weken sport 139 Uitblinkster Raquel Rijkers scoort vijfmaal voor ZSC'62 Pijnlijk verlies voor jeugd Scaldina Schweertman sterkste in Dronten Zeelandia Middelburg stelt ook in de beker erg teleur Rob de Vos Hf N „Eigenlijk weet je pas goed waar je staat als je Vs-fro I iedereen een keer ontmoet hebt", zei trainer lof V Rob de Vos na de gewonnen wedstrijd tegen i if y Groene Ster. door Ron de Waal ZIERIKZEE - Ook na drie speelron des zijn de handballers van Delta Sport nog steeds zonder puntver lies. Gistermiddag was Groene Ster uit Zevenbergen een maatje te klein voor de ploeg uit Zierik- zee, die met een 30-21-overwin- ning op zak richting twee uiterst belangrijke weken gaan. Een betere start van de competitie hadden de handballers van Delta Sport zich nauwelijks kunnen wensen, maar binnen enkele we ken zal duidelijk zijn waar de ploeg uit Zierikzee daadwerkelijk staat. Dan staan de ontmoetingen met Habo'95 en Witte Ster 2, de twee naaste belagers, op het pro gramma. ;,Ach, eigenlijk weet je pas goed waar je staat als je ieder een een keer ontmoet hebt", zei trainer Rob de Vos na de gewon nen wedstrijd tegen Groene Ster. „Maar ik kan niet ontkennen dat de komende periode wel een mooie graadmeter wordt." Dan zal ook blijken in hoeverre de minde re periodes in het spel van de ploeg uit Zierikzee door zullen gaan wegen. Ook tegen Groene Ster werd het spel van de thuisploeg bij vlagen gekenmerkt door zeer veel slordig heden. „Dan zie je duidelijk dat ons eigen spel niet altijd even sta biel is. Het raffinement ontbreekt soms", beaamde De Vos, die ook constateerde dat zijn ploeg in ver dedigend opzicht steken liet val len. „Hier mógen best wel wat han den naar uitgestoken worden", zag je de oefenmeester denken. Tegen het erg verjongde Groene Ster bleef dit nog zonder gevolgen, maar het is nog maar de vraag hoe de eveneens jonge ploeg uit Zierik zee zieh zal houden tegen gelouter de tegenstanders. Gistermiddag werd er in een hoog maandag 26 oktober 2009 door Marco Puik tempo, mede door drie treffers van Guido de Graaf, een 5-2-voor- sprong genomen. Daarna werden legio' mogelijkheden om zeep ge holpen om de bezoekers al op ruimere achterstand te zetten. Al leen al door het missen van vijf break outs schonk Delta Sport de ploeg uit Zevenbergen de kans om in het spoor te blijven. Die greep de equipe van trainer Dragon Dundjerovic met beiden handen aan, want tien minuten voor rust prijkte er plotseling een 9-8-voor- sprong voor Groene Ster op het scorebord. Toch was de thuisploeg weer op tijd bij de les. Na enkele razendsnelle aanvallen werd er weer een voordelige marge van drie punten opgebouwd: 13-10. Na de hervatting trok Delta Sport de goede lijn sterk door, hetgeen re sulteerde in een veilige 20-12-voor- sprong. Vooral Guust Sluijs herstelde zich in die fase, met drie opeenvolgen de scores, van een veel minder sterk optreden in de eerste helft. In de slotfase, toen Delta Sport een voorsprong van tien punten (26-16) had opgebouwd, liet de ploeg de teugels weer enigszins vie ren. Enkele fraaie scores van mid denopbouwer Jimmy Niemans en Guust Sluijs zorgden voor een uit eindelijke 30-21-overwinning voor de ploeg uit Zierikzee. Volgende week wordt er afgereisd naar Boe kei voor de ontmoeting met Ha bo'95, terwijl de week daarop Wit te Ster 2 uit Wagenberg op bezoek komt. Voor trainer De Vos staat er de komende weken maar één zaak centraal. „Rust prediken", klonk het kort maar krachtig. Delta Sport - Groene Ster 30-21 (13-10). Scores Delta Sport: Guust Sluijs 9, Guido de Graaf 7, Thijs de Vos 6, Jimmy Niemans 3, Kenneth Mellaart 2, Stefan de Oude, Martijn Giltay en Bob van Lint allen 1. MIDDELBURG - Zierikzee, de hoogst spelende Schouwse vrouwenvoet balploeg, boekte zaterdag een 2-5-uitzege op Kruiningen. In de vijfde klasse won ZSC'62 met 3-5 van Noad'67. Op datzelfde niveau deed het twee de team van Bruse Boys het beter dan de hoofdmacht van de Bruena- ren. Kruiningen-Zierikzee 2-5: Zierik zee begon moeizaam aan de wed strijd, maar keepster Joyce Vers teeg hield haar ploeg op de been. Na 25 minuten tekende Ellen Bij zet tegen de verhouding in voor 0-1. Tien minuten later zorgde Tamara Jacobusse voor 0-2. Kruiningen kwam voor rust terug tot 1-2 en zette na de pauze de 2-2 op de borden. Tien minuten voor tijd bracht Ellen Schreurs haar ploeg opnieuw aan de leiding. Met twee treffers bepaalde Sanne Ta- merus de eindstand op 2-5. Bruse Boys-Wolfaartsdijk 1-5: Hoewel het krachtsverschil tussen Bruse Boys en Wolfaartsdijk niet al te groot was, leed de ploeg uit Bruinisse toch een ruime neder laag. De thuisploeg kwam nauwelijks voor het vijandige doel. Bij een 0-5-stand deed Linda Verspoor iets terug voor de Bruenaren. Klundert-Bruse Boys 2 1-5: Het tweede team van Bruse Boys boek te een prima uitzege. Halverwege de eerste helft leidden de gasten al met 0-3 en kort voor rust kwam daar nog een vierde treffer bij. Na de pauze zette Klundert alles op de aanval, wat ook resulteerde in een doelpunt (1-4). Bruse Boys pakte het sterke spel van de eerste helft daarna weer op en liep nog uit naar een 1-5-over- winning. 'Bru', dat met elf speel sters naar Klundert was afgereisd, haalde ongeschonden het einde van de wedstrijd. Roxane Koster nam drie doelpunten voor haar re kening. De andere twee Schouwse treffers werden gescoord door Esther Fluijt. Noad'67-ZSC'62 3-5: Uit een cor ner zorgde Raquel Rijkers na vijf minuten voor 0-1. Vier minuten la ter kwam Noad'67 langszij, maar halverwege de eerste helft bracht Rijkers haar ploeg opnieuw aan de leiding. Tussen de 59e en 63e minuut was Rijkers nog tweemaal trefzeker voor ZSC'62, dat daarmee een 1-4-voorsprong nam. Noad'67 kwam vervolgens terug tot 3-4, maar liet slotakkoord was weer voor uitblinkster Rijkers: 3-5. De ontmoeting tussen Patrijzen en het combi-team van WIK'57 en Brouwershaven werd afgelast. MIDDELBURG - De jeugd van Scaldi na heeft een pijnlijke nederlaag ge leden in Deventer tegen Swift(D). De thuisclub gaf met 7-3 vol gas. Door de nederlaag is de kans op de twee promotieplaatsen, die racht geven op de kampioenspou le, tot een minimum beperkt. Swift-Scaldina 7-3: In de eerste partij werd Tristan Benschop na drie games weer naar de kant ge stuurd. Daarna speelde kopman Koen van Velthoven een spannen de partij tegen Wilfred Schipper. Na vier games was de score nog in evenwicht, maar in de beslissende vijfde game kwam Van Velthoven met 0-5 achter. Die achterstand kwam hij niet meer te boven: 6-11. In de derde partij is het Dennis Smalheer die in vijf games wint van Idse de Jong en zodoende het eerste Scaldinapunt op het bord zet. Het dubbelspel loopt niet bij Van Velthoven en Smalheer wat resul teert in een afgetekende vier ga mes nederlaag. Na de pauze wordt het er niet be ter op en weten Van Velthoven en Benschop enkel van De Jong te winnen. Op het laatst wordt het spel wel beter, maar zowel Smal heer als Van Velthoven moeten na vijf games toch hun tegenstander feliciteren. mm m mb h mm DRONTEN - De Koudekerkse squas her Piëdro Schweertman heeft gis teren in de finale hard moeten werken voor een toernooizege in Dronten. De 26-jarige international had de hoofdprijs pas binnen na een 13-11-zege in de vijfde en beslissen de game. De Walcherse nummer 131 van de mondiale ranglijst speelde in de eindstrijd van het toernooi op de Wilson Tour tegen Steve Finitsis, de Australische nummer 87 van de wereld. Om en om wonnen ze de games. De eerste ging met 11-5 naar Schweertman, de tweede met 11-8 naar Finitsis. De andere drie ein digden alle in 13-11. De Koudekerkenaar was in de fina le gekomen door zeges op Kim Are Killingberg en Michael Ernst. Hij won beide duels met 3-0. MIDDELBURG- - Walcheren is dit voetbalseizoen een nieuwe weg in geslagen. De zondag-vierdeklasser kiest meer dan ooit voor de jeugd. Het heeft de Vlissingse club tot nu toe nog geen windeieren gelegd. De ploeg van trainer René van Herpen heeft in de vierde klasse A de minste verliespunten en giste ren kwam daar de bekerwinst (1-2) op Zeelandia Middelburg bij. Zeelandia Middelburg-Walche- ren 1-2: In de 27e minuut kwam de thuisploeg tegen de verhouding in op voorsprong door Alberto Conde Morgado. Het was tot dan toe Walcheren geweest dat het spel had gedicteerd en met prima combinatievoetbal Zeelandia Mid delburg het leven zuur had ge maakt. Toch kwam Walcheren voor rust nog aan twee doelpunten. Mark van Eijk haalde in de 36e minuut vernietigend uit en schoot via de binnenkant van de paal raak. Het mooiste werd voor het laatst be waard. In de 45e minuut kwam Walcheren tot een prachtige aan val over links, waarbij Stefan Babic als eindstation fungeerde. In de tweede helft haalde het elftal niet meer het niveau van de eerste helft, maar de ploeg bleef simpel overeind. Aardenburg-Jong Ambon 3-3: Bij de thuisploeg werden zes basisspe lers niet opgesteld met het oog op de belangrijke wedstrijd van vol gende week waarin een periodeti- tel behaald kan worden. Jong Am- bon was sterker en liep via treffers van Levi Waisapy en James Beije (2x) uit naar 0-3. Nadat Niek van Sprundel bij Aardenburg als inval ler het veld had betreden, werd het binnen twintig minuten gelijk door doelpunten van Jelle de Vreeze en Niek van Sprundel (2x). Omdat de Middelburgers de straf schoppen beter namen (4-5), gaan zij door naar de volgende ronde. Zeeland Sport-Vlissingen 1-4: In deze Vlissingse derby waren de be zoekers de hele wedstrijd sterker en kregen zij ook de meeste kan sen. Toch kende de wedstrijd een verrassend begin toen Samuel San- derse de vijfdeklassers op voor sprong bracht: 1-0. Nog voor rust bracht Jonathan Constancia de eer steklassers langszij: 1-1. In de twee de helft werd het al snel 1-2 door een rake kopbal van Sinan Coban, waarna Vlissingen verder uitliep naar 1-4 door treffers van Rudley St Jago en Raymond Wolff Hontenisse-RCS 1-4: Vooraf was er bij Hontenisse wat angst voor de tegenstander, mede door het ontbreken van vijf basisspelers. RCS had in de eerste helft vanaf Alberto Conde Morgado (rechts) wordt op de huid gezeten door Robbert Beilo van Walcheren. foto Ruben Oreel het begin het initiatief en halver wege stond het dan ook verdiend 0-3 door treffers van Sigrel Burnet (2x) en Steven Visser. Een vooral dankzij aanvoerder Peter van Dijk goed georganiseerd spelend Honte nisse zette de bezoekers na rust meer onder druk. Dit leidde tot een tegentreffer van Jasper Dophe- mont (1-3) die toch wel wat on rust bij RCS bracht. Kort voor tijd liepen de gasten echter verder uit naar 1-4 door een treffer van Gérard de Nooijer. Sluis-Breskens 3-0 (2-0). Patrick Vinke 1-0 en 2-0, Koen Quaak 3-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45