Van 't Westende moet het doen Evertse is in vorm Van de Ven luistert 401 sport rentree op met zege Van Stevendaal doet het vier keer in één beurt NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP JUDO Sam van 't Westende uit Vlissingen is zater dag vijfde geworden tijdens de nationale titel strijd in het Topsportcentrum in Rotterdam. Dertiende plaats voor Mesu in Marathoncup Dubbele overwinning voor Karin Krappen Minderhoud eindigt op het podium Cuillaume Eimont is voor de negende keer kampioen judo in de klasse -81 geworden. Het doel van hem is elf keer het NK te win nen, een verbetering van het record van Dennis van der Geest. Sam van 't Westende (rechts) komt in zijn partij tegen Dex Eimont, de latere kampioen, nog met een yuko voor, maar hij slaagde er niet in de halve finale winnend af te sluiten. foto Roeland van Vliet maandag 26 oktober 2009 AMSTERDAM In de derde schaatsmarathon om de Marathoncup heeft Erwin Mesu uit Middelburg zaterdag in het pelo ton van de eerste divisie de dertien de plaats behaald. De wedstrijd werd verreden regen achtige onder omstandigheden. Daardoor waren er veel valpartij en, waarvan Niels Mesu het slacht offer werd. Hij moest de strijd voor tijdig staken. A-rijder Jaap Ketelaar uit Aduard won de wedstrijd voor Rick Smit en Nick Uithoven. De eerstvolgen de wedstrijd is in Eindhoven. STEENWIJK Dartster Karin Krappen heeft op het Tops of Holland in Steenwijk twee hoofdprijzen in de wacht ge sleept. De Vlissingse won zowel het dubbel als het mixed-dubbel. In het dubbel versloegen Krappen en Francis Hoenselaar het duo Rila- na Erades/Sharon Prins in de finale met 4-1. In de mixed-dubbelfïnale was de Zeeuwse samen met de En gelsman Alan Norris te sterke voor het Engelse koppel Ian White/ Loui se Carroll: 5-2. In het enkel verloor Krappen in de kwartfinale met 4-0 van Tamara Schuur. ASSEN Hans Peter Minderhoud is zaterdag tijdens de Grand Prix bij het NIC in Assen op de derde plaats geëin digd. De uit Westkapelle afkomsti ge dressuurruiter behaalde met Tango IPS een score van 68,658 pro cent. Edward Gal was met zijn toppaard Moorlands Totilas oppermachtig. Zijn score was 81,702 procent. Christa Laarakkers eindigde met Ovation op ruime afstand op de tweede plaats. Haar score was 70,426 procent. Gert Jan Bruggink won de Canon Prijs, een wedstrijd op tijd. In een feilloos gereden par cours dook Bruggink met Acodetto meer dan drie seconden onder de tijd van Wout Jan van der Schans, die tot dan toe leidde. GROEDE - Robert van Stevendaal van DOA won het kampioenschap libre topklasse Zuid op indrukwek kende wijze. Vier keer maakte hij een partij in één beurt uit en scoor de biljarter uit Vogelwaarde een zo geheten gepromoveerde reeks van duizend. De perfecte 1250 behaal de Van Stevendaal niet. In de eer ste van zijn vijf partijen maakte hij zijn eerste reeks van 250 in de tweede beurt. „Dit is onvoorstelbaar. Ik heb nog nooit een partij over 250 carambo les in één beurt uitgemaakt. Nu doe ik het vier keer achter elkaar. Ik was als in trance. Wat een ge voel zeg", zei Van Stevendaal na af loop. Hij drong met zijn prestaties zijn tegenstanders naar de achter grond maar ook zij deden mooie dingen. Hessel van Deutekom bij- scoorde een serie van 178, de num mer twee Piet de Koeyer 168, en Bram de Kraker 145. door Aector Dooms RENESSE - Dressuuramazone Mieke Evertse toonde zaterdag in Renes- se met haar paard Very First Time in de klasse Zi aan in uitstekende vorm te verkeren. De combinatie van Oranjezon was in de selectie wedstrijd van het Zeeuws kam pioenschap in manege Grol van ruitersporvereniging Renesse ver uit de sterkste met een percentage van 65 procent en hield Jessica Nijpjes, die met Vigo 62,5 procent scoorde, van de eerste plaats af Evertse behaalde in de eerste proef met 232 punten meteen de hoog ste dagscore. Jeanine Nieuwenhuis won de klas se Z2 met TDN Truemanda na een felle strijd met de combinatie Jessi ca Nijpjes/William. De amazone van de Gouwe Reijers had het hoogste percentage met 64,71, ter wijl het percentage van Nijpjes 64,56 was. De amazone van Se-Ros kreeg in de eerste proef van de jury wel het hoogste aantal punten: 226. Opvallend was verder dat alle deel nemers in de klasse Z winstpun ten behaalden. Het gaf het hoge ni veau aan van de eerste selectiedres- suurwedstrijden, die een prima be zetting kenden. De klasse M bracht de nodige span ning met zich mee. In de M2 ging de eerste plaats met een percenta ge van 64,83 procent naar de Yer- sekse Wilma Salmi met Zazou. Zij bleef de combinatie Anja van de Waal/Padelzky (63,5 procent) voor. Miranda Weijerman was met Zidane sterk op dreef in de Mr. De amazone van Gouwe Re ijers bleef in alle proeven boven de grens van tweehonderd punten en haalde een hoog percentage van 69,83. Samantha Miltenburg met Caraline Z benaderde de winnaar nog het dichtst. Zij behaalde een score van 67,17 procent. door Jan Dagevos SCHIJNDEL - Rinus van de Ven heeft een prima rentree gemaakt. De motorcrosser uit Vlissingen was dit weekeinde de sterkste bij de indoorcross in Schijndel. „Het ging zowel in de training als de wedstrijden heel goed", zei een te vreden Van de Ven gisteravond. De motorcrosser stond een half jaar buitenspel vanwege een knie blessure en de ziekte van Pfeiffer. Dit weekeinde kroop hij weer op de motor en reed hij in Schijndel. Het ging zaterdag vanaf het begin goed met Van de Ven. Zowel in de .vrije training als de tijdtraining werd hij tweede. Hierna werden er twee series gereden, waarin hij tweede en eerste werd. Tijdens de finale begon Van de Ven op de vierde plaats, waarna hij uiteindelijk oprukte naar de tweede plek. De koploper leek on bereikbaar, maar de leider viel en Van de Ven profiteerde. „Soms moet je een beetje geluk hebben", zei de 21-jarige Vlissinger nader- hand. Tijdens de tweede dag liet van de Ven nogmaals zien wat hij in zijn mars heeft. Hij won de eerste serie en werd in de tweede reeks twee de. In de finale mocht hij als twee de naar het. starthek en finishte hij als derde. Het was goed voor de to taaloverwinning. Nancy van de Ven maakt het suc ces compleet door de wedstrijd bij de 65CC grote wielen te winnen. Ze won drie manches en werd twee keer tweede. Rinus van de Ven komt over drie weken weer in actie. De Vlissinger rijdt in het weekeinde van 13 en 14 november de indoorcross van Stut- tgart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46