i8| Wat de lekkerbek nog4 VVD en SP hebben hun kandidatenlijst al klaar Bus tussen Goes en Kamperland niet in de avond 'De schelpdieren doen dat om zich te beschermen tegen stroming en om voldoende algen uit het water te kunnen filteren'. Froukje Rienks, wetenschapsvoorlicher NIOO voor Brabant en Zeeland Lezing over waarde van bessen in de tuin Nog geen alternatief voor geldautomaten Drie kinder-doe-dagen Ruimere regeling in de herfstvakantie voor starters Krezip-uitvoering wint Tholen's got talent Palazzoli Spinningdag in Fitland in Goes Klacht over 'landbouwmonsters' Op 11 november verschijnt de zorgspecial g Wilt u deze uitgelezen kans niet missen om uw boodschap over te brengen op uw doelgroep? Bel dan voor informatie of een afspraak: 076 - 53122 77 maandag 26 oktober 2009 B In Balans verschijnt bij BN/DeStem, PZC, Brabants Dagblad, en Eindhovens Dagblad. WGGGNGR NieuwsMedia kamperland - De bus tussen en Kamperland (lijn 31) rijdt v 30 oktober niet meer in de avonij ren op vrijdag en zaterdag. Volgens Wilma Koevermans j Connexxion kunnen mensev genwoordig gebruik maken vi regiotaxi als openbaar ve^ „Daardoor was een dubbele 4 ziening ontstaan", zegt ze. Er ontstond enige verwarringj dat op de site van Conne stond dat de regiotaxi voor j sen zonder wmo-pas alleen] dag beschikbaar was. In daf zou het geen vervangir bus zijn. „Die niet", aldus giotaxi is de 1 GOES - De gemeenteraadsverkiezin gen zijn nog even weg, maar de Goese en Borselse WD-afdelin- gen hebben hun kandidatenlijsten al klaar. Op beiden prijken nieuwe namen. De lijst van de VVD Goes telt in to taal 21 namen. Lijsttrekker is Dick van der Velde, tevens de enige 'oude bekende' van de eerste ne gen kandidaten. Volgens vice-voor- zitter George Henni 'allemaal po tentiële kandidaten voor het wet houdersschap zijn'. De huidige WD-wethouder Sop hie van 't Westeinde houdt het na deze collegeperiode voor gezien. De WD Goes kiest bewust voor vernieuwing en verjonging. Op dit moment heeft de liberale partij vier zetels. Als dat zo blijft, wordt de fractie gevormd door Dick van der Velde (Goes), mevrouw G. Meeuwisse ('s-Heer Hendrikskin deren), D. de Korte (Goes) en Ad Schuurbiers (Goes, was al steun- fractielid). Op de Borsele WD-kandidaten lijst staan zes namen. De huidige fractievoorzitter Roel Boekholt en de huidige wethouder Mart de Bruijne staan op respectievelijk 1 en 2, de overige vier zijn L. Mol ('s-Heerenhoek), J. Oosterveld ('s-Heer Abtskerke), M. van Liere (Heinkenszand) en J. Burgers (Elle- woutsdijk). De fractie heeft mo menteel één zetel. Ook de Goese Socialistische Partij, die voor de eerste keer meedoet, heeft zijn kandidatenlijst klaar. Floor van Lamoen uit Goes bezet" de eerste plaats. Statenlid Loes Pas- sieux staat op 2. 'S-GRAVENPOLDER SCHERPENISSE Groei Bloei afdeling Goes heeft donderdag 29 oktober Frans van der Graaf als spreker. Hij vertelt over de sierwaarde van besdragen- de planten en struiken in de tuin. De Graaf toont van een aantal plan ten de ontwikkeling van bloem tot bes en het effect van bessen in een winterse tuin. In het Dorpshuis Ons Dorpsleven in 's Gravenpol der. Aanvang 19.30 uur. Het wordt moeilijk een alternatief te vinden voor de geldautomaten in Scherpenisse en Poortvliet. In een memo aan de raad schrijft het college dat de Rabobank niets heeft kunnen bedenken. Geld opne men in de bibliobus is geen optie, omdat die bus niet rijdt in de twee dorpen. Het nieuwe wozoco in Scherpenisse krijgt wel een oplaad- punt voor de chipknip. GOES GOES Het Ambachtscentrum in Goes ver zorgt in de herfstvakantie de tradi tionele kinder-doe-dagen. Dinsdag 27, woensdag 28 en donderdag 29 oktober, elke middag van 13.00-16.30 uur, kunnen kinderen sieraden maken, kaarsen maken, kleien, allerlei voorwerpen versie ren maken, vilten en sleutelhan gers maken. Informatie: www.am- bachtscentrumgoes.nl. GOES - De Goese gemeenteraad heeft de startersregeling verruimd. Niet alleen is er meer geld beschik baar voor het uitgeven van de le ningen, ook mensen die niet in de gemeente wonen kunnen er nu een beroep op doen. Dat is een ge volg van het feit dat starters op de woningmarkt steeds vaker van de regeling gebruik maken. In totaal is nu 600.000 euro beschikbaar. OUD-VOSSEMEER GOES ELLEWOUTSDIJK - Een aantal bewoners aan de Langeviele in Ellewoutsdijk, ergert zich in toenemende mate aan 'landbouwmonsters' die zich door hun smalle straat persen. Dorpelingen reppen van trillingen. Ook zouden land bouwvoertuigen te hard rijden en regelmatig auto's beschadigen. „We heb ben het gemeld, maar de gemeente doet niets", klaagt een inwoonster. Pieter Heyboer en Geeke Deurloo (Krezip - Sweet Goodbyes) hebben vrijdag in Oud-Vossemeer Tholen's Got Talent gewonnen. Mark van Gurp werd tweede met een lied van Marco Borsato. Brons was er voor Anouk, Rowen en Marcella (De kleine zeemeermin). Stichting Palazzoli houdt zaterdag 7 november de Palazzoli Spinning dag voor Zeeuwse ondernemers en non-profit organisaties. Dat evene ment speelt zich af in Fitland in Goes. Om 13.30 uur geeft de Goese burgemeester Dick van der Zaag het startschot. Elian (links) en zijn zusje Wahine Wisse uit Yerseke ervaren snoependerwijs wat het is om een koolmees te zijn in goede (gewoon voorjaar) en slechte tijden (te vroeg voorjaar, de rupsen zijn verdwenen). foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50