41 binnenland Raad Tilburg: bezinning na Agent mag alleen stapvoets aoor rood Jongen slaat verpleger Beveiliging Scheringa Homeopathische middelen zijn uit de gratie bij huisartsen peter van straaten allesoverdegriep.nl Rennen door het ziekenhuis maandag 26 oktober 2009 door Jacqueline Steenwijk AMSTERDAM - De 41-jarige vrouw die in de nacht van vrijdag op za terdag overleed aan de gevolgen van een aanrijding door een motoragent in Amsterdam liep op een zebrapad toen ze werd ge schept. Volgens ooggetuigen was de agent zonder zwaailicht of sire ne door rood gereden. Mag een agent zonder alarmsigna len door rood licht rijden? Ja, dat mag. Er zijn situaties waar bij agenten met spoed naar een melding moeten en mogelijke aan wezige daders niet willen alarme ren, bijvoorbeeld bij een overval. In die gevallen kunnen agenten er voor kiezen geen alarmsignalen te gebruiken wanneer ze door rood rijden. Dat mag alleen stapvoets. Daarbij moeten ze ervan uit gaan dat andere weggebruikers hen niet hebben opgemerkt. Politiemensen moeten dan zelf stoppen. Ditzelf de geldt voor het nemen van voor rang bij een kruispunt. Hoe vaak gaat het mis? „Uit cijfers die het ministerie van Binnenlandse Zaken dit voorjaar bekendmaakte, blijkt dat in de ja ren 2005 tot en met 2007 één bur ger en tien agenten het leven verlo ren bij een aanrijding met een poli tievoertuig. In diezelfde periode raakten 440 burgers en 43 politie mensen gewond. Hoe vaak het on geluk door de politie werd veroor zaakt is onbekend. Bij zo'n 1,5 pro cent van alle ongelukken werden sirenes en zwaailichten gebruikt. Wat doet het ministerie om het aan tal ongelukken te laten dalen? „In 2006 is een nieuwe richtlijn op gesteld waarin de regels voor spoedritten zijn vastgelegd. Naast de gedragscodes rond rood licht en kruispunten, geeft die snelheidsad viezen voor spoedritten. Daar naast zijn alle politiekorpsen opge roepen hun agenten een rijvaardig- heidstraining aan te bieden.Eind vorig jaar hadden slechts zeven van de 26 politiekorpsen afspraken gemaakt om hun agenten naar de ze training te sturen. De korpsen zeggen de agenten niet te kunnen missen. Minister Ter Horst heeft de korpsen tot eind dit jaar de tijd gegeven zich alsnog vrijwillig aan te melden. Doen ze dat niet, dan stelt ze de training verplicht. Huisartsen schrijven de helft min der homeopathische middelen voor dan twintig jaar geleden. Vo rig jaar adviseerde 16,9 procent van de dokters de patiënt een ho meopathisch pilletje, drankje of zalfje te nemen tegen een kwaal. TWintig jaar eerder was dat nog 40 procent. Dat blijkt uit een artikel in het blad Medisch Contact naar aanleiding van een onderzoek in de provincie Utrecht door leden van de stichting Skepsis, die bewe ringen van onder meer genezers aan een kritisch onderzoek onder werpt. Als gewone huisartsen al iets ho meopathisch voorschrijven, dan ge beurt dat vooral omdat de patiënt dat wil en vooral als de reguliere geneeskunde geen pasklaar ant woord heeft.' AMSTERDAM - Een patiënt van het VU medisch centrum in Amsterdam kan vanuit zijn bed de deelnemers aan de VUmc gebouwenloop volgen. Het was zaterdag de vijfde keer dat het ziekenhuis het decor was van de wedstrijd. Ruim 700 sportievelin- gen, onder wie 75 kinderen, renden onder meer door de polikliniek, de ''zul, L£M WE AAE7V VLUcWTËAJ O TILBURG - De gemeenteraad van Tilburg wil afkoeling en bezinning na het opstappen van burgemees ter Ruud Vreeman, zaterdag, van wege de affaire rond het MIDI- theatertje. „In het belang van de stad, de inwoners en de burge meester willen we nu rust", stelde woordvoerder Maq'o Frerrk (Groen links) namens de fractievoorzit ters. Die waren zaterdagochtend op het provinciehuis bij commissaris der de koningin Wim van de Donk om te overleggen over de grote po litieke en bestuurlijke problemen. NIEUWEGEIN - Een verpleegkundige van het Sint Antoniusziekenhuis in Nieuwegein is dit weekeinde be dreigd en mishandeld door een 17-jarige patiënt De jongen vond dat de behandeling van zijn hoofd wond niet snel genoeg gebeurde, aldus de politie gisteren. De 17-jarige Nieuwegeiner wilde een verpleegkundige aanvliegen toen hij niet snel genoeg na bin nenkomst werd geholpen. Een col lega kwam tussenbeide en ving de klappen op. Hij liep letsel op aan schouder en bovenarm. Daarna vertrok de agressieve jon gen met zijn ouders uit het zieken huis. Woensdagavond zegde een meer derheid in de raad het vertrouwen in Vreeman op vanwege zijn rol in de MIDI-affaire. Hij verzweeg een budgetoverschrijding van 1,9 mil joen voor de raad. De verbouwing van het theater kostte geen vijf) maar 6,9 miljoen euro. 'Na de gebeurtenissen van de afge lopen weken en de raadsvergade ring van woensdag heb ik goed na gedacht', liet Vreeman zaterdag ochtend in een verklaring weten. 'Ik deel de conclusie van de ge meenteraad dat er sprake is van een verstoorde verhouding'. Vreeman wachtte met de aankon diging van zijn vertrek bewust tot het gesprek tussen de fractievoor zitters en Van de Donk. Die ont moeting met de commissaris is procedureel voorgeschreven bij het opzeggen van het vertrouwen in een burgemeester. 'Dit was het formele moment', aldus Vreeman. Door zelf op te stappen, heeft Vreeman de weg vrijgemaakt voor de snelle aanstelling van een waar nemer. De fractievoorzitters wil den niet ingaan op wat precies is besproken met Van de Donk. Maar dat laat zich raden: de opvol- WOGNUM - Dirk Scheringa en de curatoren van de DSB Bank en DSB Beheer bespreken binnenkort de beveiliging van de oud-bankier, zo verwacht de woordvoerder van de curatoren. Met de beveiliging - naar verluidt acht mannen en drie bepantserde auto's - gaan 'zeer ho ge kosten' gepaard, zegt de woord voerder. „Aan de orde komt wie dat moet betalen en hoe lang be veiliging op dit niveau nodig is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4