasse op promotie en treft in het restant van de eerste competitie helft rechtstreekse concurrenten. Dat geldt ook voor Spui, dat zich als debutant wil handhaven. De wereld van verschil in doelstel ling werd in het veld treffend weer gegeven. AZW domineerde zon der tot grote hoogte te groeien ne gentig minuten Tang in een spel van kat en muis. De thuisploeg scoorde vroeg in de wedstrijd, leid de bij rust met 2-0 en zat kort na rust met een 3-0- voorsprong op rozen. Dat het uiteindelijk niet meer dan 4-0 werd, was vooral te wijten aan een gebrek aan scherp te in de Axelse afwerking. „We hebben een paar kansen laten liggen, maar ik vond aan de ande re kant niet dat we zó goed speel den dat de uitslag groter had moe ten zijn", vond de winnende trai ner Eddy van der Hooft. „We had den een meevaller dat we vroeg scoorden. Dat moet je wel hebben tegen dit soort ploegen. Ze spelen heel compact. Dat is moeilijk voet ballen." Spui, dat in het laatste kwartier na een rode kaart voor Yorick Koek koek (twee keer geel) met tien man speelde, probeerde in de be ginfase na rust bij een 2-0-achter- stand meer druk te zetten. „]e pro beert de boel op te peppen", zei trainer Chris de Beer later. „Dat lukte een tijdje aardig, maar we konden nooit echt een vuist ma ken. Na die penalty (3-0) was bij ons de spirit eruit. We zijn niet he lemaal zoek gespeeld, maar elke fout wordt in deze klasse afge straft. Zeker door ploegen als AZW, De Noormannen en Nieuwdorp. Als een ploeg dat op pikt, is het leerzaam." Het is echter de vraag hoeveel leer tijd de kleine dorpsclub wordt ge gund. In dat opzicht worden de ko mende duels met Yerseke, Kapelle en SKNWK belangrijk. De Beer: „Het is te hopen dat het niet in het kopje gaat zitten. Als je die wedstrijden namelijk niet wint, heb je een probleem." Dat geldt ook voor het ambitieuze AZW, dat achtereenvolgens Nieuwdorp, VCK, DFS en Colijns- plaatse Boys treft. In de strijd om de eerste-periodetitel valt komen de zaterdag de beslissing. „We le ven van week tot week", zei Eddy van der Hooft. „Maar het zijn wel weken waarin de competitie be slist kan worden." Michiel Standaert zette de Axel aars in de derby al vroeg op voor sprong met een afstandsschot. Ben Ongenae, die aan een domme char ge een gele kaart had overgehou den, legde zijn criticasters het zwij gen op door op aangeven van Ka- na da Rosa Bernardo voor 2-0 te te kenen. De donkere aanvalsleider tekende zelf na rust uit een straf schop voor 3-0, nadat hij vier man in de wind had gezet en in het strafschopgebied was gevloerd. Michiel Standaert bepaalde de eindstand na goed voorbereidend werk van Ongenae met een droog schot op 4-0. AZW-Spui 4-0 (2-0). 11. Michiel Stan daert 1-0, 32. Ben Ongenae 2-0, 53. Ka- na da Rosa Bernardo 3-0 (strafschop), 90. Michiel Standaert 4-0. Scheidsrech ter: A.J.A. Simonse (Heinkenszand). Ro de kaart (2x geel): 75. Yorick Koekkoek (Spui). Gele kaart: Ben Ongenae, Mus tafa Yilmaz (beiden AZW) en Johan Meulbroek (Spui). Aantal toeschou wers: 350. iw ,;"a ■:vft2 SPfj Af

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72