381 sport Dries Dijkman held bij Patrijzen Rentmeester bindt De Jonge aan zegekar Delta Sport aan vooravond van belangrijke fase DISTRICTSBEKER Bij de zondagploegen verrasten Patrijzen en Jong Ambon. Beide ploegen haalden de derde ronde na een goede strafschoppenserie. „Ik zag die laatste bal op me afkomen en kreeg mijn hand er tegen." Polderman wint M2 bij dressuur Heikant Hoog moyenne helpt De Bree niet Zege EMM-mannen, verlies voor vrouwen Simpele overwinning Hoondert/de Waard maandag 26 oktober 2009 4 Vier Bevelandse ploegen hebben de derde ron de van de districtsbeker gehaald: Kloetinge, Wolfaartsdijk, Tholense Boys en Patrijzen. Dries Dijkman, goalie van Patrijzen mm, Dries Dijkman moet op deze strafschop nog het antwoord schuldig blijven. Maar de goalie van Patrijzen zou nog twee inzetten van elf meter stoppen. foto Ronald den Dekker door Daaf Kasse 'S-CRAVENPOLDER - Martijn Rent meester houdt aardig huis in het Zeeuws damkampioenschap. Vo rig jaar sloot hij een succesvol toer nooi af met zes winstpartijen en in de editie 2009/2010 pakte hij nu al zijn vierde zege. Ook Kees de Jonge was niet opgewassen te gen het sterke positiespel van de ti telhouder. De Souburger verdedigde zich taai en had rond de tijdnoodfase nog steeds uitzicht op een gelijkspel. Hij ging echter in de fout, waarna de dam van Rentmeester, een te machtig wapen bleek. Johnny de Leeuw is na zaterdag de enige achtervolger. In weder zijdse tijdnood vloerde de Goese- naar Niels Roelofsen, die slachtof fer werd van een forcing. Arjo Kou semaker zag de achterstand op de koploper oplopen tot drie punten. Tegen Rianka Rentmeester had hij voortdurend de beste kansen, maar toen hij in de tweede tijd noodfase verkeerd sloeg, kon de enige vrouw in de hoofdklasse op gelucht ademhalen. De twee koplopers in de pro motieklasse maakten zaterdag geen fouten. Wim Koppejan ver sloeg Hans van Akkeren en Danny Wattel won door een doorbraak- combinatie van nieuwkomer Arco Berger. In de eerste klasse heeft Aart Slager de beste papieren. De man uit Scherpenisse won van Leen van Schagen en gaat met een punt voorsprong op Rinie Brasser aan de leiding. [aap Verstraate uit Oostkapelle ver stevigde zijn eerste plaats in de tweede klasse met zijn derde over winning op rij. ZIERIKZEE - Ook na drie speel rondes zijn de handballers van Del ta Sport nog steeds zonder punt verlies. Gisteren was Groene Ster uit Zevenbergen een maatje te klein voor de ploeg uit Zierikzee: 30-21. Een betere start van de competitie hadden de handballers van Delta Sport zich nauwelijks kunnen wensen, maar binnen enkele we ken zal duidelijk zijn waar de ploeg uit Zierikzee daadwerkelijk staat. Dan staan de ontmoetingen met Habo'95 en Witte Ster 2, de twee naaste belagers van Delta Sport, op het programma. „Ach, eigenlijk weet je pas goed waar je staat als je iedereen een keer ontmoet hebt", zei trainer Rob de Vos na de gewonnen wed strijd tegen Groene Ster. „Maar ik kan niet ontkennen dat de komen de periode wel een mooie graad meter wordt." door Jos van Belzen VLISSINGEN - Zondag-vierdeklasser Patrijzen schakelde gisteren zon dag-derdeklasser Zierikzee uit in het districtsbekertoernooi. Na de 1-1 nam de thuisploeg de straf schoppen beter. Jong Ambon ver raste op dezelfde manier Aarden burg. Patrijzen-Zierikzee 1-1, Patrij zen wint strafschoppenserie met 5-4: Derdeklasser Zierikzee trof in 's-Heerenhoek een op en top gemotiveerde vierdeklasser te genover zich, die voetballend met vlagen de bovenliggende partij was. Via Gabriël Sapulete en Edwin Capello kreeg Patrijzen voor rust goede kansen en was Zierikzee via Frank van der Helm en Patrick Roggeband gevaarlijk. Voor Zierikzee-trainer Marco Groeneveld krijgt het duel nog een staartje, want arbiter De Jong stuurde de trainer na commentaar op de leiding in de 33e minuut met rood naar de tribune. Na rust kreeg Zierikzee meer grip op het spel, maar een handsbal van Leon Sinke leidde tot een strafschop voor Patrijzen. Vanaf de stip scoorde Capello in de 77e minuut de 1-0. Via Benjamin Ver west, die een vrije trap in de 81e minuut in de kruising schoot, kwam Zierikzeë toch nog aan 1-1. In de strafschoppenserie ontpopte Patrijzen-doelman Dries Dijkman zich als de held van de middag. Hij stopte strafschoppen van Ver west en Elmar Verhage. Dijkman: „Het blijft een loterij. Ik zag die laatste bal op me afkomen en kreeg mijn hand er tegen." Aardenburg-Jong Ambon 3-3: Bij de thuisploeg werden zes basis spelers niet opgesteld met het oog op de belangrijke wedstrijd van volgende week, waarin een perio- detitel behaald kan worden. Jong Ambon was sterker en liep via tref fers van Levi Waisapy en James Be- ije (2) uit naar 0-3. Nadat Niek van Sprundel bij Aar denburg als invaller het veld had betreden werd het binnen twintig minuten gelijk door doelpunten van Jelle de Vreeze en Niek van Sprundel (2). Omdat de Middel burgers de strafschoppen beter na men (4-5) gaan zij door naar de volgende ronde. Zeeland Sport-Vlissingen 1-4: In deze Vlissingse derby waren de be zoekers de hele wedstrijd sterker en kregen zij ook de meeste kan sen. Toch kende de wedstrijd een verrassend begin toen Samuel San- derse de vijfdeklasser op voor sprong bracht: 1-0. Nog voor rust bracht Jonathan Constancia de eer steklassers langszij: 1-1. In de twee de helft werd het al snel 1-2 door een rake kopbal van Sinan .Coban, waarna Vlissingen verder uitliep naar 1-4 door treffers van Rudley St Jago en Raymond Wolff. Hontenisse-RCS 1-4: Vooraf was er bij Hontenisse wat angst voor de tegenstander, mede door het ontbreken van vijf basisspelers en de 7-1-zege van de Souburgers eerder deze week op Axel. RCS had in de eerste helft vanaf het be gin het initiatief en halverwege stond het dan ook verdiend 0-3 door treffers van Sigrell Burnet (2) en Steven Visser. Een vooral dank zij aanvoerder Peter van Dijk goed georganiseerd spelend Hontenisse zette de bezoekers na rust meer onder druk. Dit leidde tot een te gentreffer van Jasper Dophemont (1-3). Kort voor tijd liepen de gasten verder uit naar 1-4 door een treffer van Gérard de Nooijer. Sluis-Breskens 3-0 (2-0). Patrick Vinke 1-0 en 2-0, Koen Quaak 3-0. Zeelandia Middelburg-Walcheren 1-2 (1-2). Alberto Conde Morgado 1-0, Mark van Eijk 1-1, Stefan Babic 1-2. ■*n iwwwMwan—aMB—pa— HEIKANT Dressuuramazone Mirjam Polder man van de Weelruiters won zater dag in Heikant de klasse M2. Ze be haalde 180 en 179 punten en was zo doende te sterk voor de concurren tie. Stephanie de Frel uit Koewacht won er de belangrijkste categorie, de Z2. Ze reed alleen de eerste proef, goed voor 217 punten. AMEIDE Het kaderteam 's Lands Welvaren moest in Ameide een 6-2-nederlaag accepteren tegen 't Wapen P.Vink 1. Het was de tweede nederlaag op rij voor de Bevelandse ploeg. Peter de Bree verloor zijn partij, ho- wel hij zijn beste moyenne van dit seizoen neerzette (17.00 in het 57/1). Danny en Sjaak Walhout ver loren ook. Jaap Hameling redde de eer met een knappe overwinning. MIDDELBURG De handballers van EMM hebben gisteren uitgehaald naar Dongen. De Middelburgse ploeg van trainer Hans Dierickx won met 33-16. Mar cello Tax was topscorer met tien treffers. De vrouwen van de Middelburgse club moesten ook aantreden tegen Dongen. Zij kwamen er niet aan te pas en verloren met 24-14. KWADENDAMME De huisderby in de derde divisie tussen Hoondert/de Waard en De Heerenstraat werd verdiend ge wonnen door eerstgenoemde: 6-2. Het antwoord op de vraag of Hoon- dert nu zo goed speelde of Heeren straat zo zwak, was niet moeilijk te beantwoorden. Het was bijzonder slecht wat de 'bezoekers lieten zien. Ze hadden een teammoyenne van 0.379.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 60