van Kloetinge sport 135 Ruime zege op Borssele levert Wemeldinge terreinwinst op Heinkenszand krijgt een oorwassing van Dauwendaele SPS profiteert van misslagen concurrentie Rentree Björn Quartel maandag 26 oktober 2009 Björn Quartel maakte zijn rentree bij Kloetin- ge. Zes weken geleden belandde de verdediger in het ziekenhuis met een zware hersenschud ding, opgelopen tegen Schelluinen. Hij viel te gen Duiveland in de slotfase in voor Niels Kole. door Rudy Boogert OOSTERLAND - Duiveland heeft za terdag een indruk gekregen van het voetbal in de eerste klasse. De koploper uit de tweede klasse was in de tweede bekerronde kansloos tegen Kloetinge. In Oosterland werd het 0-5. Met de geboorte van de eerste presentatiegids uit de clubgeschiedenis beleefde Duive land echter toch nog een novum. „Het is een volgende stap in de ontwikkeling van de club", vertel de aanvoerder Ronald Zwager na de bekernederlaag. Niet alleen op het veld is hij de aanjager van Dui veland, erbuiten is hij dat ook. Sa men met zijn ploegmaats Leen IJ- zelenberg, Rudi Koster en oud-voorzitter Joop van der Laan - het kwartet vormt de sponsor commissie - timmerde hij de gids in elkaar. „We hebben nu een goede genera tie voetballers", onderbouwde Zwager. „In korte tijd zijn we opge klommen van de vierde naar de top van de tweede klasse. En vol gend jaar misschien zelfs de eerste klasse. Daar moeten we zoveel mo gelijk van profiteren. Je hebt spon sors nodig om bijvoorbeeld trai ners, materiaal en verzorging te be talen." De afgelopen tijd schoten langs het veld nieuwe reclameborden, een spiksplinternieuw scorebord en nieuwe kuipstoelen (uit een oude metro) uit de grond. En rond het bekerduel met Kloetinge had den Zwager co. de eigen spon sors én die van de tegenpartij voor een middagje samengebracht. „En nu gaan we weer iets nieuws ver zinnen", zei Zwager. Die ondernemersgeest was zater dag binnen de lijnen niet toerei kend tegen de koploper van de eer ste klasse. „Meteen vanaf het be gin zag je al dat de handelingssnel heid en het baltempo bij Kloetin ge veel hoger liggen dan bij ons", erkende Zwager, tussen 2005 en 2007 speler van Kloetinge. „Eerlijk gezegd stonden we positioneel best goed, maar we kwamen ge woon tekort." Alleen in het eerste kwartier van de wedstrijd en het eerste kwar tier na rust kon Duiveland tegen gas geven, uitmondend in kansjes via Zwager en Barry Steenpoorte. Maar verder was Kloetinge opper machtig. Zelfs zonder een aantal vaste waarden (Corné Schilper- oort, Mark Schuit en Mervin Nie- mantsverdriet) was Kloetinge dege lijk en effectief tegelijk. In de eerste helft zorgde Niels Kole voor 0-1 uit de rebound van een schot op de paal van Etiënne Mal- lie. Die laatste maakte vlak voor rust 0-2 uit een strafschop, gege ven na een handsbal van Koster. In de tweede helft profiteerde Ko le van een misser van doelman Ke vin Verboom (0-3) en maakte Daan Esser subtiel 0-4 met een bal achter het standbeen. Nadat Kloetinge-doelman Jaco van der Schee een grote kans van Zeeuws topscorer Dennie le Com- te had gepareerd, maakte Laurens de Maat, koud een minuut in het veld, in de korte hoek het vijfde doelpunt. Het was De Maats eerste officiële Kloetinge-goal. Een zorge loze overwinning, vond ook trai ner Cees Houtepen. Zijn enige zorgen in de aanloop naar de komende topduels in de competitie zijn de enkelblessures van Schuit en Schilperoort. Duiveland-Kloetinge 0-5 (0-2). 28. Niels Kole 0-1, 45+1. Etiënne Mallie 0-2 (strafschop), 63. Niels Kole 0-3, 65. Daan Esser 0-4, 72. Laurens de Maat 0-5. Scheidsrechter: A.L. van de Ketterij (Goes). Gele kaart: Albert Verhoek (Duiveland), Maarten van Rosevelt (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 400. door Marco Puik MIDDELBURG - Wemeldinge haalde zaterdag hard uit in de thuiswed strijd tegen Borssele: 6-1. De Be- velandse ploeg, die uitkomt in de vierde klasse A, klom daarmee naar de derde plaats. Wemeldinge-Borssele 6-1: We meldinge had weinig te duchten van Borssele, dat door blessures zwaar gehavend aan de aftrap ver scheen. Met twee treffers bracht Pieter Bolle de thuisclub op een 2-o-voorsprong. Sander Weug deed voor rust iets terug voor Bors sele. Op aangeven van Toine Gijzel tekende Roy Jeremiasse na rust voor 3-1. Treffers van Remi Bruijn- ooge, nogmaals Jeremiasse en Ar no de Kok deden de score oplopen naar 6-1. 's-Heer Arendskerke-MZVC 2-0: De eerste helft was volledig voor Arendskerke, dat na een kwartier de score opende via Henry van Gilst. In de tweede helft was MZVC fanatieker en was er meer evenwicht in de partij. Tien minu ten voor tijd counterde Arends kerke naar een 2-o-voorsprong. Michiel Bouwman nam het doel punt voor zijn rekening. SVD-Domburg 1-4: SVD-doel- man Rens Groefsema was de uit blinker in Driewegen. De keeper kon echter niet voorkomen dat zijn ploeg met een 1-4-nederlaag van het veld stapte. Ronald Hendrikse zorgde voor 0-1 en Sander Willem- se nam de 0-2 voor zijn rekening. Een eigen doelpunt van keeper Jac- co Leijdekkers bracht de spanning terug (1-2). In de 52e minuut breid de Ronald Hendrikse de score uit naar 1-3. Maurice Bernard zorgde voor de 1-4-eindstand. Hoedekenskerke-ZSC'62 2-1: Na tien minuten opende Niels Otte de score voor de thuisclub, door een vrije trap van broer Yorn Otte tot doelpunt te promoveren. Een onge lukkige uitglijder van de keeper van Hoedekenskerke vormde de in leiding tot de gelijkmaker van Ro bin Provoost. ZSC'62 verzuimde in het vervolg om vaker toe te slaan, waardoor Hoedekenskerke in de wedstrijd bleef Zeventien minu ten voor tijd greep de thuisclub de overwinning. Op aangeven van An ne van 't Veere kopte Niels Otte de winnende treffer in de netten: 2-1. Bevelanders-Apollo'69 1-1: Van hoogstaand voetbal was geen spra ke in Kamperland. Na 35 minuten bracht Sander van de Kreeke de thuisclub aan de leiding. De speler van Bevelanders leek lange tijd matchwinnaar te worden, totdat Wim van Dijk tien minuten voor tijd de gelijkmaker produceerde. fff fff ff ffffff ,ffffff ff m fff ff, ff.fff :*f mm ,ff fv fvfff:ffff fff ffff door Marco Puik MIDDELBURG - Voor Heinkenszand zit het districtsbekertoernooi er op. De ploeg was kansloos tegen FC Dauwendaele. Tholense Boys mag wel door na de 3-1-zege bij Noordhoek. Zaamslag was ver rassend te sterk (0-1) voor het ho ger voetballende Terneuzense Boys. Heinkenszand-FC Dauwendae le 0-6: In een gelijkopgaande eer ste helft opende FC Dauwendaele na acht minuten de score. Jasper Leuvelink scoorde na voorberei dend werk van Joran Moes. Hein kenszand kreeg enkele kansjes op de gelijkmaker, maar kort voor rust kwam FC Dauwendaele op een o-2-voorsprong. Een inzet van Francis Langemaire werd door keeper Martijn Simonse in zijn ei gen doel gewerkt. Na een uur moest de thuisclub met tien man verder toen een speler geblesseerd uitviel en trainer Ermo Cappon al drie keer had gewisseld. Met elf te gen tien liepen de Middelburgers nog uit naar 0-6. Stefan Joosse zorgde voor 0-3 en Peter van Gor- sel en Jorrit Schuurman (twee maal) kwamen in de boeken als andere doelpuntenmakers. Noordhoek-Tholense Boys 1-3: De eerste helft leverde weinig kan sen op. David Abecassis had ech ter aan één mogelijkheid voldoen de om de Tholenaren aan de lei ding te brengen. In de tweede helft liep Tholense Boys dankzij twee treffers van Reinier de Groen uit naar een 0-3-voor- spróng. De 1-3 van Jos van Schen- del was alleen nog voor de statis tieken van belang. Terneuzense Boys-Zaamslag 0-1: Een bekerpoule met daarin Vlissingen en Hoek overleven is vooral aardig als je er daarna een positief vervolg aan geeft. Eerste klasser Terneuzense Boys slaagde daar zaterdagmiddag op eigen veld niet in. Tegen het één klasse lager acterende Zaamslag ging de kwakkelende formatie van trainer Karl Vergouwen in een matig duel om de districtsbeker met 1-0 on deruit^ De enige treffer viel pas laat. In de 88e minuut werd Ad Verlinde de matchwinnaar. „De jongens kunnen stuk voor stuk voetballen. Daar ligt het niet aan", zei Vergouwen. „Voorin dwingen we te weinig af Maar als we daar iets balvaster kunnen worden en allemaal hard blijven werken, moet het tij ooit eens ke ren." door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de vierde klasse B beleefde koploper SPS een prima zaterdag. Zelf won de ploeg met 2-0 bij WIK'57, terwijl de concur renten Mevo (2-0-nederlaag) en Smerdiek (3-3-gelijkspel) punten morsten. SPS heeft nu een voor sprong van zes punten op Mevo en acht op Smerdiek. Die ploeg heeft, nog wel een duel minder gespeeld. WIK'57-SPS 0-2: SPS kwam voor rust via Jeroen Elenbaas op 0-1. Na rust liet de koploper het na om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen, waardoor WIK'57 naar het eind toe alles op alles zette om de gelijk maker te forceren. Waar de thuis ploeg niets wist af te dwingen, deed SPS dat wel. In de allerlaatste minuut kopte Willem Bevelander uit een hoekschap de 0-2 binnen. Mevo-Vosmeer 0-2: Vosmeer boekte een verdiende overwinning en kwam voor rust door Mona Bousaksaki al op voorsprong. Na de hervatting liet Robin van Welt het na om voor de 1-1 te zorgen. Ra- chid Bouhoudane zorgde met Vos meers tweede treffer voor de beslis sing in het duel. ZPR'84-Smerdiek 3-3: Smerdiek verspeelde in Bergen op Zoom een 3-0-voorsprong en mocht nog van geluk spreken dat er een punt mee naar huis werd genomen. Souliman El Bazzaoui, Hilbert Brinkman en Erik van Haaften be zorgden Smerdiek een riante voor sprong, maar door een goal van Gaily Jacobs stond het bij rust 1-3. Na rust was ZPR'84 veel sterker en via Mourad Gücün werd het 2-3. Fouad Talhaoui zorgde daarna voor de gelijkmaker, maar Smer diek kon in de eindfase grotere schade voorkomen. Wemeldinge (rode shirts) staat op het punt de 2-0 te maken tegen Borssele. Pieter Bolle schrijft de goal op zijn naam. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57