8 Duiveland komt niet in buurt 341 sport Wolfaartsdijk klopt Hoek 2 vanaf de stip Rillandia remiseert Kruiningen van nul af Voetbalsters lopen volgende bekerronde mis DISTRICTSBEKER Kloetinge plaatste zich zaterdag eenvoudig voor de derde bekerronde. De verliezend finalist van vorig jaar won met 0-5 bij Duiveland. I#- iilnnt maandag 26 oktober 2009 Hoewel Kloetinge een groot veld- overwicht had, kreeg Duiveland evenveel hoekschoppen: 8 stuks. W— MlMffMWill Hoek 2-voetballer Muhamed N'Diaye is aan de bal in het duel met Wol faartsdijk. foto Willem Mieras RILLAND - Noad'67 liet zaterdag de mogelijkheid liggen om aan de lei ding te komen in de derde klasse B. De ploeg uit Sint Philipsland gaf in de slotfase een voorsprong uit handen tegen Rillandia: 2-2. Rillandia was in de eerste helft de bovenliggende ploeg. De thuisclub kwam na 29 minuten op 1-0. Ar jan Koopmans vond in eerste in stantie nog de paal op zijn weg, maar bood Bud Aschman in de re bound een niet te missen kans. Kort na rust maakte Noad'67 de ge lijkmaker. Via de rug van Marco Minnaard kwam de bal voor de voeten van Rob den Engelsman, die van dichtbij raak schoot. Hal verwege de tweede helft kwam een beter spelend Noad'67 via Frank den Engelsman aan de lei ding. Acht minuten voor tijd moes ten de gasten met tien man verder. Remco Buijs werkte in de ogen van de scheidsrechter de doorge broken Aschman naar de grond en kon met rood vertrekken. Het vormde de inleiding tot een span nende slotfase, waarin Rillandia via Chris Kalubi nog de gelijkma ker scoorde. Remy van Herk, ook van Noad'67, ontving na het laat ste fluitsignaal zijn tweede gele kaart vanwege protesteren. KRUININGEN - Kruiningen is na een 3-0-overwinning op SKNWK in de derde klasse A eindelijk van de hatelijke nul punten af Op de ranglijst staat de voetbalploeg nu voorlaatste. In de 65e minuut opende Kruinin- gen-aanvoerder Jimmy Fens de sco re en vijf minuten later vergrootte hij de marge. Via Urvin van Heke len kwam de thuisploeg daarna ook nog aan een derde treffer. AZVV-Spui 4-0: Michiel Standaert 1-0 en 4-0, Ben Ongenae 2-0, Kana da Ro sa Bernardo (strafschop) 3-0. door Marco Puik MIDDELBURG - De tweede ronde van het districtsbekertoernooi is dit seizoen het eindstation voor het reserveteam van Hoek. De Zeeuws-Vlamingen, die vorig sei zoen pas in de achtste finale wer den uitgeschakeld door Kloetinge, verloren na strafschoppen van Wolfaartsdijk. Na vier minuten kwam de koplo per van de vierde klasse A al aan de leiding. Op aangeven van Erik Rijke tekende Tom Kloet voor de 1-0. De thuisclub had in de ope ningsminuten het beste van het spel, maar daarna namen de gas ten het heft: in handen. Via Remco Felius, Brian de Bruijn en Gert Jan Hamelink was Hoek dicht bij de gelijkmaker, maar het houtwerk en keeper Michael de Jager ston den een Zeeuws-Vlaamse treffer in de weg. In de 51e minuut wis ten de reserves van Hoek wel het net te vinden. Marco Hamelink was verantwoordelijk voor de tref fer. Hoek ging hierna op jacht naar een voorsprong, maar Wolfaarts dijk hield de gelijke stand vast tot het einde-van de wedstrijd. Straf schoppen moesten daardoor voor de beslissing zorgen. Wolfaartsdijk opende het bal via Leon Tavenier, die raak schoot. Ook de negen daaropvolgende strafschoppen leverden een doel punt op. Ferdy de Leeuw nam ver volgens de elfde strafschop voor zijn rekening en schoot Wolfaarts dijk naar een 6-5-voorsprong. Mai- kel Krans moest daarna scoren, maar de inzet van de Hoekenees eindigde op de kruising waardoor Wolfaartsdijk verder bekert. Strafschoppenserie: Leon Tavenier 1-0, Remco Felius 1-1, Jarno Water ham 2-1, Muhamed N'Diaye 2-2, Tom Kloet 3-2, Remco Mullaert 3-3, Kevin de Jong 4-3, Ruben de Haas 4-4, Erik de Kok 5-4, Gert Jan Hamëlink 5-5, Ferdy de Leeuw 6-5, Maikel Krans mist. door Marco Puik SINT MAARTENSDIJK - De voetbal sters van Smerdiek hebben zater dag ook hun tweede poulewed strijd in het bekertoernooi verlo ren. 't Zand 2 was met 3-6 te sterk. De Tilburgse vrouwen, die met een mix van het eerste en het twee de elftal aantraden en zelfs twee speelsters van Willem II in hun ge lederen hadden, leidden bij rust al met 0-3. Via Martine de Witte en Marieke Goeree kwam Smerdiek terug tot 2-3, waarna 't Zand uitliep naar 2-6. Anne Hage legde de 3-6-eind- stand vast. Door de nederlaag is Smerdiek kansloos voor een plaats in de vol gende bekerronde. Eerder was DSE uit Etten-Leur namelijk al te sterk met 3-2. Kloetinge-voetballer Etiënne Mallie (links) vecht samen met Marcel Zwager om de bal. De Bevelandse eersteklasser won het bekerduel met Duiveland met 5-0. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56