Zeeland Kerkzaaltje wordt museum PZC BEVELANDEN-THOLEN 23 COLINS PLAET Voorzitter dorpsraad koopt pand; kerk begint wervingsactie in dorp 17 18 en 19 Brouwerij blijft prijzen winnen Jeugd-Deltaband naar Eerste Divisie Politie zoekt getuigen van een mishandeling almanak Hamster Nachtbraken in Fort Ellewoutsdijk De laatste vrijwilligers bij de politie Maandag 26 oktober 2009 Wat de lekkerbek nog niet wist: mosselen bewegen zich Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl KAMPERLAND Bierbrouwerij Emelisse in Kamper land is opnieuw in de prijzen geval len bij een blindproeverij. In de ca tegorie 'zwaar bockbier' behaalde de brouwerij een derde plaats in een landelijke proeverij van het biergilde De Dubbele Arend uit Purmerend en het biergilde Ge heim Genootschap Arendsnest uit Amsterdam. De jury proefde zater dag in Berkel Enschot 42 bockbie ren. De brouwerij scoorde eerder al hoog met haar Russian Imperial Stout (beter beoordeeld dan Guin ness) en met het Winterbier 2008. VLISSINGEN De Jeugd-Deltaband van Koninklij ke Harmonie Ons Genoegen uit Vlissingen is zaterdag gepromo veerd naar de Eerste Divisie. Tijdens het Nationaal Federatief Mars- en Podiumconcours in het Noord-Brabantse Dommelen be haalde de )eugd-Deltaband de eer ste prijs. De 25 jongeren tussen de acht en eenentwintig jaar deden mee aan het onderdeel marswed strijd (Tweede Divisie). De Jeugd-Deltaband is een opleidings orkest. OOST-SOUBURG De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling die afgelo pen woensdagavond rond 20.30 uur plaatsvond op het station in Oost-Souburg. Een 44-jarige Oost-Souburgse werd daar geslagen en geschopt. De da der, een 55-jarige Vlissinger, is in middels aangehouden. De politie zoekt een jongeman en een jonge vrouw die rond die tijd in het wachthokje zaten op het station. De politie wil de twee graag horen als getuigen. Tip? redactie@pzc.nl Wat is de nachtmerrie van iedere 'die- renoppas'? Juist, dat het beest bij jou het loodje legt. Het gebeurde dat Mid delburgse gezin. De kinderen waren blij dat ze een week op de hamsters van een vriendinnetje mochten pas sen. Tot een van de beestjes opeens le venloos in zijn kooi lag. Ma had het idee om hem in te vrie zen, zodat het vriendinnetje hem kon begraven. Maar omdat de vriezer ont dooit móest worden, zat ma later die week weer met de hamster in haar maag. Tot haar man zei dat ze hem best opnieuw kon invriezen. „We hoe ven hem toch niet te eten." Zo ge zegd, zo gedaan. Een paar dagen later kwam de moe der van het vriendinnetje de hamsters halen. De oppas overhandigde haar beschaamd het bevroren beestje. „Oh, gooi maar in de prullenbak", reageer de de moeder. Het is al de zoveelste." door Frank Balkenende COLIJNSPLAAT - Het polder-, dijk en volksmuseum Colins Plaet is een stap dichterbij komen, nu het zaaltje van de dorpskerk in Colijns- plaat is verworven. Voorzitter Hendrikjan Hoffman van het toekomstige museum zet te zaterdag zijn handtekening on der de koopakte. Ook het kerkbe stuur tekende. Hoffman financiert de aankoop uit een eigen fonds. Het museum zal het op te knappen zaaltje van hem huren. Daarmee komt de ver wezenlijking van het Coiijnsplaat- se museum een stuk dichterbij. Overigens is de kerk ook blij met de transactie. De verkoop van het versleten, maar wel onder be schermd dorpsgezicht vallende zaaltje (rond de 80.000 euro) helpt om een nieuwe aanbouw te bekostigen. Er is zo'n 400.000 eu ro mee gemoeid. „Na de kerkelijke fusie vijfjaar ge leden hebben we de gereformeer de kerk kunnen vérkopen en zo al een kapitaaltje opzij gezet. We had den op de korte termijn geen plan nen, maar door het museumver- haal is alles in een stroomversnel ling geraakt", zegt kerkenraadvoor zitter Ko Marinissen. Toch komt de kerkenraad nog vele tienduizenden euro's te kort om een nieuwe aanbouw neer te zet ten. Om die reden heeft de kerk za terdag bij de Colijnsplatenaren een folder in de bus gestopt, met het verzoek het project te sponsoren in de vorm van giften of renteloze leningen. Het kerkbestuur hoopt ook op bijdragen uit landelijke fondsen. De aanbouw komt tegen een hoek van de kerk. Daarvoor moet een stuk muur worden doorgebroken. Het pand wordt niet alleen ont moetingsruimte (met keuken en nieuw sanitair) voor kerkgangers en bewoners van het dorp, maar herbergt straks ook een mortua rium. „Zodat nabestaanden op een waardige manier afscheid kun nen nemen." Ook in de kerk vindt op termijn een bijzondere ingreep plaats. De oude banken in het hart maken plaats voor losse stoelen, zodat de ruimte ook voor andere doelein den is te gebruiken. Marinissen: „We willen echt een dorpskerk •zijn, met mogelijkheden voor alle inwoners van Colijnsplaat. Daar voor is het noodzakelijk dat het ge bouw functioneler wordt." O Voor een video van de onderte kening van de akte kijk op: www.pzc.nl/bevelanden Kinderen leren zaterdagavond luidt. Na een half uurtje knutselen, waarbij de kin- vleermuizen. Je kunt ze horen met een speciaal zoals uilen en vleermuizen tij- deren uilenmaskers maken, struinen ze rond op apparaatje. Binnen wacht chocomel en daarna de Nacht in Fort Ellewoutsdijk. de duistere binnenplaats van het fort, waar een eeneriezelige vertelling. foto Willem Mieras en daarom een beetje grieze- paar vuurschalen voor enige oriëntatie zorgen. video op www.pzc.nl/bevelanden die af en toe de klok Een gids van Natuurmonumenten verhaalt over

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49