sport 137 a-stijl bij Calatasaray ■t dwars Imposante erelijst Spelers PSC hebben Mexicaanse griep Rode kaarten voor marathonschaatsers Capelle speelt in volle Grolsch Veste DSB inspiratiebron voor supporters maandag 26 oktober 2009 Niet alleen als speler maar ook als trainer heeft Frank Rijkaard inmid dels een imposante erelijst opge bouwd. Zijn palmares als voetballer: Nederlands landskampioen: 5 (Ajax), Nederlandse beker: 3 (Ajax), Nederlandse supercup: 1 (Ajax), Italiaans landskampioen schap: 2 (AC Milan), Italiaanse su percup: 2 (AC Milan), Europa Cup I: 3 (2 AC Milan, 1 Ajax), Europa Cup II: 1 (Ajax), Europese super cup: 2 (AC Milan), Wereldbeker voor clubteams: 2 (AC Milan), Eu ropees kampioen met het Neder lands elftal in 1988. Zijn palmares als trainer: Spaans kampioen 2004/2005 (FC Barcelona), Spaans kampioen 2005/2006 (FC Barcelona), Cham pions League 2005/2006 (FC Bar celona), Spaanse Supercup 2004/ 2005 (FC Barcelona), Spaanse Su percup 2005/2006 (FC Barcelona), Trofeo de Carranza 2005 (FC Barce lona), Trofeu Joan Camper 2006 (FC Barcelona), Beste coach ter wereld 2006 (FC Barcelona), Cata laanse beker 2004 (FC Barcelona), Catalaanse beker 2007 (FC Barcelo na) Rijkaard beleefde ook enkele min dere momenten als trainer. In 2002 degradeerde hij met Sparta uit de eredivisie. Met het Neder lands elftal verloor de geboren Am sterdammer op het EK 2000 in de halve finale na strafschoppen van Italië. In de wedstrijd miste Oranje ook al twee keer van elf meter. tegen Fenerbah^e. foto Valda Kalnina/EPA noemd, maar zeker niet Galatasa- ray, een club die zich niet eens voor de Champions League had ge kwalificeerd. Het paste perfect in het beeld van de dromerige en on peilbare Amsterdammer, die op zijn cv tussen Oranje en Barqa de werkgever Sparta heeft staan. Mentaal en fysiek voelt hij zich 'weerbaarder' als hij op het veld staat, zo verklaarde hij zelf zijn te rugkeer in het voetbalcircuit, na een periode waarin het hem privé niet voor de wind ging. Enkele maanden eerder was het huwelijk met zijn vrouw Monique gestrand, na negentien jaar. In het kosmopolitische Istanbul kan hij zich weer volledig op voet bal storten. En niet zonder succes. ren verloren met ï-o door een doelpunt vier minuten voor tijd van Glenn Whelan. De thuisploeg stuitte vaak op de uitblinkende doelman Steve Simonsen van Sto ke City. De keeper kreeg boven dien hulp van ploeggenoot James Beattie, die in de eerste helft een schot van Peter Crouch van de lijn haalde. Vier minuten voor tijd counterde Stoke City naar de zege. Whelan passeerde ex-PSV'er Heu- relho Gomes na een goede actie van Ricardo Fuller. De Spurs stonden op dat moment nog maar met tien man op het veld, omdat Aaron Lennon gebles seerd uitviel op het moment dat zijn coach Harry Redknapp al drie wissels had doorgevoerd. Met Johan Neeskens als rechter hand probeert Rijkaard zijn ploeg zoveel mogelijk in de avontuurlij ke stijl van Barcelona te laten voet ballen, waarmee hij meteen veel krediet won bij de fanatieke aan hang. Galatasaray, de enige Turkse club die ooit een Europacup won, speelt zeer aanvallend en heeft ver reweg het meeste aantal doelpun ten in de competitie gescoord. De toonaangevende sportkrant Fana- tik jubelde zelfs met perfect Turks gevoel voor drama over Uzay Taki- mi, ofwel 'het elftal van een ande re planeet'. Die geuzennaam zal buiten Istan bul niemand durven te herhalen, want Galatasaray is al lang niet meer de grootmacht uit het verle den. Na de beschamende vijfde plaats van vorig seizoen is de club veroordeeld tot de Europa League. En ook Rijkaard, in Turkije met Guus Hiddink (ex-Fenerbahqe) be schouwd als icoon van het Neder landse voetbal, krijgt nu de eerste tegenwind. De 3-1 nederlaag in de kolossale derby tegen Fenerbahqe gisteravond kwam hard aan en werpt De Leeuwen terug op een af stand van vijf punten van de geha te koploper. Maar de man die bij zijn komst door sommige kranten als 'groter dan de club' werd be schouwd, hoeft voorlopig niet voor zijn positie te vrezen. Daar voor is het A-merk Frank Rijk aard, zelfs op de vulkaan Istanbul, te sterk. Fernando Torres van Liverpool, maker van de enige treffer, controleert de bal terwijl hij op de huid wordt gezeten door John O'Shea. foto Tim Hales Royston deed aardige dingen. Maar nu moet hij het vervolg af dwingen. Ik hoop voor hem dat hij vaak in de basis komt te staan." Bondscoach Bert van Marwijk houdt Real Madrid-speler Royston Drenthe nauwlettend in de gaten. In het AD. Ife heb David Beckham hier nog niet gezien." FC Twente-middenvelder Theo Janssen raakte niet in pa niek toen de Tukkers deze zomer tien nieuwe spelers haal den. In VI. „Ik wilde deze zomer weg, maar Koeman wilde dat ik bleef. Hij zegt ook steeds dat hij vertrouwen in me heeft, maar ik kan het niet laten zien in wedstrijden. Dat is frustrerend." AZ-aanvaller Graziano Pellè begint bijna altijd vanaf de re servebank. In Sportweek. „Rasmus Lindgren vertelde me dat Luis nu spelers erop aanspreekt als ze te laat komen. Dan zegt hij: dat kun je niet maken! Wat zou ik het heerlijk vinden dat eens een weekje van dichtbij mee te maken." Groningen-trainer Ron Jans over de gedaanteverwisseling van zijn oud-speler Luis Suarez. In de Volkskrant. „Wat mijn 'vriendin' Anni en ook anderen hebben gezegd, kan me niets schelen. Misschien heeft ze weer eens als een kip zonder kop zitten kletsen. Iedereen mag zijn mening geven." De van doping verdachte Claudia Pechstein is niet blij met de opmerking van Anni Friesinger dat haar zaak 'ste vig aangepakt' moet worden. In Bild. Het competitieduel tussen Olympique Marseille en Paris Saint-Germain is giste ren uitgesteld. Inmiddels drie spelers van de voetbalclub uit Parijs bleken besmet met het Mexicaanse griepvirus. Zaterdag was al bekend dat voormalig international Ludo- vic Giuly en verdediger Ma- madou Sakho ziek waren. Gis teren voegde middenvelder Je remy Clement zich bij dat tweetal en gevreesd werd dat nog twee spelers het virus on der de leden hadden. De Fran se voetbalbond stelde daarop het duel uit. De schaatsers Sandor Stuut en Cedric Michaud hebben zaterdag in Amster dam tijdens de derde wed strijd om de Marathon Cup een rode kaart gekregen. Stuut zou in de finale een slaande beweging richting de Fransman hebben uitgedeeld. Een bochtencommissaris van de KNSB was de enige die het vermeende vergrijp had gezien. Na overleg met hoofd- scheidsrechter Piet van der Zwaag werden beide schaat sers van het ijs gestuurd. Stuut weigerde en finishte als achtste. „Er was geen sprake van opzet", reageerde Stuut. MMER Bekervoetbal is populair in Enschede. FC Twente, vo rig jaar verliezend bekerfina list tegen SC Heerenveen heeft al ruim 22.000 kaarten verkocht voor de wedstrijd te gen de amateurclub Capelle, woensdagavond in de Ensche- dese Grolsch Veste. Het uit vak is al helemaal uitver kocht. Capelle, uit Capelle aan den IJssel en in het verle den meermaals tegenstander van Hoek in de competitie, is koploper in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal. De kaartjes kosten slechts vijf eu ro. Het faillissement van DSB zal supporters nog wel even blijven inspireren. AZ-fans hadden gistermiddag opnieuw een spandoek over de hele breedte van het veld opgehangen: 'In voor- en te genspoed, AZ voor altijd in ons bloed'. Kort voor de af trap volgde nog een ander doek: 'Liever failliet dan Aja- cied'. Het antwoord van de Amsterdamse aanhang bleef niet uit. 'Zonder poen geen kampioen', zongen de Ajax-fans. Na rust, toen Ajax met 1-3 leidde, klonk het: 'Ze gaan naar Omniworld, ze gaan naar Omniworld'. ■2Z De Keniaan Gilbert Kirwa heeft gisteren de marathon van Frankfurt op zijn naam geschreven. De 24-jarige atleet bleef net boven de 2 uur en 6 minuten, 2.06.14. Kirwa had ne gentellen voorsprong op zijn landgenoot Robert Kiprono Cheruiyot. De Keniaan William Kiplagat eindigde als derde in 2.07.05. De tijd van Kirwa betekende wel een parkoersrecord in Frank furt. Het leverde hem een bonus van 75.000 euro op. Bij de vrouwen zegevierde Agnes Kiprop. De Keniaanse vol tooide de 42 kilometer en 195 meter in 2 uur, 26 minuten en 57 seconden. Haar landgenote Hellen Jemaiyo Kimutai eindig de op een kleine minuut (2.27.50) als tweede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43