binnenland 15 vertrek Vreeman mörres z prijzen 15^/ci/ stori^h- voordeel op alle zi£meubelën Attracties doen goede zaken in herfstvakantie Overleg moet overlast voor verkeer bij werk aan snelwegen beperken m V' Man ontvoert jongen om eieren gooien KPN wil meer vrouwen in de top Politie lost schot na TU Delft derde op massale vechtpartij eerste racedag Jongeren mogelijk ook ingeënt tegen griep Onderzoek sterfte kinderen tot twee jaar Ct/m 15 november a.s.3 leder zijn woonplezïer m maandag 26 oktober 2009 ging van Vreeman. Dat de Tilburg- se politiek een zwaargewicht als opvolger wil die over wijsheid en bestuurservaring beschikt, is duide lijk. Namen circuleren er ook al. De Tilburgse bestuurskundige en hoogleraar Pieter Tops onthulde er gisteren een paar in het tv-pro- gramma Buitenhof. Volgens Tops doen namen als die van de WD' ers Ivo Opstelten en Pieter Winse- mius en de CDA'ers Wim Deet- man en Ben Bot de ronde. Tops vindt dat Vreeman (PvdA) niet moet worden opgevolgd door een partijgenoot. „Het lijkt mij ver- AMSTERDAM - De Nederlandse at tractieparken doen goede zaken in de herfstvakantie. Dat heeft de Club van Elf, de vereniging van grote dagattractieparken, gisteren laten weten. De meeste toeristische trekpleis ters melden hogere bezoekersaan tallen dan in de herfstvakantie van 2008. Het is echter lastig om al con crete cijfers te geven, stelt een zegs man. De scholen in het zuiden van het land hebben deze week pas vrij. Daarna kan de Club van Elf de definitieve resultaten van dit jaar melden. Een aantal parken speelt bewust in op het thema Halloween en DEN HAAG - Door de aanleg van extra rij- en spitsstroken dreigt vanaf januari 2010 enorme over last voor automobilisten. De ANWB en de Verkeersinformatie- Dienst (VID) gaan om de tafel met Rijkswaterstaat, gemeenten en provincies om de hinder zoveel mogelijk te beperken. De werkzaamheden zijn het ge volg van de uitvoering van de spoedwettrajecten van minister Eurlings (Verkeer) om versneld au tosnelwegen te verbreden. „Het gaat niet alleen om overleg met Rijkswaterstaat", stelt een ANWB- woordvoerder. „Maar ook vooral met de gemeentes en provincies. Als grote wegen afgesloten zijn, gaan automobilisten op zoek naar sluiproutes. Het is aan lagere over heden daarop in te spelen." Het gaat om 22 werkzaamheden op zeer drukke autosnelwegen als de Ai, Ai, A9, A12 en A27. De ANWB wil ook voetbalbond DOESBURG Een 51-jarige man uit Doesburg was zo boos dat er een ei tegen de ruit van zijn woning was gegooid, dat hij besloot een van de vermoe delijke daders te ontvoeren. De man heeft de 13-jarige jongen mee genomen in zijn bestelbusje. Dat meldde de politie gisteren. De jon gen moest bij de man thuis de na men van zijn vriendjes opgeven. BREDA AMSTERDAM Telecomconcern KPN wil meer vrouwen in de bedrijfstop. Daarom mogen voor bepaalde hoge func ties alleen vrouwen zich kandidaat stellen. Dat heeft KPN-bestuurs- voorzitter Ad Scheepbouwer ge zegd. Volgens hem hebben maatre gelen om vrouwen te helpen en te stimuleren in hun loopbaanont wikkeling te weinig opgeleverd. DARWIN standig als die uit een andere par tij afkomstig is", aldus Tops. Volgens hem heeft Tilburg mo menteel ook geen burgemeester nodig die wil 'bouwen' aan de stad zoals Vreeman deed, maar eer der eentje die de boel bij elkaar kan houden, zoals de Amsterdam se burgemeester Job Cohen doet. Vreeman treft voorbereidingen om binnen enkele weken van het Tilburgse toneel te verdwijnen. Hij blijft aan het werk: „Met name in de overdracht en afhandeling van belangrijke dossiers en afspraken in de stad." Na een massale vechtpartij tussen Belgen en Nederlanders in Breda heeft de politie in de nacht van za terdag op zondag rond vier uur een waarschuwingsschot gelost. De po litie zag op bewakingscamera's dat een van de Belgen een stekende be weging maakte met een mes, waar bij het leek alsof hij een inwoner van Dordrecht raakte. Het Nuon Solar Team van de TU Delft is gisteren op de eerste dag van de World Solar Challenge in Australië als derde geëindigd. Van uit Darwin vertrokken 47 studen tenteams aan de 3.010 kilometer tel lende race voor zonnewagens. Vol gens een woordvoerster van de ploeg van TU Delft waren er pro blemen met het zonnepaneel. KNVB bij het overleg betrekken, omdat voetbalwedstrijden in grote stadions regelmatig verkeersover last veroorzaken. Automobilisten kwamen de afgelo pen weekenden al vast te staan door werkzaamheden. „Op de lan ge termijn heeft de weggebruiker er profijt van", zegt een VID-woordvoerder. „Maar het wordt eerst wel twee jaar pijn lij den." Hij voorspelt 'enorme gevol gen'. UTRECHT Mogelijk besluit het kabinet ook jongeren of baby's en peuters als nog te laten inenten tegen de Mexi caanse griep. Een woordvoerder van minster Ab Klink van Volksge zondheid heeft dat zaterdag beves tigd. De vraag is actueel geworden nu vrijdag een gezond Nederlands meisje van veertien jaar aan de Mexicaanse griep is bezweken. ENSCHEDE De Universiteit Twente gaat samen met TNO alle gevallen van kinder sterfte tot twee jaar onderzoeken in Oost-Nederland. Zo wil men ge gevens verzamelen over risicofacto ren in de hoop de zorg te verbete ren en sterfte onder baby's en peu ters tegen te gaan. In 2008 stierven in Nederland 1246 kinderen tot en met negentien jaar. oogst daarmee veel succes. Zo trek ken de Halloween Fright Nights in Walibi World in Biddinghuizen veel extra bezoekers, aldus de woordvoerder. De speciale avon den vinden ook het komende weekeinde nog plaats, als het offici eel Halloween is. De Nederlandse bioscopen doen ook uitstekende zaken in de herfst vakantie. Pathé, de grootste bio scoopexploitant van Nederland, meldt 'bovengemiddeld veel bezoe kers' in de vakantiedagen. Vooral de Pixaranimatie UP, de musical film Fame en de Nederlandse pro ducties De Storm en Spangas trok ken deze week veel bezoekers. Prijzenstorm bij Morres wonen. Tot en met 15 november komt het voordeel u aanwaaien. Niet alleen 15% stormvpordeel op alle zitmeubelen. Maar ook stormvoordeel op een groot deel van de nieuwe collectie. Meer weten? Kijk op morres.com of kom nu langs. W O M M Hulst (Zeeuws Vlaanderen) Industriéweg 2 Alle dagen open van 10 tot 18 uur, ook op zondag Industrieterrein Tol-Morres 4561 GH Hulst Tel: 0114 - 388 388 Mail info@morres.nl parkeergarage en de medische facul- ter. Het inschrijfgeld is voor onder- teit. De lopers konden kiezen uit zoek naar therapie voor spastische een route van 1, 2, 5 of 10 kilome- kinderen. foto Evert Elzinga/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5